Байкер Хирург: соблюдение ПДД зависит от понимания человеком своей роли на дороге

2021

Новости за 24.10.2021

iSport.cz

Drama až do konce. Verstappen uhájil triumf, nad Hamiltonem vede o 12 bodů

Velkou cenu USA vozů formule 1 vyhrál Max Verstappen před Lewisem Hamiltonem. Nizozemský jezdec Red Bullu uhájil před svým britským rivalem v dramatickém finiši vedení o 1,333 sekundy a zvýšil náskok v průběžném pořadí šampionátu na 12 bodů. Jeho soupeř z Mercedesu si připsal alespoň prémiový bod za nejrychlejší kolo v závodě.

iSport.cz

Výhra na Spartě, doma kolaps. Lyon padl, PSG jen remizovalo v Marseille

Fotbalisté Lyonu, kteří ve čtvrtečním utkání Evropské ligy porazili po obratu pražskou Spartu, ztratili nyní dvoubrankový náskok v 11. kole francouzské ligy a prohráli v Nice 2:3. Všechny tři branky inkasovali v posledních devíti minutách, přičemž od 85. minuty dohrávali bez vyloučeného Tina Kadewereho.

iDNES.cz

Lyon prohospodařil dvoubrankový náskok a prohrál, Paříž St. Germain má bod

Hokej.iDnes.cz

Comebacky, šoky a ukončená trápení. Zlín i Liberec slaví, Sparta zkolabovala

Hokejová extraliga ve svém 17. kole nenudila. Nabídla několik zvratů i přerušení těžkých výsledkových krizí. Tři duely se odehrály jen v rámci elitní tabulkové sedmičky. Třinec v lítém boji porazil rozjetou Plzeň 2:1. Sparta padla v Olomouci 3:4 po nájezdech, Pardubice zvládly utkání s Mladou Boleslaví 4:3 po prodloužení. Po několika porážkách uspěli Zlín i Liberec. Berani porazili Kometu 5:3. Bílí Tygři zase přehráli litvínovskou Vervu poměrem 3:0.

Sport.cz

Nešťastná Boleslav se červené pro Dočkala nedovolala, Hložek pak spasil Spartu

Využili nabídnuté šance. Rival z Edenu ztratil remízou na jihu Čech, zatímco fotbalisté pražské Sparty vydřeli výhru. V utkání 12. ligového kola porazili Mladou Boleslav 1:0, udrželi si druhou příčku a na vedoucí Plzeň dál ztrácejí čtyři body. Středočeši přitom byli na Letné gólu mnohem blíž, ve třetí minutě nastavení ovšem rozhodl Adam Hložek.

iSport.cz

Nadšený Hložek: Gól přišel v pravý čas. Pavelkovi se o něm zdálo

Dva měsíce. Tak dlouho nebyl ve FORTUNA:LIZE na střelecké listině. Naposledy se Adam Hložek trefil 21. srpna proti Hradci Králové. Nakonec ale suché období na českých trávnících zlomil v posledních okamžicích nedělní bitvy s Mladou Boleslaví (1:0). „Prý se to přesně takhle zdálo Davidu Pavelkovi, tak se mu to splnilo,“ smál se nejlepší střelec minulého ligového ročníku v rozhovoru pro klubový web.

Parlamentnilisty.cz

Platforma VIZE 0: Srážky se zvěří - jak jim předcházet a co dělat po nehodě

V roce 2020 došlo v ČR celkově k 94 794 dopravním nehodám vyšetřovaným Policií ČR. Celkově při nich zahynulo 460 osob. Z uvedeného počtu nehod bylo 14 599 v důsledku srážky se zvěří nebo zvířaty (14 161 případů střetu se zvěří a 438 případů střetu se zvířetem), naštěstí se obešly bez obětí na lidských životech. Přímá celková hmotná škoda dosáhla částky 548 483 300 korun.

iSport.cz

Pomohlo nám štěstí, oddechl si Vrba. Chválil Nitu i Hložka s Pulkrabem

U postranní čáry si musel protrpět své. Výkon Sparty proti Mladé Boleslavi, to nebylo nic, co by Pavla Vrbu nadchlo. Po závěrečném hvizdu si přesto mohl ulevit, Letenští totiž last minute gólem Adama Hložka splnili cíl a i přes vysoce nepřesvědčivý výkon pobrali všechny body. „Nita nás dvakrát zachraňoval, tentokrát nám pomohlo štěstí,“ oddechl si zkušený trenér.

iSport.cz

Kladiva do akce! Oba bratři Musilové se porvali, nejdřív David, pak Adam

Do Pardubic přišel, aby rozhodoval zápasy, zase se posunul o něco výš. Jenže zatím se Adam Musil v ofenzivních číslech trápí. Dal hattrick proti Zlínu, v dalších 16 zápasech nic, nula. Těžko byste mu mohli vyčítat přístup, ale produktivní není. V neděli proti Mladé Boleslavi chtěl přidat aspoň ještě větší důraz, když to nelepí. Pardubice vyhrály 4:3 v prodloužení, ale Musil si zahrál jen pět střídání. Pak narazil na mantinel Adama Rašku, zbil Jakuba Kotalu a v utkání skončil.

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

Ceny ministerstva kultury a státní ceny si odneslo osm osobností kultury | ČeskéNoviny.cz - České noviny

1. Ceny ministerstva kultury a státní ceny si odneslo osm osobností kultury | ČeskéNoviny.cz  České noviny
  2. Básník, který vystoupal na Kilimandžáro. Topinka získal Státní cenu za literaturu - Aktuálně.cz  Bleskově.cz
  3. Přehled: Ceny ministerstva kultury dostali Svěrák, Burešová nebo Morávková - Aktuálně.cz  Bleskově.cz
  4. Zobrazit vše o tomto tématu v aplikaci Zprávy Google

Sport.cz

Zlaté dva body! Užijeme si je a zítra zase do práce, usmíval se strůjce olomouckého zázraku Krejčí

Klíčovou roli sehrál v utkání 17. kola extraligy mezi Olomoucí a pražskou Spartou, které domácí Kohouti vyhráli 4:3 po samostatných nájezdech, útočník David Krejčí. Jeho tým v 56. minutě prohrával už 0:3 a zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže pak snížil na 1:3 obránce Jiří Ondrušek a Hanáci se odhodlali ke hře bez brankáře a v té začal úřadovat právě borec, jenž se na Hanou vrátil po létech v Bostonu. Nejprve přihrál na gól Janu Káňovi a poté 81. sekund před koncem bombou od modré čáry vyrovnal a zajistil tak svému týmu prodloužení. Читать дальше...

Fotbal.idnes.cz

Jarolím: Dočkal měl jít ven. Stejný zákrok udělal i Matějovský, opáčil Vrba

Sparťanští fotbalisté se čtvrt hodiny před koncem utkání proti Mladé Boleslavi (1:0) chystali rozehrávat roh, ale sudí Pavel Julínek je zastavil. "Počkejte," naznačil jasným gestem rukou na uchu, že do sluchátek dostává pokyny od videoasistenta. Sudí u monitoru Pavel Franěk chtěl červenou kartu pro sparťanského kapitána Bořka Dočkala.

Sport.cz

Udělali jsme v Plzni ostudu, výsledek si musíme důkladně rozebrat, zuřil Rada

Ve čtvrtek nadprůměrný výkon na evropské scéně, v neděli propadák v lize. Takového scénáře se drží Jablonec. Před dvěma měsíci po vysoké výhře v Žilině v play off Konferenční ligy dostal čtyřku v Olomouci, teď po solidním představení proti Randers (2:2) dopadl v Plzni ještě hůř - dostal potupného bůra (0:5).

Řetězová nehoda uzavřela D10. Začalo to srážkou se zvěří - novinky.cz

1. Řetězová nehoda uzavřela D10. Začalo to srážkou se zvěří  novinky.cz
  2. Dálnici D10 uzavřela řetězová nehoda šesti aut. Způsobila ji zvěř  iDNES.cz
  3. Řetězová nehoda na D10: Za šest nabouraných aut může srážka se zvěří?  Blesk.cz

Sport.cz

Pastrňák hvězdou zápasu! Trefili se i Hertl a Kubalík

Parádním výkonem se blýskl český hokejista David Pastrňák, který pomohl v nedělním duelu NHL Bostonu gólem a asistencí k výhře nad San Jose 4:3. Byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Jednou skóroval v dresu Žraloků také další český forvard Tomáš Hertl. Obě české hvězdy zaznamenaly druhou branku v ročníku, nastoupili i Tomáš Nosek a Radim Šimek. Dominik Kubalík svou třetí brankou v začínající sezoně NHL neodvrátil prohru Chicaga s Detroitem 3:6. V dresu hostů připravil jeden gól Filip Zadina, který si v šestém zápase připsal třetí kanadský bod.

Sport.cz

Pastrňák hvězdou zápasu! Trefil se i Hertl

Parádním výkonem se blýskl český hokejista David Pastrňák, který pomohl v nedělním duelu NHL Bostonu gólem a asistencí k výhře nad San Jose 4:3. Byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Jednou skóroval v dresu Žraloků také další český forvard Tomáš Hertl. Obě české hvězdy zaznamenaly druhou branku v ročníku, nastoupili i Tomáš Nosek a Radim Šimek.

Ru24.net — ежеминутные новости с ежедневным архивом. Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Ru24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net. Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть —онлайн с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии. Ru24.net — живые новости в живом эфире! Быстрый поиск от Ru24.net — это не только возможность первым узнать, но и преимущество сообщить срочные новости мгновенно на любом языке мира и быть услышанным тут же. В любую минуту Вы можете добавить свою новость - здесь.