Семак после ничьей: «Зенит» и ЦСКА выяснят, кто лучше в Петербурге

Диетолог Соломатина: наваристые бульоны опасно есть людям старше 60 лет

2021

Новости за 24.04.2021

iSport.cz

Real přišel doma o body s Betisem! Na Atlétiko ztrácí už pět bodů

Fotbalisté Realu Madrid v 32. kole španělské ligy na svém stadionu pouze remizovali 0:0 s Betisem Sevilla. Vedoucí Atlético tak může v případě nedělní výhry nad Bilbaem odskočit svému městskému rivalovi pět kol před koncem soutěže už na rozdíl pěti bodů.

iSport.cz

Guľa: Nejlepší plzeňský výkon jara. Máme otevřenou ligu i pohár

Na tohle se vážně dalo koukat. Plzeň v jednom z nejzábavnějších zápasů v ročníku sejmula 2:1 Slovácko a v honičce za pohárovými pozicemi si obstarala do ruky trumfy. „Byl to náš nejlepší výkon na jaře,“ kýval hlavou Adrian Guľa. Viktoria je sice stále na pátém místě, ale na borce z Uherského Hradiště ztrácí už jen dva body, přičemž má zápas k dobru. Je ale dobré podotknout, že jde o mač na Letné…

iSport.cz

První škrty v nominaci reprezentace. Končí osm hráčů včetně Frodla

Kádr hokejové reprezentace opustilo po sobotním druhém utkání s Rakouskem v Jindřichově Hradci (7:2) osm hráčů, kteří tak přišli o naději zahrát si na mistrovství světa v Lotyšsku. Trenér Filip Pešán se rozloučil s brankářem Dominikem Frodlem, obránci Liborem Zábranským a Vojtěchem Budíkem a útočníky Karlem Pláškem, Lubošem Horkým, Janem Hladonikem, Janem Dufkem a Markem Zacharem.

iSport.cz

Svědík po prohře v Plzni: Gól byl dar z nebes, v šatně byla trochu bouřka

Třetí porážku z uplynulých čtyř zápasů eviduje Slovácko. V Plzni padlo 1:2. Co hůř, setrvání na čtvrté pozici už nemá stoprocentně pod kontrolou. V drobné výhodě je se ztrátou dvou bodů, ale se zápasem k dobru Viktoria. „Zbývá ještě pět kol, to je ve fotbale strašně moc. Navíc nám určitě pomůže, že se začne hrát v normálním režimu bez vložených kol,“ soudí trenér Martin Svědík. Jeho tým odehrál v Doosan Areně sedmý zápas během jednadvaceti dnů.

iSport.cz

Kalvach věnoval gól těhotné partnerce: Vyrovnání pro nás byla rána

Měl moc dobře spočítáno, co jeho vítězný gól do sítě Slovácka pro Plzeň znamená. „Pro nás určitě hodně důležité vítězství, protože jsme se na ně dotáhli na dva body a máme ještě zápas k dobru,“ prohlásil záložník Lukáš Kalvach po své druhé ligové trefě v tomto ročníku.

iSport.cz

VAR proti Součkovi a West Hamu! Opravdu slabý rozhodčí, zlobil se kouč

Jeden z klíčových duelů sezony si určitě představovali jinak. Fotbalisté West Hamu ve 33. kole anglické Premier League ztratili doma body proti Chelsea (0:1). Přímý souboj o čtvrté místo zajišťující postup do Ligy mistrů ovlivnily zásahy VAR – hlavní sudí Chris Kavanagh neodpískal penaltu za ruku po střele Tomáše Součka, v závěru po zhlédnutí videa přísně vyloučil domácího stopera Fabiana Balbuenu.

iSport.cz

SESTŘIHY: Plzeň stáhla Slovácko, druhý Jablonec sfoukl Budějovice

FORTUNA:LIGA už tento víkend může poznat mistra. Pokud Slavia v neděli vyhraje na hřišti Bohemians, bude slavit třetí titul v řadě. Už v sobotu se 29. kolo rozeběhlo výhrou Baníku v Olomouci 2:0. Stejným výsledkem uspěl i Jablonec na hřišti trápících se Českých Budějovic, Severočeši tak i po víkendu zůstanou na druhém místě tabulky. Manko na čtvrté místo se podařilo stáhnout Plzni, která vydřela výhru nad Slováckem 2:1.

iSport.cz

Česko - Rakousko 7:2. Řada debutů, národní tým řádil ve třetí třetině

Sedm hráčů si v sobotním utkání proti Rakousku odbylo reprezentační debut. Češi v přípravném duelu vyhráli v Jindřichově Hradci 7:2 a navázali na čtvrteční výhru 5:0 ve Vídni. Byla to ale pořádná šichta. Svěřenci trenéra Filipa Pešána dvakrát prohrávali, po dvou třetinách byl stav nerozhodný 2:2. V závěrečném dějství čeští mladíci nasázeli hned pět gólů, postupně se trefili Filip Suchý, Petr Kodýtek, kapitán Jakub Flek, Šimon Stránský a Luboš Horký. Realizační tým po utkání provedl první škrty v nominaci (Více čtěte ZDE>>>).

iSport.cz

Česko – Rakousko 7:2. Řada debutů, národní tým řádil ve třetí třetině

Sedm hráčů si v sobotním utkání proti Rakousku odbylo reprezentační debut. Češi v přípravném duelu vyhráli v Jindřichově Hradci 7:2. Byla to ale pořádná šichta. Svěřenci trenéra Filipa Pešána dvakrát prohrávali, po dvou třetinách byl stav nerozhodný 2:2. V závěrečném dějství čeští mladíci nasázeli hned pět gólů, postupně se trefili Filip Suchý, Petr Kodýtek, kapitán Jakub Flek, Šimon Stránský a Luboš Horký. Po utkání by měl realizační tým ohlásit první škrty v nominaci.

iSport.cz

Bayern odkládá mistrovské oslavy! Haaland řádil, trefil se i Gebre Selassie

Fotbalisté Bayernu Mnichov nevyužili první příležitost k zisku devátého německého titulu v řadě. V 31. ligovém kole prohráli na hřišti Mohuče 1:2 a stále mají desetibodový náskok před druhým Lipskem, kterému zbývají do konce soutěže čtyři zápasy. Český obránce Theodor Gebre Selassie zmírnil svým třetím ligovým gólem v sezoně porážku Brém 1:3 s Unionem Berlín.

iSport.cz

SESTŘIH: Plzeň - Slovácko 2:1. Kalvach udržel Viktorii v boji o poháry

Fotbalisté Plzně zvládli ve 29. kole FORTUNA:LIGY důležitý duel se Slováckem, které sice v první půli po gólu Adriela Ba Louy srovnalo krok hlavičkou Jana Kalabišky, o výhře Viktorie 2:1 ale rozhodl v 73. minutě Lukáš Kalvach. Hosté měli v závěru několik šancí, jenže gólmana Staňka už nepokořili. Plzeň tak oplatila soupeři z Uherského Hradiště podzimní debakl 0:4 a stáhla jeho náskok na čtvrtém místě na dva body, navíc má ještě zápas k dobru. Podívejte se na VIDEA všech klíčových momentů zápasu.

iSport.cz

iSport.cz

West Ham - Chelsea 0:1. Coufal a Souček vyšli naprázdno, k LM mají dál

Fotbalisté West Hamu, za něž odehráli celý zápas Vladimír Coufal i Tomáš Souček, podlehli ve 33. kole v londýnském derby Chelsea 0:1. O triumfu Blues rozhodl ke konci první půle Timo Werner, „kladiváři“ teď na svého soupeře v boji o čtvrté místo a Ligu mistrů ztrácí tři body. Liverpool v 33. kole doma jen remizoval 1:1 s Newcastlem. Obhájci titulu přišli o výhru v páté minutě nastavení, kdy vyrovnal střídající Joe Willock.

iSport.cz

Hrubec dostal gól v poslední vteřině, Omsk srovnal finále KHL v prodloužení

Hokejisté Omsku se Šimonem Hrubcem v brance zvítězili ve čtvrtfinále play off KHL nad CSKA Moskva 4:3 v prodloužení a vyrovnali stav série na 2:2. Sekundu před sirénou přišel Avangard o výhru v normální hrací době, když Mat Robinson poslal odražený puk od modré čáry na branku a překonal českého gólmana, který měl zakrytý výhled. V 66. minutě pak rozhodl Pavel Dědunov.

iSport.cz

Dvořák hattrickem zničil Ústí a Hradec vede druhou ligu už o osm bodů

Fotbalisté Hradce Králové zvítězili v utkání 20. kola druhé ligy v Ústí nad Labem 3:0 a zvýšili náskok v čele neúplné tabulky před druhou Líšní na osm bodů. Všechny tři branky vstřelil Pavel Dvořák. "Votroci" mají na kontě 46 bodů a po sedmé výhře za sebou se zase přiblížili postupu do nejvyšší soutěže. Ústí naopak utržilo druhou porážku po sobě a zůstalo s 32 body čtvrté.

iSport.cz

Kubová má tajný projekt, pak trápily ji časy. Prodlouží si kariéru

Znakařka Simona Kubová počítá poslední měsíce skvělé kariéry, olympijské hry v Tokiu ale nebudou její derniérou. Bonbonkem na závěr pro ni bude další start v prestižní lize International Swimming League. Zatím bojuje o olympijskou formu. V sobotu na Velké ceně Pardubic ji potěšil vítězný čas na znakařské padesátce (28,70) po drobné tréninkové krizi.

iSport.cz

SESTŘIHY: Baník zdolal Sigmu, druhý zůstává Jablonec. Slaví i Liberec

FORTUNA:LIGA už tento víkend může poznat mistra. Pokud Slavia v neděli vyhraje na hřišti Bohemians, bude slavit třetí titul v řadě. Už v sobotu se 29. kolo rozeběhlo výhrou Baníku v Olomouci 2:0. Stejným výsledkem uspěl i Jablonec na hřišti trápících se Českých Budějovic, Severočeši tak i po víkendu zůstanou na druhém místě tabulky. Liberec pak vyhrál v Mladé Boleslavi 1:0.

iSport.cz

Vytočený kapitán Hubník po prohře Sigmy: Neviděl jsem chuť ani jiskru

Rozčiloval se. A hodně. Olomoucký kapitán Roman Hubník těžce nesl, že z jeho spoluhráčů nesálala touha vstřelit v moravsko-slezském derby branku. Sigma padla v 29. kole FORTUNA:LIGY s Baníkem 0:2 a na domácím hřišti popáté v řadě nevyhrála, když vstřelila jediný gól.

iSport.cz

SESTŘIH: Boleslav - Liberec 0:1. Hosté drží naději na Evropu, rozhodl Sadílek

Fotbalisté Liberce zvítězili v 29. kole první ligy v Mladé Boleslavi 1:0. O triumfu hostů rozhodl v 26. minutě Michal Sadílek. Slovan podruhé za sebou naplno bodoval a od července 2016 neprohrál v nejvyšší soutěži s Boleslaví desetkrát za sebou, z toho devětkrát zvítězil. Středočeši v posledních dvou kolech nebodovali, v tabulce zůstali na 14. místě a od pásma sestupu je nadále dělí sedm bodů.

iSport.cz

Gól za Baník? Neskutečný pocit, radoval se po premiérové trefě Kaloč

Už není čistým defenzivním záložníkem jako pod Lubošem Kozlem. Trenérský nástupce Ondřej Smetana udělal z ostravského odchovance Filipa Kaloče (21) moderního středopolaře, který ve vysoké intenzitě pokrývá prostor od vápna k vápnu. Za další výborný výkon byl talent Baníku odměněn premiérovou ligovou trefu. V nastaveném čase po dlouhém sprintu upravil v Olomouci skóre na konečných 2:0 pro FCB. „Dělá svou práci, ve které je nejlepší,“ chválil ho kouč.

iSport.cz

NHL ONLINE: Pittsburgh proti New Jersey, v noci jde do akce Vrána

NHL má v sobotu večer a v noci na neděli na programu 11 zápasů. První duel odstartuje už v 18:30 SEČ, kdy Pittsburgh na svém ledě přivítá New Jersey. V 21 hodin pak začíná utkání mezi St. Louis a Coloradem. Poprvé od čtyřgólové show půjde do akce Jakub Vrána, jehož Detroit čeká opět Dallas. Kromě něj půjdou do akce i další Češi, například Martin Nečas, Tomáš Hertl či Tomáš Nosek. ONLINE přenosy ze všech zápasů sledujte na iSport.cz.

iSport.cz

Tenisový úkaz (10) zaujal svět. Styl bez bekhendu dělí experty: může uspět?

Může být desetiletý klučina věrozvěstem nové tenisové doby? Školák Teodor Davidov trénuje čtyřicet hodin týdně a sní o profikariéře, již si chce vybudovat svým unikátním stylem. Jeho tenis je totiž obouruký. Během výměn přehazuje raketu z pravačky do levačky, do míče tluče vždy jen forhendem. A podává vždy výhodnější rukou tak, aby pod úhlem soupeře vyhnal z kurtu.

Итоги конференции ОФИСНЫЙ ФОРМАТ: комфорт сотрудников на местах – ключ к успеху бизнеса

В Тверской области полицейские пресекли деятельность участников межрегиональной этнической группы