Свыше 20 млн раз воспользовались СБП для пополнения счета в приложении «Парковки России».

Юрист Сорк: власти возмещают ущерб от непогоды лишь при объявлении режима ЧС

2021

Новости за 17.04.2021

iSport.cz

Guľa po remíze Plzně: Pět gólů Ba Louy je málo, na pohár nesázíme

V případě vítězství se mohli velmi zajímavě zapojit do boje druhou pozici FORTUNA:LIGY. Plzeň nad Jabloncem vedla, nakonec ale byla ráda, že udržela výsledek 1:1. Ofenzivní torpéda Severočechů – Schranz s Doležalem – dělala zadákům Viktorie obrovské problémy. „Měli jsme se s nimi vypořádat lépe,“ přiznal plzeňský kouč Adrian Guľa. Plichta notně komplikuje tabulkou situaci Plzně (na druhý Jablonec ztrácí osm bodů), slovenský trenér ale odmítá, že by se mužstvo v závěru sezony soustředilo už pouze na MOL Cup.

iSport.cz

Ostře sledovaný Ujčík se radoval z „daru“. Hořavu teď komentovat nechtěl

Je aktuálně ostře sledovaným chlapíkem. Viktor Ujčík vede jako hlavní kouč Jihlavu ve finále první ligy a bojovná armáda si v Kladně připsala první skalp favorita. Ovšem někdejší kanonýr je v centru zájmu i kvůli roli šéfa disciplinární komise. Odcházející sparťanský kouč Miloslav Hořava ho obvinil, že je schválně poškodil. Co na to Ujčík? Po utkání s Kladnem to nechtěl komentovat. „K tomu se teď nebudu vyjadřovat,“ omluvil se poté, co Jihlava vyhrála nad Rytíři 4:3 v prodloužení.

iSport.cz

Radovy vášně. Lítaj mi zuby, ty s**či! řval v Plzni. Čílit se bude vždycky

Během zápasu si nebere servítky. Petr Rada se rozjel na konci prvního poločasu sobotního duelu v Plzni (1:1). Běželo nastavení, když se rozvášnil po vhozeném autu domácích. „Takhle mi lítaj zuby, ty sr**i,“ křičel od střídačky jablonecký kouč nejspíš směrem k hlavnímu sudímu Pavlu Fraňkovi.

iSport.cz

Tuhý boj o MS. Švýcarky kousaly a v poslední sekundě urvaly remízu

České házenkářky v úvodním ze dvou zápasů play off kvalifikace o postup na prosincové mistrovství světa doma jen remizovaly se Švýcarskem 27:27. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného prakticky celé utkání v Zubří dotahovaly, v závěru se sice dostaly do vedení, ale outsider v poslední sekundě vyrovnal. Odveta se hraje v úterý.

iSport.cz

NHL ONLINE: Ovečkin dal dva góly Flyers, Vrána hraje proti Chicagu

Hned jedenáct zápasů je v sobotním programu NHL! Washington vyhrál 6:3 na ledě Philadelphie, dva góly vstřelil hvězdný Alexander Ovečkin. V dalším duelu si New York Rangers stejným skóre poradil s New Jersey. V akci budou i Češi, mimo jiné Jakub Vrána, kterého čeká druhé utkání za Detroit. Všechny ONLINE reportáže sledujte na iSport.cz!

iSport.cz

Skvělý Ondra! Na startu olympijské sezony ovládl SP v boulderingu

Sportovní lezec Adam Ondra vyhrál ve švýcarském Meiringenu závod Světového poháru v boulderingu. Český reprezentant byl v úvodní soutěži olympijské sezony suverénní. Po pátečním triumfu ve své kvalifikační skupině v sobotu ovládl semifinále i finále. V něm zvítězil před trojicí japonských soupeřů. Na stupně vítězů mistra světa v boulderingu z roku 2014 doprovodili Jošijuki Ogata a Tomoaki Takata.

iSport.cz

Musa rozhodl o výhře Unionu, Bayern je blízko obhajoby titulu

Fotbalisté Bayernu Mnichov zvítězili v 29. kole německé ligy na hřišti třetího Wolfsburgu 3:2 a udělali další krok k zisku devátého titulu v řadě. Před Lipskem, které v pátek jen remizovalo s Hoffenheimem 0:0, mají pět utkání před koncem už sedmibodový náskok.

iSport.cz

Kladno - Jihlava 3:4 pp. Krvavý šrám pro Jágra. I pro Rytíře. Zvednou se?

Hokejoví Rytíři hlásí problémy. Poznali nepoznané… Doma v sezoně prohráli předtím pouze jednou, 16. září. Pak až včera v prodloužení. Ovšem zrovna v prvním finále play off, takže aktuálně je blíž návratu do extraligy Jihlava. „Věřím, že nás to povzbudí,“ tvrdí kouč Viktor Ujčík. Oklepou se Rytíři? V neděli od 18 hodin se hraje odveta. Pokud se Jágr a spol. nechtějí dostat na kraj propasti, musejí vyhrát. V sobotu do soupeře bušili, ale doplatili na chyby. Majitel si odnesl i krvavý šrám.

iSport.cz

Horejš po výprasku v Karviné: Prohráli jsme každý souboj. Cítí se pod tlakem?

Devět ligových zápasů bez vítězství a posledních 225 minut i bez gólu. Budějovické Dynamo se zadrhlo, zmar podtrhlo sobotní porážkou 0:3 v Karviné. „Rozhodly vstupy do obou poločasů a taky souboje, v kterých byl soupeř lepší,“ litoval trenér jihočeského týmu David Horejš. Ve funkci je pět a půl roku, ale černá série mu nenahrává.

iSport.cz

V Kladně se na finále vkradlo pár fanoušků! Oslavili gól a museli zmizet

Zatímco na finále play off hokejové extraligy se dostane alespoň hrstka fanoušků, na závěr sezony první ligy mezi Kladnem a Jihlavou je pro diváky stále vstup zakázán. Přesto se na kladenském zimním stadionu během úvodní bitvy o postup mezi elitu (Jihlava vyhrála 4:3 v prodloužení) radovalo z gólu několik skalních příznivců! V průběhu druhé třetiny utkání se totiž malá skupinka nadšenců nepovoleně dostala do tamního kotle a fandila zrovna ve chvíli, kdy Rytíři srovnali s Duklou skóre na 1:1. Pořadatelská... Читать дальше...

iSport.cz

SESTŘIH: Plzeň - Jablonec 1:1. Zajímavé drama, šance na obou stranách

Fotbalisté Jablonce ve 27. kole první ligy remizovali v Plzni 1:1 a po středečním vítězství 1:0 nad Spartou obrali o body dalšího favorita. Severočeši v nejvyšší soutěži neprohráli posedmé za sebou a v neúplné tabulce jim patří druhé místo, o které však mohou v neděli přijít. Pátá Viktoria protáhla sérii bez porážky na osm kol. Domácí poslal do vedení v závěru prvního poločasu Adriel Ba Loua, v 70. minutě vyrovnal Ivan Schranz. Oba týmy v závěru trefily břevno.

iSport.cz

Naděje na záchranu mizí. Nemůžeme se vzdát, burcuje brankář Opavy

Mohl se přetrhnout, Jiřímu Klímovi likvidoval šance, až to muselo být pro útočníka Mladé Boleslavi frustrující. Jenže ani brankář Tomáš Digaňa porážce Opavy na půdě Středočechů nezabránil. Nakonec dvakrát inkasoval, Slezané padli 0:2 a jejich pozice ve spodku tabulky vypadá mimořádně zle. Na nesestupovou příčku ztrácejí sedm kol před koncem devět bodů. „Nemůžeme se vzdát. My na hřišti musíme být ti poslední, kteří by měli něco vzdávat,“ burcoval Digaňa.

iSport.cz

Zifčák nahradil Yunise a hned dal gól: Nevěděl jsem, jestli není vlastní

Kdo v útoku Sigmy zastoupí vážně zraněného Jakuba Yunise? Třeba Pavel Zifčák (22), olomoucký odchovanec nastoupil v ligovém základu teprve podruhé v kariéře a Radoslavu Látalovi se odvděčil brzkým gólem. Spolupráce se stejně starým Mojmírem Chytilem na hrotu klapala. Jenže proti Teplicím nakonec stačila jen na remízu 1:1.

iSport.cz

Kiksy jak ze žáčků! Obrovské chyby, litoval Moyes po prohře West Hamu

Smutná divočina pro Čechy. West Ham se Součkem a Coufalem v sestavě prohrával v Newcastlu po nevídaných chybách 0:2 a hrál od 36. minuty o deseti. Přesto vyrovnal, vzápětí však dostal rozhodující ránu na 2:3. V tabulce zůstal čtvrtý, tedy na pozici pro Ligu mistrů, ale Chelsea (ztrácí bod) a Liverpool (o 3 body nazpět) mají o zápas méně.

iSport.cz

Překvapení v Bayernu. Po sezoně končím, řekl Flick. Zamíří k repre?

Trenér Hansi Flick se rozhodl po sezoně odejít z fotbalového Bayernu Mnichov. Šestapadesátiletý kouč by mohl zamířit k německé reprezentaci, u které po letním mistrovství Evropy skončí Joachim Löw, jenž s národním týmem ovládl světový šampionát v roce 2014.

iSport.cz

Když dá Zmrhal gól, Boleslav vítězí: Můžeme být trochu klidnější

Když dá Jaromír Zmrhal gól, Mladá Boleslav vítězí. Host z italské Brescie vstřelil proti Opavě (2:0) vítěznou branku a nasměroval Středočechy k zisku důležitých třech bodů. „Je to lepší, můžeme se cítit trošičku klidnější. Ale nevím, jestli to je úplně rozhodující výhra,“ podotkl Zmrhal, který zaznamenal třetí ligový zásah v této sezoně, jednou se trefil i v poháru. Při gólové ráně navedl míč na levačku a přesně zacílil k bližší tyči.

iSport.cz

SESTŘIH: Karviná - Dynamo 3:0. Trápení Jihočechů, dva góly v úvodu

Fotbalisté Karviné porazili v 27. kole první ligy České Budějovice 3:0. Na branky Kristiho Qoseho a Christiána Herce z úvodních 11 minut navázal na startu druhé půle Eduardo Santos. Slezané bodovali i ve třetím ligovém zápase od návratu trenéra Jozefa Webera, Jihočechy zdolali v nejvyšší soutěži poprvé a posunuli se před ně na 11. místo neúplné tabulky. Dynamo z posledních šesti kol pětkrát prohrálo a získalo jediný bod.

iSport.cz

SESTŘIH: Olomouc - Teplice 1:1. Bod pro hosty trefil Vukadinovič

Fotbalisté Olomouce hráli v 27. kole první ligy s Teplicemi nerozhodně 1:1. Hanáky poslal už ve čtvrté minutě do vedení Pavel Zifčák, ale v 50. minutě srovnal Vukadin Vukadinovič. Sigma doma v lize počtvrté za sebou nezvítězila a v sezoně nejvyšší soutěže už pojedenácté remizovala. Teplice bodovaly po dvou porážkách a před sestupovým pásmem mají čtyřbodový náskok na Brno, které čeká zápas až v neděli.

iSport.cz

Kometa hledá klíčového beka. Zábranský jde do Finska, Tybor padl

Jeden nosný obránce by byl, zkušený Marek Ďaloga (32) z Pardubic. Ale kdo k němu? Kometa shání po odchodu Filipa Krále s Petrem Zámorským druhého elitního beka. „Řešíme to,“ potvrdil boss Libor Zábranský. Určitě se jím nestane jeho syn Libor (20), který po hostování v Karlových Varech odchází do finské ligy.

iSport.cz

Norwich se po roce vrací do Premier League, k jistotě pomohly remízy

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. Pomohly jim k tomu remízy třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0) ve 42. kole druhé ligy. "Kanárci" jsou tím pádem z jejich dosahu, v čele tabulky mají osmibodový náskok na druhý Watford a k dobru večerní zápas s Bournemouthem. K zajištění prvního místa jim v posledních pěti duelech stačí uhrát pět bodů.

iSport.cz

Hokejový táta Musil: Naše děti můžete vzít do války. NEJ talent? Manželka!

Masarykův pohár letos v rodině bude. Tím si mohou být František Musil s manželkou Andreou jistí. Buď ho nad hlavu zvedne obránce David s třineckými Oceláři, nebo útočník Adam s Bílými Tygry Liberec. „Nemá to kam uhnout,“ usmívá se František Musil v rozhovoru pro iSport. Finále Generali ČP Tipsport extraligy začíná v neděli v 18 hodin v Třinci.

iSport.cz

Uvolnění pro sport? Za týden se jen zmenší rozestupy, bude se dál jednat

Další zmírnění podmínek pro amatérský sport by mělo nastat 26. dubna. Minimálně se předepsané rozestupy mezi dvojicemi sníží z deseti na šest metrů. Žádný další konkrétní závěr sobotní schůzka vrcholných představitelů sportu s ministrem zdravotnictví Petrem Arenbergerem a dalšími zástupci jeho úřadu nepřinesla. Jednat se bude i příští týden a na základě epidemiologické situace se rozhodne, v jaké podobě by mohl sport po další fázi rozvolnění fungovat.

iSport.cz

SESTŘIH: Boleslav - Opava 2:0. Úleva pro domácí, trefili se Zmrhal a Škoda

Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili v 27. ligovém kole v záchranářském souboji nad Opavou 2:0 a přiblížili se k udržení v soutěži. Domácí poslal v 61. minutě do vedení Jaromír Zmrhal a pojistku přidal o 20 minut později Michal Škoda. Středočeši čtyři kola po sobě neprohráli a na sestupové pozice mají už sedmibodový náskok. Slezané, jimž patří předposlední příčka, v posledních čtyřech ligových duelech nebodovali.