Сергунина: С помощью сервиса «Библиотеки Москвы» забронировано почти 500 тыс. книг

2019

Новости за 19.10.2019

Sport.cz

Zoufalý, mizerný výkon! láteřil Trpišovský. Pověrčivý kouč přispěl k obratu až z tunelu

Roli favorita splnili, před nedělní dohrávkou Plzně utíkají svému největšímu konkurentovi již o devět bodů. Přesto si fotbalisté pražské Slavie vyslechli o přestávce ligového duelu s Příbramí (3:1) od trenéra své. „Od 15. minuty byl náš výkon zoufalý, mizerný. Zachraňovali jsme zápas až ve druhé půli,“ durdí se kouč Jindřich Trpišovský. Za nepříznivého stavu 0:1 musel k obratu znovu přispět svou pověrčivostí.

iSport.cz

Trpišovský: Zoufalý první poločas. Barcelona už nebude jen na konzolích

Hodně rozpačitá první půle, pak zlepšení a vítězství 3:1. Slavia se ovšem na desáté domácí ligové vítězství v řadě až nečekaně nadřela. „Od patnácté minuty do přestávky byl náš výkon zoufalý, mizerný. Zachránili jsme to až ve druhém poločase,“ uznal kouč Pražanů Jindřich Trpišovský po utkání s Příbramí. Na tiskové konferenci mluvil také o stavu zraněných hráčů nebo očekáváních před středeční bitvou Ligy mistrů s Barcelonou.

iDNES.cz

Nymburk ovládl reprízu finále, Hruban zářil i v půjčených botách

Nymburští basketbalisté v repríze květnového finále NBL zvítězili na palubovce Děčína 86:69 a po úspěšném vstupu do Ligy mistrů vyhráli i pátý zápas v nové sezoně. V domácí soutěži si po čtvrtém kole drží stoprocentní bilanci také Opava, která doma zdolala Ústí nad Labem 94:70.

Kometa si poradila s Plzní, Gulašova rekordní střelecká série skončila

Deset zápasů se vstřeleným gólem. Na této hodnotě se zastavila rekordní série útočníka Milana Gulaše. Hokejisté Komety Brno dokázali zastavit nejen úspěšného střelce, ale i celý plzeňský tým. Na domácím ledě sice prohrávali 0:1, ovšem třemi zásahy, jež rozprostřeli rovnoměrně do všech třetin, skóre otočili a berou tři body za výhru 3:1. Brňané se zároveň vyšvihli do čela tabulky.

• Rekordman Gulaš zazářil hattrickem, Kometa zvládla přestřelku s Libercem
  • Nezastavitelný Gulaš uznává... Читать дальше...

Juventus zvítězil, i Neapol uspěla. Atalanta přišla o třígólové vedení

Fotbalisté Juventusu si upevnili první příčku v italské lize. Boloňu, v jejímž dresu odehrál celé utkání na levém beku Ladislav Krejčí, zdolali 2:1. Neapol v 8. kole díky dvěma brankám Milika vyhrála 2:0 nad Hellasem Verona, to Atalanta Bergamo naopak smutní: neudržela třígólové vedení na hřišti Lazia a remizovala 3:3 po penaltě Immobileho ze třetí minuty nastavení.

• Fotbalový klub z Palerma byl kvůli ekonomickým potížím rozpuštěn

iSport.cz

Juventus zdolal Boloňu, zahrál si Krejčí. Lazio remizovalo s Bergamem

Fotbalisté Juventusu zdolali v osmém kole italské ligy Boloňu 2:1 a pojistili si první místo. V dresu poraženého týmu odehrál celé utkání na pozici levého obránce český reprezentant Ladislav Krejčí. Bergamo neudrželo třígólové vedení na hřišti Lazia Řím a remizovalo 3:3. Ve druhé minutě nastavení vyrovnal z penalty nejlepší střelec soutěže Ciro Immobile.

Parlamentnilisty.cz

Ministr Toman: Sazby přímých plateb pro rok 2019

Ministr zemědělství Miroslav Toman podepsal výši sazeb pro přímé platby na letošní rok. Jde například o dotace pro zemědělce dodržující postupy příznivé pro životní prostředí, pro mladé zemědělce nebo na takzvané citlivé komodity. Také v letošním roce se budou vyplácet zálohy na jednotnou platbu na plochu zemědělské půdy ve výši 70 %.

iSport.cz

Souček se smál: Penalta pod tlakem? Už jsem zvyklý. Barcelona nás baví

Prohráváte v zápase, o kterém si prakticky každý myslí, že v pohodě zvládnete. A z penalty můžete vyrovnat. Pro slávistického záložníka Tomáše Součka nic neobvyklého. „Já penaltu za stavu 2:0 nebo 3:0 ještě nekopal, takže jsem na to jakžtakž zvyklý,“ usmál se důrazný lídr, který pokutový kop proměnil a pak ještě hlavičkou korunoval výhru favorita 3:1.

Na Zemanův návrh prostě není čas. Někdejší ústavní soudce vysvětlil, proč musí prezident čekat

Do Dvaceti minut Radiožurnálu zavítal někdejší ústavní soudce Stanislav Balík. Okomentoval výrok současných ústavních soudců, že dohodu o majetkovém vyrovnání státu s církvemi nelze zpětně podrobit zdanění, jak o to usilovali komunisté. Vysvětlil také, proč se soudci dosud pravděpodobně nevěnovali podání prezidenta Zemana ve věci zákona o střetu zájmů.

iSport.cz

SESTŘIHY: Slavia musela otáčet. Remíza pod Ještědem a comeback Drobného

Slavia se vyhnula první domácí ztrátě v letošní FORTUNA:LIZE a třemi góly během deseti minut otočila zápas s Příbramí. Fotbalisté Českých Budějovic vyhráli druhý zápas za sebou. Po reprezentační pauze dokázali poprvé v samostatné historii zvítězit v Olomouci, k výhře 3:1 pomohl i brankář Jaroslav Drobný, který chytal den po svých 40. narozeninách. Třetí místo si upevnila Mladá Boleslav, která protrhla nepovedené výsledky venku výhrou ve Zlíně. Kolo načalo podještěďské derby mezi Libercem a Jabloncem, které skončilo 2:2.

Novinky

Ze StarDance vypadli Fridrichová a Kohout

V sobotu večer pokračovala taneční soutěž StarDance druhým kolem. S postupem se musel rozloučit soutěžní pár Nora Fridrichová - Jan Kohout.

Fotbal.idnes.cz

Slavia - Příbram 3:1, rozpaky jen do přestávky, obrat řídil Souček

Zaspali první poločas, ale v tom druhém fotbalisté Slavie ledabylý výkon napravili. Ve 13. kole první ligy porazili na domácím stadionu Příbram 3:1, když všechny góly vstřelili po přestávce během deseti minut.