Политолог Марков: замглавы МО РФ могли арестовать из-за генерала ГРУ Алексеева

Загрутдинов: Жилой дом по реновации введут в Новогирееве в 2024 году

В округе Пушкинский достроены два дома для переселенцев из аварийного жилья

2021

Новости за 10.09.2021

Sport.cz

Na první zápas to bylo dobré, pár věcí si ale ještě musíme říct, tvrdil po premiéře v dresu Kohoutů Krejčí

Hodně si v nové extraligové sezóně slibují v Olomouci od hvězdné posily z NHL Davida Krejčího. Pětatřicetiletý centr, jenž se do mateřského klubu vrátil po devíti letech v Bostonu, očekávání naplnil hned při své premiéře. V úvodním kole doma proti Mladé Boleslavi hrál přesilovky, chodil do oslabení a také vstřelil gól. Výrazně přispěl k výhře Kohoutů 3:2, kterou zařídil útočník Jan Knotek v závěru prodloužení.

Sport.cz

Kladno v azylu: Jágr místo kouzel s holí maloval, Rytíře skolil ten, který jim do extraligy pomohl

Obavy, jestli Rytíři kvůli opravě střechy svého zimáku a nucenému azylu v Chomutově nepřijdou kromě domácího prostředí i o atmosféru na zápasech, se nenaplnily. Na úvodní duel hokejové extraligy s Vítkovicemi byla moderní hala s více než pětitisícovou kapacitou zaplněná zhruba z poloviny a fanoušky vytvořená kulisa si nezadala s tou v Kladně.

Sport.cz

Kladno bez Jágra v sestavě vstoupilo do extraligy prohrou

Hokejisté Kladna bez hrajícího majitele Jaromíra Jágra v sestavě vstoupili do extraligy porážkou s Vítkovicemi 1:2. O výhře hostů rozhodl v 53. minutě obránce Patrik Koch, gól a asistenci si připsal Rostislav Marosz. O jedinou branku Rytířů se postaral Tomáš Plekanec. Utkání, které se hrálo s ohledem na rekonstrukci kladenského stadionu v Chomutově, sledovalo dva tisíce diváků.

Sport.cz

Krejčí pomohl Hanákům gólem k úvodní výhře

Hokejisté Olomouce porazili v utkání 1. kola nové extraligové sezony Mladou Boleslav 3:2 v prodloužení. Hned při premiéře po návratu z NHL skóroval za domácí hvězdný útočník David Krejčí, jenž nastoupil v elitní formaci Hanáků s Janem Káňou a Lukášem Kucserou. Oba góly hostů, kteří v duelu dvakrát vedli, dal Valentin Claireaux. O vítězství Olomouce rozhodl v oslabení Jan Knotek.

Sport.cz

Kváča uhájil nulu, Šmíd dal jediný gól a Liberec slaví

Hokejisté posledního poraženého finalisty Liberce vstoupili vítězně do nové extraligové sezony, když v repríze jarního čtvrtfinále porazili nejtěsnějším rozdílem Hradec Králové 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil ve 23. minutě zkušený obránce Ladislav Šmíd, čisté konto vychytal brankář Petr Kváča.

Sport.cz

Frodl hned napoprvé vychytal bývalé spoluhráče

Hokejisté Pardubic porazili na úvod nové extraligové sezony Plzeň 4:0. Ještě po 24 minutách duelu 1. kola byl stav bezbrankový, Dynamo ale pak dalo ještě do druhé přestávky tři góly a o osudu zápasu tak bylo prakticky rozhodnuto. Dvakrát skóroval Robert Říčka, tři asistence zaznamenal další útočník David Cienciala. Nulu proti týmu, v němž ještě minulý ročník působil, uhájil díky 17 zákrokům brankář Dominik Frodl.

Sport.cz

Ztráta velké šance. Barborík nenavážil a nebude bojovat o titul

Nečekané komplikace před důležitou bitvou. Slovenský MMA zápasník Vojto Barborík nenavážil požadovaný limit do pérové váhy a nebude tak na bratislavském sobotním turnaji OKTAGON 27 bojovat o titul v organizaci OKTAGON MMA. Souboj se neruší, avšak získat mistrovský pás bude moct pouze Ivan Buchinger. Barborík však nebyl jediným bojovníkem, který nesplnil váhu. Do stejné skupiny se zařadili také Gábor Boráros a František Fodor.

Sport.cz

Litvínov díky povedenému závěru první třetiny vyhrál ve Zlíně

Hokejisté Litvínova zvítězili v utkání 1. extraligového kola na ledě Zlína 4:2. Hosté vstřelili dva góly v závěru první části a udělali tak rozhodující krok za tříbodovým ziskem. Berani v dalším průběhu sice snížili z 0:3 na 2:3, ale vyrovnat nedokázali. V 57. minutě pojistil úspěch Severočechů dalším gólem Patrik Zdráhal.

Sport.cz

Medveděv je podruhé ve finále US Open

Ruský tenista Daniil Medveděv postoupil po roční pauze podruhé v kariéře do finále US Open. Druhý hráč světa dnes v New Yorku splnil proti Félixi Augeru-Aliassimeovi roli favorita a Kanaďana hrajícího první grandslamové semifinále porazil za dvě hodiny 6:4, 7:5 a 6:2. Američan Rajeev Ram a Brit Joe Salisbury vyhráli ve čtyřhře a po loňském Australian Open získali druhý společný grandslamový titul. Ve finále porazili 3:6, 6:2, 6:2 britsko-brazilskou dvojici Jamie Murray, Bruno Soares.

Sport.cz

Oceláři vykročili za obhajobou titulu hladkou výhrou

Třinečtí hokejisté odstartovali novou extraligovou sezonu domácí výhrou 4:0 nad Českými Budějovicemi. Úřadující mistr vedl už v desáté minutě po trefách Martina Růžičky a Arona Chmielewského o dvě branky. Extraligovou premiéru ozdobil gólem Marko Daňo a brankář Marek Mazanec se v novém působišti uvedl čistým kontem.

Sport.cz

Vícebojařka Cachová ukončila kariéru, zdraví jí letos nedovolilo závodit

Vícebojařka Kateřina Cachová ukončila kariéru. Jednatřicetiletá několikanásobná mistryně republiky, která v letech 2016 a 2018 skončila šestá na mistrovství Evropy, naposledy závodila loni. Do letošní olympijské sezony ji nepustila bolavá záda. To byla další z řady zdravotních patálií, které ji v poslední době provázely. Dál už s nimi bojovat nechtěla.

Sport.cz

Zemřel Jiří Dunaj, trenér, který v Olomouci střídal Brücknera

Fotbalová Sigma Olomouc oznámila smutnou zprávu. Ve věku 82 let zemřel ve středu 8. září bývalý trenér Jiří Dunaj, který odkoučoval na Hané 60 zápasů a na lavičce střídal legendárního Karla Brücknera. V roce 1981 dovedl Dunaj do ligy Vítkovice.

Sport.cz

Kladno bez Jágra padlo, Krejčí se hned uvedl. Pardubice a Třinec začaly zostra

Po středeční show Jiřího Černocha, který čtyřmi góly vystřelil Karlovým Varům výhru nad brněnskou Kometou (4:3), pokračovala hokejová extraliga zbylými šesti zápasy úvodního kola. Mistrovský Třinec vyhrál nad Českými Budějovicemi přesvědčivě 4:0, stejným výsledkem přehrály Pardubice na svém ledě Plzeň, Zlín podlehl Litvínovu 2:4, Kladno bez Jaromíra Jágra v chomutovském azylu prohrálo s Vítkovicemi 1:2. Liberec zvítězil nad Hradcem Králové díly trefě Ladislava Šmída nejtěsnějším rozdílem 1:0, Olomouc... Читать дальше...

Sport.cz

Judista, který se nechtěl na OH prát s Izraelcem, dostal trest na deset let

Alžírský judista Fathí Nurín, který odstoupil z olympijských her v Tokiu, aby se neutkal s izraelským soupeřem, dostal od mezinárodní federace IJF trest na deset let. Stejně dlouho by měl pykat i jeho kouč Amar Benichlef. Oba se mohou proti verdiktu disciplinární komise odvolat.