Кто у «Аппарата»: каким к нам вернулся шедевр Дзиги Вертова

2021

Новости за 19.09.2021

Sport.cz

Největší favorit druhé ligy se poprvé ujímá vedení v tabulce

Největší favorit soutěže si dal na čas, teď se konečně ujímá své role. Fotbalisté Zbrojovky Brna porazili v závěrečném utkání 8. kola Fortuna Národní ligy na domácím hřišti Žižkov 2:1 a poprvé v sezoně se posunuli do čela tabulky.

Sport.cz

Snažíme se to Krejčímu nekazit. Je to extratřída, tvrdil olomoucký Káňa

Hokejisté Olomouce v duelu 4. kola extraligy s Karlovými Vary sice ztratili ve třetí třetině vedení 2:0, ale v prodloužení urvali dva body, když 20 sekund před jeho koncem rozhodl Petr Kolouch. Kohouti tak vyhráli na domácí půdě i potřetí. Premiérovou trefou v sezoně přispěl k vítězství i útočník Jan Káňa.

Sport.cz

Slavia po půli nebohé klokany úplně zdemolovala

Desetiminutovou smrští a třemi rychlými góly po změně stran otočila Slavia průběh i skóre vršovického derby, v němž po prvním poločase prohrávala. Po vyrovnávací brance Stanciua z pokutového kopu, který potvrdil VAR, v utkání 8. kola nejvyšší domácí fotbalové soutěže nebohé domácí klokany úplně zdemolovala. Nastřílela jim pět gólů, takže v lize už neprohrála 53 zápasů v řadě.

Sport.cz

Barák gólem přispěl k výhře Verony, Juventus dál čeká na výhru

Český fotbalista Antonín Barák se podílel ve 4. kole Serie A brankou na výhře Verony 3:2 nad AS Řím. Hellas získal své první vítězství v ligové sezoně a posunul se na 14. místo tabulky. Naopak římský celek nevyužil možnost jít do čela soutěže a po první prohře pod vedením Josého Mourinha je v neúplné tabulce čtvrtý.

Sport.cz

Rada obral Vrbu o vítěznou domácí sérii, Spartě se vrací loňské trauma

Každá série jednou končí. Fotbalová Sparta v neděli o jednu přišla. Doma v lize vyhrála všech 12 úvodních zápasů pod vedením trenéra Vrby. Nedělní remízou 1:1 s Jabloncem ji ovšem ukončila a má problém. V žádném ze tří soutěžních zápasů po reprezentační přestávce nedokázala zvítězit a na vedoucí Plzeň ztrácí už čtyři body.

Sport.cz

Hokejisté Vsetína oslavili první výhru v sezoně

Hokejisté Vsetína porazili v dohrávce 1. kola první ligy Kadaň 7:3 a ve svém druhém utkání v sezoně se dočkali prvních bodů. Čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí se na tom podílel obránce Lubomír Štach. Trhači i ve třetím duelu vyšli naprázdno.

Sport.cz

Bruslařský klub slaví cennou výhru a jde do čela

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili v 5. kole extraligy Liberec 2:1 a vystřídali svého dnešního soupeře v čele tabulky. Gólem a asistencí se na třetí výhře Středočechů v řadě podílel útočník David Šťastný. Liberec vyšel poprvé v sezoně bodově naprázdno a klesl na druhé místo průběžného pořadí.

Sport.cz

Mistři na kolenou, Kometa smazala náskok Ocelářů a slaví výhru

Hokejisté Brna otočili zápas 5. kola extraligy v Třinci ze stavu 0:2 a zvítězili 3:2 v prodloužení. Obhájce titulu vedl v repríze jarního čtvrtfinále ještě po 27 minutách brankami Andreje Nestrašila a Martina Růžičky 2:0, Kometa vyrovnala trefami Luboše Horkého a Martina Zaťoviče. Zápas rozhodl obránce Tomáš Bartejs v čase 62:24 a Kometa tak vyhrála venku poprvé v sezoně.

Sport.cz

Krejčí se znovu trefil, Kohouti srazili Energii v prodloužení

Hokejisté Olomouce porazili v duelu 5. extraligového kola Karlovy Vary 3:2 v prodloužení. Opět se na tom gólově podílel hvězdný útočník David Krejčí. Hanáci nad Karlovými Vary vedli ještě po dvou třetinách 2:0, rozhodující branku však vstřelil až 20 sekund před koncem prodloužení Petr Kolouch.

Sport.cz

Dva góly v půlminutě, jinak nuda. V souboji nejhorších se body dělily

Bitva o poslední flek mezi Karvinou a Teplicemi neměla vítěze. Slezané sice šli v 54. minutě do vedení zásluhou dorážky Lukáše Čmelíka, ale ani ne o půl minuty později bylo srovnáno, protože se parádně zpoza šestnáctky trefil Daniel Trubač. „Bylo skvělé, že jsme se po tom gólu nesložili a dokázali okamžitě odpovědět. Škoda jen, že jsme nedokázali přidat ještě druhý, protože zejména ve druhém poločase jsme byli lepší,“ vykládal Trubač.

Sport.cz

Vítězství po 16 letech! Italští volejbalisté ovládli mistrovství Evropy

Volejbalisté Itálie po 16 letech vyhráli mistrovství Evropy. V Katovicích udolali Slovince v pětisetové bitvě a celkově slaví sedmé zlato. Mladý italský celek na šampionátu neprohrál jediný zápas, suverénně prošel i ostravskou základní skupinou, v níž přehrál i českou reprezentaci (3:1) a také své dnešní soupeře. Tehdy 3:0, dnes 3:2. Dva týdny po ženské reprezentaci slaví Itálie zlatý volejbalový double.

Sport.cz

Budoucí soupeř Sparty v Evropské lize udržel vedení ve skotské lize

Fotbalisté Glasgow Rangers, kteří v příštím utkání Evropské ligy vyzvou pražskou Spartu, remizovali v 6. kole skotské nejvyšší soutěže doma s Motherwellem 1:1. Nadále jim tak patří se 13 body vedoucí příčka v tabulce. Jejich nejbližší pronásledovatelé Hibernian a Hearts mají o bod méně. Motherwell je s 11 body čtvrtý.

Sport.cz

Jágr v první lajně dotáhl Rytíře k vítězství a spoluhráči jen smekli klobouk

Byl to jeho zápas. Kladenské čekání na premiérovou výhru v sezoně ukončil hrající majitel klubu Jaromír Jágr, jenž poprvé v sezoně nastoupil na křídle elitního útoku. Při výhře 3:2 nad Litvínovem měl na chomutovském ledě prsty ve všech gólech domácích Rytířů. U prvního asistoval, další dva už sám dal.

Sport.cz

Drama rozhodla až devátá série nájezdů. Bod navíc slaví Hradec

Hokejisté Zlína podlehli v utkání 5. extraligového kola Hradci Králové 2:3 po samostatných nájezdech. Při vítězství Kladna zůstali Berani v nové sezoně jako poslední v soutěži bez výhry a propadli se na dno tabulky. Východočeši si naproti tomu po úvodní porážce 0:1 v Liberci připsali třetí úspěch za sebou.

Sport.cz

Specialista selhal! Souček a spol. konejší kamaráda, který proti United zahodil v nastavení penaltu

Nevídané drama nabídl závěr nedělního duelu fotbalové Premier League mezi West Hamem a Manchesterem United. Ve třetí minutě nastaveného času za stavu 1:2 kopali Souček a spol. pokutový kop. Kouč Moyes kvůli tomu zvedl z lavičky vyhlášeného specialitu na penalty Marka Nobleho. Anglický záložník udělal tři dřepy, vzal si míč...a neproměnil.

Sport.cz

GLOSA: Jágr jako za minulého režimu. A všem pochybovačům zavřel ústa

Slýchává to ze všech stran a s každou další sezonou stále častěji. Že už se ten Jágr na hokej nevybodne? Má ještě ve svých letech zapotřebí kazit si jméno po tak báječné kariéře? Jaromír Jágr několikrát zopakoval, že poslední roky už je víc kladenským manažerem než hráčem. V neděli ale dokázal, že i na ledě je pořád báječný. Jeho galapředstavení proti Litvínovu hovoří za všechno.

Sport.cz

Radost vystřídal strach! Schick se trefil počtvrté v řadě, pak se zranil

Český fotbalista Leverkusenu Patrik Schick vstřelil v 5. kole německé bundesligy vítěznou branku do sítě Stuttgartu, pomohl svému týmu k výhře 3:1, utkání ale nedohrál kvůli zranění. Svěřenci trenéra Gerarda Seoaneho přečkali na hřišti soupeře i dlouhé oslabení, kdy museli hrát od 32. minuty bez vyloučeného Roberta Andricha. Bayer se tak po třetí výhře z posledních čtyř zápasů drží u předních příček.

Sport.cz

Další ztráta, Lafatovi k narozeninám věnovali jen bod

Během čtvrtka oba soupeři rozehráli skupinovou fázi evropských pohárů, při návratu do domácí soutěži narazili na sebe. Fotbalisté pražské Sparty v utkání 8. kola Fortuna ligy remizovali s Jabloncem 1:1 a zaznamenali další bodovou ztrátu. V žádném ze tří soutěžních zápasů po reprezentační přestávce nedokázali zvítězit a na vedoucí Plzeň ztrácejí z druhého místa už čtyři body. Severočeši si pomohli na devátou příčku.

Sport.cz

Karviná zůstává jediným ligovým týmem bez vítězství

Zápas dvou týmů ze dna tabulky první fotbalové ligy mezi Karvinou a Teplicemi skončil v 8. kole remízou 1:1. Domácím zařídil v 54. minutě vedení Lukáš Čmelík, ale už za minutu srovnal Daniel Trubač. Pro Slezany to byla už čtvrtá dělba bodů v této sezoně a jako jediná zůstává bez vítězství. Na předposledním místě má čtyři body, stejně jako její dnešní soupeř, který je vinou horšího skóre poslední.

Sport.cz

Dánská hvězdička slaví titul, Tausonová ovládla turnaj v Lucemburku, Paoliniová triumfovala v Portoroži

Osmnáctiletá Clara Tausonová vyhrála turnaj v Lucemburku. Přemožitelka českých tenistek Marie Bouzkové a Markéty Vondroušové porazila ve finále 6:3, 4:6 a 6:4 vítězku Roland Garros z roku 2017 Jelenu Ostapenkovou. Nenasazená Dánka získala druhý letošní i kariérní titul. Bývalá juniorská světová jednička navázala na březnový úspěch z Lyonu. Italská tenistka Jasmine Paoliniová proměnila na turnaji v Portoroži první finálovou účast v titul. Alison Riskeovou z USA porazila 7:6, 6:2.

Sport.cz

Vizitka pro Slavii! Fotbalisté Feyenoordu deklasovali PSV Eindhoven, Alkmaar opět prohrál

Fotbalisté Feyenoordu Rotterdam, kteří v příštím kole Evropské konferenční ligy vyzvou pražskou Slavii, zvítězili v utkání 5. kola nizozemské ligy na hřišti PSV Eindhoven jasně 4:0. Posunuli se tak s devíti body na páté místo neúplné tabulky. Mají také ještě jeden zápas k dobru. Slavia sehraje duel Feyenoordem na jeho hřišti 30. září.

Ru24.net — ежеминутные новости с ежедневным архивом. Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Ru24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net. Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть —онлайн с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии. Ru24.net — живые новости в живом эфире! Быстрый поиск от Ru24.net — это не только возможность первым узнать, но и преимущество сообщить срочные новости мгновенно на любом языке мира и быть услышанным тут же. В любую минуту Вы можете добавить свою новость - здесь.