"Меня остановили очевидцы": переехавший 9-летнего ребенка кировский водитель рассказал об аварии

Российские паралимпийцы выиграли две медали в стартовый день ЧМ по лёгкой атлетике

Источник: Тороп рискует провести всю карьеру в специальной маске

2020

Новости за 02.06.2020

Fotbal.idnes.cz

Jablonec hraje s Libercem, Boleslav hostí Zlín. Večer jde do akce Slavia

Tři utkání jsou dnes na programu v 27. kole fotbalové ligy. Od 18.00 Jablonec v 53. podještědském derby hraje s Libercem a Mladá Boleslav hostí Zlín. O dvě hodiny později vyběhne na trávním poslední Příbram proti první Slavii. Všechny duely můžete sledovat v online reportážích.

ONLINE: Adepti na postup hrají venku. Hradec v Chrudimi, Jihlava v Brně

Druhá fotbalová liga pokračuje čtyřmi zápasy 20. kola: třetí Hradec Králové hraje v Chrudimi, čtvrtá Jihlava bojuje v Brně proti Líšni. V akci jsou také Viktoria Žižkov nebo Třinec. Všechny duely sledujeme od 17 hodin v podrobných online přenosech.

Výkonný výbor FAČR kvůli koronaviru znovu odložil valnou hromadu

Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR rozhodl o dalším odložení valné hromady, která měla proběhnout 18. června v Olomouci. Důvodem jsou přetrvávající opatření proti šíření nového typu koronaviru, která komplikují organizaci. O novém termínu zatím nebylo rozhodnuto. Původně se měla valná hromada konat už 29. května.

Schick v číslech: jen gól od unikátní bilance, kterou nemá ani Koller

Jako jediný český fotbalista zvládl během posledních patnácti let v jedné z pěti nejlepších evropských soutěží nastřílet dvouciferný počet gólů. A teď má Patrik Schick našlápnuto k tomu, aby svůj výkon z dresu italské Sampdorie Janov zopakoval i v německém Lipsku, což by bylo unikum.

Šlágr bez gólů, Brňané ztrácí. Vintr pověsti žolíka nedostál

Fotbalista Marek Vintr dal na podzim ve druhé lize šest gólů; všechny nastřílel ve druhých poločasech a tři z nich přímo znamenaly bodový zisk pro Líšeň, za kterou tehdy hrál. V pondělí byl Vintr už v dresu Zbrojovky Brno blízko tomu, aby své pověsti žolíka znovu dostál. Ve druhé půli šlágru 19. kola Brňanů proti Dukle Praha měl největší šance právě on, třikrát mohl strhnout vedení na stranu Zbrojovky.

Už není čas dumat, kde můžeme bodovat, burcuje zlínský Jiráček

Přestože v 90. minutě domácího utkání proti Ostravě zachránili aspoň bod, situace fotbalistů Fastavu Zlín v boji o záchranu zůstává dál vážná. Třinácté Karviné se sice přiblížili na rozdíl bodu, ale ze dna tabulky se na ně tlačí Opava s Příbramí, které bodovaly v obou kolech po znovuzahájení ligy.

Tým teď nešlape, koledujeme si, uznává olomoucký Juliš

Mojmír Chytil ve vápně v tísni šikovně posunul míč patičkou k parťákovi Lukáši Julišovi, který z jedničky po levé ruce gólmana přízemní razantní střelou napnul síť. Tak si počíná kanonýr. Přestože host ze Sparty už pátým gólem na jaře poslal fotbalovou Olomouc doma nad poslední Příbramí do vedení, radost po obratu outsidera neměl.

FIFA vyzvala kluby, aby netrestaly protestující proti Floydovu úmrtí

Mezinárodní fotbalová federace FIFA vyzvala národní svazy, aby netrestaly hráče protestující proti úmrtí George Floyda. Šestačtyřicetiletý afroameričan minulé pondělí zemřel poté, co mu bělošský policista při zásahu několik minut klečel na krku.

Musíme ustrážit Vlkanovu. A hradecké centry, plánuje chrudimský Sixta

O víkendu na Žižkově ukázal, že střelba z dálky a s ní spojené krásné góly ve fotbale naštěstí dosud „nevymřely“, i když je obojího k vidění míň a míň. Rána Davida Sixty zpoza vápna na 1:0 pro Chrudim z nastavení první půle byla tím cennější, že jiný gól už nepadl.

Messi zůstává v Barceloně. Rozhodl se nevyužít klauzuli ve smlouvě

Fanouškům Barcelony se ulevilo. Hvězdný Lionel Messi zůstane v klubu minimálně ještě v příští sezoně. Španělská média uvedla, že dvaatřicetiletý argentinský fotbalista nevyužil klauzuli ve smlouvě, podle které měl možnost jednostranně ukončit kontrakt s klubem a v létě zamířit jinam.

Polidar není tuctový, zjistil už kouč Horváth. Julišovi vytřel zrak

V příští sezoně se mohou potkat ve fotbalové Spartě, které oba patří. A tak 25letý útočník Lukáš Juliš hostující v Olomouci k příbramskému o rok mladšímu univerzálovi Matěji Polidarovi v žertu o poločase vzájemného zápasu (1:2) pronesl: „Teď hraješ v útoku, takže Sparta konečně našla útočníka.“

První hattrick. Plzeňský host Hlavatý sestřelil Ústí nad Labem

Až se příště pardubickému záložníku Michalu Hlavatému zase nevyvede předzápasová rozcvička, měli by všichni kolem zbystřit. Může to totiž být signál, že tenhle pomenší šikula z Plzně v mistráku ukáže velké věci. Jako v neděli proti Ústí nad Labem, jemuž dal při výhře 5:0 v 19. kole druhé fotbalové ligy hattrick.

Hradecký kouč Frťala: Plusové body z venku by se náramně hodily

Po sobotním domácím utkání s Třincem byli fotbalisté Hradce Králové lehce zklamáni. Dvoubodová ztráta po remíze 2:2 je samozřejmě mrzela. Jenže dlouho na to myslet nemohou. Obnovený program druhé ligy pokračuje v rychlém sledu a už v úterý se svěřenci trenéra Zdenka Frťaly představí ve východočeském derby na hřišti Chrudimi. Utkání bude mít výkop v 17 hodin.

Liberecký Koscelník dal životní gól. Dostane šanci i v Jablonci?

V základní sestavě fotbalového Liberce nastoupil po dlouhých deseti měsících. Sobotní domácí zápas proti Slovácku si záložník Martin Koscelník nakonec parádně užil. Na hřišti vydržel až do konce a v poslední minutě nádhernou bombou vstřelil druhý gól Liberce, který byl zároveň vítězný.