Sohu: РФ ответила Западу на конфискацию финансовых активов

ТАСС: активисты устроили пикет у здания суда, заседающего по делу Евгении Гуцул

2021

Новости за 12.04.2021

Fotbal.idnes.cz

Produktivitu řešíme skoro po každém kole, trápí plzeňského trenéra Guľu

Na sedm soutěžních výher v řadě mohla fotbalová Viktoria Plzeň natáhnout svou spanilou sérii. Jenže přišla stopka, navíc poměrně nečekaná. Adrian Guľa má jasno, v čem tkvěl v sobotním prosluněném utkání 26. kola Fortuna ligy v Karviné (1:1) hlavní problém. „Velmi nízká produktivita nás stála vítězství,“ konstatoval hlavní trenér západočeského celku.

Slovácko hraje o poháry, je otázka, co nám dovolí, zní z Pardubic

Bitvu o Ďolíček pardubičtí fotbalisté nezvládli. V pátek na hřišti, které oba soupeři považují za své domácí, podlehli pražským Bohemians 0:2, už v úterý od 14.30 však mají na tom stejném pažitu šanci na nápravu. Přijede totiž Slovácko.

Prochrápali jsme první půli, zlobil se chrudimský kouč Veselý

Hrálo se před televizními kamerami, ale zápas stejně rozhodla penalta, která se v žádném případě pískat neměla. Ve 43. minutě si ve vlastním vápně vůbec neporozuměli chrudimský stoper Petr Drahoš s gólmanem Simonem Zímou a pro volný balon se přiřítil Simon Gollnack, jenž před Drahošem předvedl teatrální pád s několika kotrmelci drže se za nohu jako bonus.

Tecl se konečně trefil v derby. To jsem si vysnil jako kluk, zářil

Odstartoval famózně: hattrickem do sítě Českých Budějovic. Jenže postupně se ze slávistické sestavy vytratil. Stanislav Tecl, muž se „zlatou povahou“, nicméně trpělivě čekal na šanci a když přišla, náramně pomohl. „Gól v derby jsem si vysnil jako malý kluk,“ líčil fotbalista po vítězství 2:0 nad Spartou.

Fotbalový Liberec v lize klopýtá. Stihne vlak do pohárové Evropy?

Zatímco na přelomu roku fotbalisté Liberce bodovali ve 12 ze 13 po sobě jdoucích ligových zápasů a dotáhli se k horním příčkám tabulky, po reprezentační přestávce strádá. Z posledních tří ligových utkání vytěžili jediný bod, vypadli i z domácího poháru, čímž se jim uzavřela jedna brána do pohárů.

Jablonec i po duelu se Zlínem drží úspěšnou sérii a vyhlíží Spartu

Fotbalisté Jablonce pokořili ve 26. kole první ligy doma na Střelnici na tradičně těžkém terénu díky skvělému vstupu do druhého poločasu Zlín 3:1. Z posledních pěti utkání vydolovali třináct bodů a dál stíhají třetí Slovácko, na které ztrácejí bod. V boji o Evropu navíc mají na pátý Liberec už šestibodový náskok a zápas k dobru.

Další gól. Nečekaný střelec Texl přibližuje brněnskou záchranu

Dva měsíce bez výhry jsou u konce. Fotbalisté Zbrojovky se sestupovým nožem u krku si nesměli dovolit další zaváhání, a ačkoliv do poločasu působili rozpačitě, České Budějovice včera venku zásluhou gólu po rohovém kopu a proměněné penaltě přetlačili 2:0.

V souboji bratrů Sadílků slavil Lukáš a Slovácko přepsalo klubový rekord

Na hřišti si nic nedarovali. Pár minut po sobotním vzájemném zápase v Uherském Hradišti už ale fotbaloví bratři Sadílkovi plánovali nedělní setkání u rodičů v Ostrožské Nové Vsi. „Dlouho jsme se neviděli. Má být hezky, možná se sejdeme. Přemýšlel jsem, že bychom grilovali, ale nevím, jestli bude mít náladu,“ vtipkoval starší Lukáš, který byl po utkání na koni.

Fotbalisté Zlína si přijeli do Jablonce znovu pro tradiční lekci

Pro sázkaře je to jistota, pro fotbalisty Fastavu Zlín noční můra. Od návratu do nejvyšší soutěže si jezdí do Jablonce jenom pro porážky, smutnou tradici neporušili ani v letošní sezoně. V sobotu na Střelnici prohráli posedmé za sebou při celkovém skóre 3:21!

Atlético Madrid je zpátky na prvním místě, znovu však jen remizovalo

Fotbalisté Atlética Madrid ve 30. kole španělské ligy remizovali na hřišti Betisu Sevilla 1:1 a po třetí ztrátě z posledních čtyř zápasů La Ligy vedou tabulku vedou pouze o bod před městským rivalem Realem. O dva body pozadu je Barcelona. Atlético poslal do vedení v páté minutě Yannick Carrasco, ale o čtvrt hodiny později srovnal Cristian Tello.