Мурашко: из 300 госпитализированных с ботулизмом 43 человека находятся на ИВЛ

Адвокат: увольнение замглавы МО РФ Иванова не связано с уголовным делом

2024

Новости за 12.05.2024

Sport.cz

Speciální brýle, hormon spánku či „civění“ do stropu. Jak hokejisté usínají po nočních duelech

Bydlí naproti aréně, sotva dvě tři minutky chůze, tedy netrápí je žádné dlouhé cestování. Jenže po dvou večerních zápasech byli zmordovaní, že když v neděli pro české hokejisty nastal na světovém šampionátu první volný den, vyprosili si jen nepovinný trénink. „Nejdůležitější je se co nejvíc vyspat a hlavně zase nějakým způsobem zaktivovat tělo, aby bylo připravené na další zápas,“ říká obránce Michal Kempný. Když ho posloucháte, pochopíte, usínání je docela alchymie.

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

Nebojsa Slafkovský? Já bych každého zahodil do třetí řady, smál se Hudáček - Hokej.cz

1. Nebojsa Slafkovský? Já bych každého zahodil do třetí řady, smál se Hudáček  Hokej.cz
  2. Trpělivost, prosím. Pýcha slovenského národa už překonává milníky  SeznamZprávy.cz
  3. Méně ega a gest, více práce a pokory. Slafkovský dobře ví, co se od něj čeká  iSport.cz
  4. MS hokej | Slovensko - Kazachstán 6:2, SESTŘIH: Slováci slaví první vítězství na MS, soupeř byl bez šance  Sport.cz
  5. Nebrečte! Slafkovský je na šampionátu ve svém živlu. Asistuje, provokuje a baví  iDNES.cz

iSport.cz

Češi se podepsali pod vysoké výhry. Schick skóroval, Kadeřábek má i asistenci

Patrik Schick v německé fotbalové lize gólem přispěl k vítězsví Leverkusenu 5:0 v Bochumi. Bayer protáhl rekordní sérii neporazitelnosti na 50 zápasů. Pavel Kadeřábek se gólem a asistencí podílel na drtivé výhře Hoffenheimu 6:0 na hřišti sestupujícího Darmstadtu. David Jurásek nastoupil v 72. minutě. Bayern Mnichov porazil Wolfsburg 2:0 a udržel si druhé místo. Manuel Neuer odchytal za vítěze 500. ligový zápas. Václav Černý nastoupil za poražené v 79. minutě.

Sport.cz

Karvinští proti Zlínu znovu nezvládli závěr zápasu a spílali rozhodčímu Szikszayovi

Jen pár vteřin scházelo fotbalistům předposlední Karviné k vítězství nad posledním týmem skupiny o záchranu Zlínem. Důležitý krok k záchraně ale podobně jako minulý týden v Jablonci neudělali, přestože v poločase vedli 2:0. Zlínský žolík Lukáš Bartošák nejprve ve druhém poločase snížil a deset vteřin před vypršením čtvrté nastavené minuty ranou pod břevno srovnal na 2:2.

Hlavní události – Zprávy Google (com)

Šojgu končí ve funkci ministra obrany, Putin už má jeho následníka - Echo24.cz

1. Šojgu končí ve funkci ministra obrany, Putin už má jeho následníka  Echo24.cz
  2. Sergej Šojgu končí v křesle ministra obrany  Novinky.cz
  3. Ruský ministr obrany Šojgu končí. Nahradí ho Bělousov  SeznamZprávy.cz
  4. Kreml manipuluje ruské Němce. Příslušníků „neviditelné“ menšiny může být až šest milionů | Svět  Lidovky.cz
  5. Putin chce vyměnit ministra obrany, nahradit jej má ekonom Bělousov | TN.cz  TN.cz

ECHO24

Šojgu končí ve funkci ministra obrany, Putin už má následníka

Ruský prezident Vladimir Putin navrhl jmenovat dosavadního prvního místopředsedu vlády Andreje Bělousova ministrem obrany. Na této pozici tak Bělousov nahradí Sergeje Šojgua, který byl dosud Putinovým blízkým spolupracovníkem, a to i v posledních více než dvou letech, kdy Rusko vede válku proti Ukrajině. Podle agentury TASS to v neděli oznámila Rada federace, což je horní komora ruského parlamentu.

Šojgu končí ve funkci ministra obrany, Putin už má následníka - Echo24.cz

1. Šojgu končí ve funkci ministra obrany, Putin už má následníka  Echo24.cz
  5. Putin navrhl výměnu ministra obrany, Šojgua by měl nahradit Bělousov  ceskatelevize.cz/ct24

iDNES.cz

Další ztráta v závěru. Zloba karvinského šéfa směřovala k verdiktům sudího

Po zápase se nezlobili jen na sebe, ale také na rozhodčího Ladislava Szikszaye. Karvinští fotbalisté podruhé v řadě nezvládli důležitý zápas o ligovou záchranu kvůli kolapsu v nastavení. Tentokrát ztratili vedení 2:0, když Zlín vyrovnal dvěma góly Bartošáka na 2:2. „Jablonec má dvě standardky ke konci a dá nám dva góly, Zlín dvě střely a jsou z toho dvě branky...“ láteřil trenér Marek Bielan po pěti ztracených bodech.

Fotbal.idnes.cz

Dukla slaví: hráči zlili Radu, tribuna ho vyvolávala. Jestli zůstanu? Nevím, řekl

Schylovalo se k dramatu, při kterém by fanoušci na stadionu museli souběžně sledovat ještě výsledky dvou dalších zápasů. Nakonec ale pouze odpočítávali poslední vteřiny, než mohla vypuknout postupová euforie. Fotbalová Dukla se po pěti letech vrací do první ligy, poslední krok udělala domácí výhrou 3:2 nad Prostějovem.

iDNES.cz

Dukla slaví: hráči zlili Radu, tribuny ho vyvolávaly. Jestli zůstanu? Nevím, řekl

Ceska televize 24

Ve volbách do regionálního parlamentu v Katalánsku po sečtení více než 94 procent hlasů vedou socialisté blízcí vládě v Madridu, separatisté skončili druzí. Žádná strana však nemá většinu potřebnou k sestavení jednobarevné vlády. Strana katalánských socialistů (PSC), kterou vede někdejší španělský ministr zdravotnictví Salvador Illa a která je sesterskou stranou socialistů španělského premiéra Pedra Sáncheze, podle dílčích výsledků získala ve 135členném parlamentu 42 křesel.

Volby v Katalánsku vyhráli socialisté blízcí vládě v Madridu - Novinky.cz

1. Volby v Katalánsku vyhráli socialisté blízcí vládě v Madridu  Novinky.cz
  2. Bod pro Madrid. Katalánské volby vyhráli socialisté  SeznamZprávy.cz
  3. Katalánské parlamentní volby vyhráli socialisté, vláda separatistů může skončit  iDNES.cz
  4. Volby v Katalánsku po sečtení téměř všech hlasů vyhráli socialisté blízcí vládě v Madridu  ceskatelevize.cz/ct24
  5. V katalánských volbách zvítězili socialisté, mají blízko k vládě v Madridu  Echo24.cz

Novinky

Volby v Katalánsku vyhráli socialisté blízcí vládě v Madridu

V nedělních volbách do katalánského parlamentu podle odhadů vyhráli nad separatisty v tomto autonomním regionu na severovýchodě Španělska socialisté blízcí vládě v Madridu. Vyplývá to po sečtení 80 procent hlasů. Na druhém místě jsou separatisté.

iSport.cz

Karvinští se vztekali, Bartošák jásal. Prokoučoval jsem to, hlesl kouč Bielan

Tady jde o zdraví. Srdce se zastavují, pak se zase rozběhnou. Na diváky jdou mdloby, mají náběhy na infarkt. Euforii střídá bezbřehý smutek. Boj o záchranu nabral obrovské grády. Co ukázal klíčový duel víkendu? Zlín se v Karviné vykopal z hrobu, žolík Lukáš Bartošák v 93. minutě vyrovnal na 2:2. „Skvělý výsledek,“ ulevil si kouč Bronislav Červenka. „Měli jsme srdce, ale chce to mít i hlavu. Je co napravovat,“ dodal kriticky.

ECHO24

Skončit má ministr Bek, míní Pekarová Adamová. Je mi trapno, omluvil se Kalousek

Šéfka TOP 09 a předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová obhajovala odvolání ministryně pro vědu Heleny Langšádlové a prohlásila, že dalším "kandidátem" by mohl být dosavadní ministr školství Mikuláš Bek (STAN). "Současný ministr Mikuláš Bek při svém nástupu mluvil takřka o revolučních krocích. Ale po roce vidíme, že nic ani nepřipravuje," řekla Pekarová Adamová v rozhovoru pro server Novinky.cz.

iDNES.cz

Vypršelo mi funkční období dočasného kouče, nezříká se odpovědnosti Saňák

Po zimě ze Sigmy zněly nahlas touhy po evropských pohárech. V půli května však mají olomoučtí fotbalisté volno, neboť dvě jarní výhry a šest inkasovaných branek v dvojzápasu skupiny o umístění proti Hradci nemohlo vyústit v úspěch. Jiří Saňák, který se chopil lavičky po odvolání Václava Jílka v půli února, startoval zaseknutou Sigmu marně. Olomouc domácí odvetu prohrála stejně jako první zápas 1:3 a ročník pro ni končí.

iDNES.cz

Jeden z mých nejlepších zápasů, zářil Mrkva. Veterán na MS pojede poprvé

Jeden ze svých nejlepších výkonů v reprezentaci si brankář národního týmu házenkářů nachystal pro výjimečný zápas. Tomáš Mrkva úspěšností zákroků nad padesát procent podpořil hladký český průjezd brněnskou odvetou baráže proti Rumunsku k postupu na mistrovství světa, k němuž vedla výhra 29:20. Na šampionátu by si Mrkva rád zahrál v chorvatské skupině.

Sport.cz

Moderní pětibojař Grycz skončil na SP v Sofii jedenáctý

Český reprezentant Marek Grycz obsadil při druhém letošním finálovém startu v závodě Světového poháru v moderním pětiboji v Sofii jedenácté místo. V základním kole si vylepšil osobní maximum, s konečným výsledkem ale příliš spokojený nebyl.

iDNES.cz

Průzkum: Největší potenciál oslovit voliče v eurovolbách mají shodně ANO a STAN

Největší potenciál oslovit voliče při červnových volbách do Evropského parlamentu mají hnutí ANO a STAN, plyne z průzkumu agentur Kantar CZ a Data Collect pro ČT. Pokud by obě uskupení volili všichni, kdo je skutečně zvažují, shodně by získala 27,5 procenta hlasů. Na třetím místě skončila koalice SPOLU s potenciálem 26 procent.