Lidé dnes v Praze hledali únik před vedrem na koupalištích, která čelí velkému náporu návštěvníků, ve stinných zahradách i v podzemních prostorách. Redaktor iDNES.tv se vydal do ulic metropole s termokamerou. Na některých místech teploty povrchů dosahují 60 stupňů Celsia.