Сальников, Бобылева, Крусанов: байк-фестиваль «Движение» в Екатеринбурге подготовил сюрприз для книгочеев

На Всероссийской олимпиаде школьники Дмитрова завоевали 1 победное и 7 призовых мест

2017

Новости за 09.06.2017

Fotbal.idnes.cz

Žádná otázka na Jarolíma? Nevadí. Snad budeme Nory zajímat po zápase, věří

Nebývá zvykem, aby reprezentační trenér při zahraniční cestě nedostal od místních reportérů jedinou otázku. Na stadionu Ullevaal se to stalo. Norský zájem? Nula. „Doufám, že by o nás mohli mít zájem po zápase,“ pravil Karel Jarolím. Trefná poznámka. Fotbalová reprezentace bude hrát v sobotu od 20.45 o naději. Měla by vyhrát, aby se kvalifikace o mistrovství světa nezadrhla ještě víc.

Další články k tématu:
  • S Islandem českým tým porazil. Co teď? Nemáte slabý tým, říká Lagerbäck
  • Našel se střelec. Читать дальше...

Ibrahimovic v Manchesteru končí. United s ním neprodlouží smlouvu

Hvězdný útočník Zlatan Ibrahimovic končí v Manchesteru United. Anglický klub s pětatřicetiletým fotbalistou neprodloužil smlouvu. Švéd se objevil na listině propuštěných hráčů, kterou zveřejnil web anglické ligy. Klub se zatím nevyjádřil.

• Schick měl výbornou sezonu, připomíná mi Ibrahimovice, říká Nedvěd
  • Ibrahimovic je po operaci kolena, jeho kariéra nekončí
  • Ibrahimovic odvrátil z penalty v nastavení porážku Manchesteru United

Našel se střelec. V Norsku jsme odhodlaní zvítězit, říká Krmenčík

Dal první gól českých fotbalistů v kvalifikaci o postup na mistrovství světa. Bylo to loni v listopadu doma proti Norsku. V sobotu v Oslu se hraje odveta. "Když se dostanu na hřiště, tak doufám, že dám gól zase," přeje si Michael Krmenčík.

• Hlasujte, jaká sestava by měla vyběhnout v důležitém zápase v Norsku
  • Jak se Součkovi zamotal život. Já se výzev nebojím, říká mladý záložník
  • Krmenčík... Читать дальше...

Oba týmy vedly už o poločase 4:0, ale nastoupily k rozdílným druhým poločasům. Fotbalisté Štítné nad Vláří v něm vstřelili už „jen“ jednu branku a zdolali Chropyni 5:0, to Strání ve 24. kole přeboru Zlínského kraje deklasovalo Boršice 7:0. Podívejte se na video.

Argentina osladila svému kouči debut vítězstvím nad rivaly z Brazílie

Argentinští fotbalisté vyhráli prestižní přípravný zápas jihoamerických rivalů nad Brazílií a přichystali svému kouči vydařený debut. Jorge Sampaoli, jehož před pár dny svaz vykoupil ze smlouvy v Seville, dovedl tým na stadionu Cricket Ground v Melbourne k vítězství 1:0.

• Sampaoli se ujal argentinských fotbalistů, má smlouvu na pět let
  • Fotbalisté Saúdské Arábie nedrželi minutu ticha, mrtvé prý uctí jinak

V českém fotbale musí dojít k zásadním změnám, shodují se sponzoři

Dva významní partneři českého fotbalu krátce po sobě oznámili konec. Budou ePojisteni.cz a Gambrinus následovat další sponzoři? Bezprostředně ne, ale firmy budoucí investice zvažují.

• Fotbal v malérech, končí další velký sponzor. Kauzy nás poškozují, říká

V přeboru Pardubického kraje se dařilo exligovým fotbalistům. Jiří Kaufman pomohl ve 28. kole brankou k vítězství Libišan nad Žamberkem, Petr Vladyka, který je známý i coby futsalista, gólem přispěl Slatiňanům k deklasování Přelouče 6:0. Podívejte se na video.

S Islandem českým tým porazil. Co teď? Nemáte slabý tým, říká Lagerbäck

V minulé kvalifikaci stál proti Česku jako trenér Islandu. V sobotu fotbalový kouč Lars Lagerbäck půjde proti národní mužstvu fotbalistů znovu, tentokrát s Norskem. "Vím, že Češi rozhodně nejsou slabým soupeřem," ujistil osmašedesátiletý Švéd.

• Darida a norský kamarád. Nechci, aby pak měl nade mnou navrch, říká
  • V Itálii jsem se musel otrkat... Читать дальше...

Fotbalový matador Marek Kincl ukazuje, že ani po čtyřicítce góly střílet nezapomněl. Někdejší hráč Sparty nebo Rapidu Vídeň dal za Zbuzany hattrick a ve 28. kole přeboru Středočeského kraje tak výrazně přispěl k vítězství 6:1 nad Slaným. Podívejte se na video.

Jakub Hartman z Chlumce nad Cidlinou byl chvíli za nemehlo. Z bezprostřední blízkosti mohl dát snadný gól, místo toho se míč po jeho hlavičce odrazil od břevna. Naštěstí pro Hartmana se k němu balon za okamžik vrátil a záložník se tentokrát pod horní tyč trefil. Na tento i další momenty 28. kola fotbalového přeboru Královéhradeckého kraje se podívejte ve videu.

One-man show Víta Kaly byla poslední kapitolou cesty Hrobců k triumfu ve fotbalovém přeboru Ústeckého kraje. Jistotu jim ve 28. kole dalo vítězství 5:3 nad Bílinou, které zajistil čtyřmi zásahy v prvním poločase právě Kala, nejlepší klubový kanonýr. Podívejte se na video.

Hlasujte, jaká sestava by měla vyběhnout v důležitém zápase v Norsku

Výhra by v kvalifikaci mistrovství světa znamenala uchování slušných nadějí na postup, bodová ztráta naopak výrazné komplikace. V jaké sestavě čeští fotbalisté v sobotním důležitém zápase v Norsku nastoupí? Čtenáři iDNES.cz mohou poskládat vlastní základní jedenáctku.