31

Новости за 28.01.2024

Sport.cz

Ze dna k titulu přes dvě prodloužení! Na tohle nikdy nezapomenu, líčí Mrkvův spoluhráč

Neuvěřitelným způsobem si francouzští házenkáři došli pro titul mistrů Evropy. Ve vyřazovacích bojích dvakrát zvládli prodloužení, nejprve v semifinále proti Švédsku, a poté i v neděli proti favorizovanému Dánsku, které zdolali 33:31. „Vyhrát takovým způsobem, to je neskutečné. Museli jsme bojovat 140 minut proti dvěma světovým týmům,“ radoval se 39letý velezkušený kapitán Nikola Karabatič.

Sport.cz

Horor. Rozsekaný Kilde ukázal fandům i děsivé obrázky z operačního sálu

Těžce se zranil a i v těžkých chvílích zůstává spojen s fanoušky, které zásobuje obrázky, jaké jiní sportovci na veřejnost běžně nepouštějí. Norský lyžař Aleksander Aamodt Kilde se rozbil při sjezdu ve Wengenu, teď nabízí hluboký vhled do procesu zákroků a hojení. S nadsázkou řečeno, medikům se nabízí zajímavý studijní materiál. I s detaily.

Sport.cz

Hanáci vyrovnali v závěru a v nájezdech dokonali obrat. Ztratit takto zápas, nechápu, kroutil hlavou útočník Motoru Kondelík

Infarktový zápas se šťastným koncem sehráli hokejisté Olomouce s Českými Budějovicemi. Po 13 sekundách prohrávali, a když ve druhé třetině srovnali na 1:1, inkasovali dvě a půl sekundy před jejím koncem podruhé a znovu museli dotahovat. Když už se zdálo, že vyjdou bodově naprázdno, dostal je 18 sekund před koncem při hře bez brankáře do prodloužení Nahodil. V něm ustáli dvě oslabení a potom po samostatných nájezdech vyhráli 3:2 a radovali se z pátého domácího úspěchu v řadě.

Sport.cz

Vincour se vrátil a nastartoval další obrat Komety. Opět jsme ukázali velkou sílu, tvrdil

V pátek urvali s Hradcem Králové dvoubodové vítězství až drtivým závěrečným finišem, ale v dalším extraligovém utkání na svém ledě s Karlovými Vary už neponechali brněnští hokejisté nic náhodě. Energie sice skórovala jako první, avšak Kometa ještě v úvodní třetině srovnala a poté dovedla utkání k hladké výhře 5:1.

Sport.cz

Byla to krádež za bílého dne, culil se po výhře v Ostravě exvítkovický Gewiese

Od souboje předposlední Mladé Boleslavi a jen o jednu příčku v tabulce lépe postavených Vítkovic se velká reklama na hokej asi čekat nedala. Bezbrankovou nudu ale nejspíš žádný z více jak pěti tisíc fanoušků, kteří dorazili v Ostravě na extraligový hokej, nepředpokládal. Gólu se dočkali jen ti, kteří vydrželi až do prodloužení. To po 68 sekundách ukončil hostující Sebastián Malát.

Sport.cz

Petr Ton po 10 letech pálí za Spartu. Pokutu za mě zatáhnul táta, směje se syn legendy

Velká nostalgie. Trvalo to deset let, než se ve sparťanském dresu znovu trefil Petr Ton. Na legendárního útočníka, rekordmana Pražanů s 293 góly, navázal jeho stejnojmenný syn. Petr Ton mladší zapsal premiérovou extraligovou trefu a ve 41. kole přispěl k vítězství 5:1 nad Třincem. „Nikdy na to nezapomenu, dát gól před plnou O2 arenou. Jsem za to moc rád,“ rozplýval se 21letý forvard. Sparta tak porazila mistra i počtvrté v sezoně, poprvé však za plný počet bodů.

Sport.cz

Fotbalisté Manchesteru United i Liverpoolu jsou v pátém kole Anglického poháru

Fotbalisté Manchesteru United i Liverpoolu zvládli roli favoritů ve čtvrtém kole Anglického poháru. Loňští finalisté z Manchesteru zvítězili 4:2 na hřišti velšského klubu Newport County ze čtvrté ligy, který až do 67. minuty držel nerozhodný stav 2:2. Liverpool dal pět gólů druholigovému Norwichi (5:2). Dnešní program narušily výtržnosti ve West Bromwichi, kde se půlhodiny nehrálo.

Sport.cz

Fotbalisty Jablonce posílil slovenský záložník Nebyla

Fotbalisty Jablonce posílil záložník Sebastian Nebyla. Dvaadvacetiletý slovenský reprezentant do 21 let zamířil do severočeského prvoligového klubu na hostování s opcí z chorvatské Istry. Jablonečtí o tom informovali na svém webu.

Sport.cz

Dortmund je zpět v první čtyřce. Union se vzdálil pásmu sestupu

Dortmund v německé fotbalové lize porazil Bochum 3:1 a  vrátil se v tabulce do první čtyřky. Útočník Borussie Niclas Füllkrug se blýskl hattrickem. Union Berlín zdolal doma poslední Darmstadt 1:0 a  vzdálil se od pásma sestupu. Reprezentační záložník Alex Král odehrál za vítězný tým celé utkání. Jedinou branku vstřelil v 62. minutě Hollerbach.

Sport.cz

Inter se vrátil do čela Serie A

Inter Milán vyhrál nad Fiorentinou 1:0 a týden po zisku Superpoháru se vrátil do čela italské fotbalové ligy. Devatenáctým gólem v sezoně Serie A rozhodl Lautaro Martínez. Argentinský mistr světa se prosadil hlavou po rohovém kopu po necelé čtvrthodině hry a kraluje tabulce střelců s náskokem sedmi branek na Dušana Vlahoviče z Juventusu.

Sport.cz

Házenkáři Francie udolali ve finále ME Dány, bronz má Švédsko

Házenkáři Francie v dramatickém finále mistrovství Evropy v Německu překvapivě porazili favorizované Dánsko 33:31 po prodloužení. Úřadující olympijští vítězové oplatili Seveřanům prohru z finále loňského světového šampionátu a zlato z Eura získali počtvrté v historii. Dánům nepomohlo k triumfu ani devět branek Mikkela Hansena, za Francii se osmkrát trefil Ludovic Fabregas. Ve duelu o třetí místo zvítězili obhájci titulu Švédové nad domácím Německem 34:31 a zajistili si přímý postup na olympijské hry.

Sport.cz

Náskok PSG se ztenčil na šest bodů

Fotbalisté Paris Saint Germain ve francouzské lize doma remizovali s třetím Brestem 2:2 a jejich náskok na druhé Nice se ztenčil na šest bodů.

Sport.cz

Girona nezaváhala a vrací se do čela španělské ligy

Fotbalisté Girony porazili ve španělské lize Celtu Vigo 1:0 a i po 20. kole vedou tabulku s jednobodovým náskokem před Realem Madrid. O výsledku rozhodl už po 20 minutách hry Portu. Atlético Madrid porazilo Valencii 2:0 a vystřídalo Barcelonu na třetím místě.

Sport.cz

SESTŘIH: Sparta skolila mistra! Duel uzavřela hromadná bitka

Hokejisté Sparty zvítězili ve šlágru 41. kola extraligy nad Třincem 5:1 a přerušili nelichotivou sérii tří porážek v řadě. Pražané porazili Oceláře i počtvrté v této sezoně. Hrdiny Pražanů byli dvougólový Filip Chlapík a gólman Josef Kořenář, jenž si připsal 30 zákroků.

Sport.cz

SESTŘIH: Bitvu ze dna extraligy zvládla lépe Boleslav

Úpornou bitvu sousedů z extraligového suterénu zvládli lépe hokejisté Mladé Boleslavi. Výhru 1:0 v prodloužení na ledě Vítkovic vystřelil Bruslařům Sebastián Malát. Brankář Středočechů Jan Růžička zneškodnil všech 24 střel Ostravanů.

Sport.cz

SESTŘIH: Kometa potvrdila formu a nadělila Varům bůra

Hokejisté Brna potvrdili vynikající formu, když v 41. kole extraligy přehráli Karlovy Vary 5:1. Kometa tak zvítězila v osmém z posledních devíti kol a drží se na sedmé příčce. Karlovy Vary neuspěly podruhé za sebou a patří jim desátá pozice.

Sport.cz

SESTŘIH: Divočina v Liberci. Báječný obrat Hradce, bitky i do šatny poslaný Filippi

Už posedmé za sebou nerozhodla zápas Hradce Králové základní hrací doba, teprve podruhé za toto období ale bere Mountfield bod navíc. V Liberci Východočeši zvítězili 4:3 po samostatných nájezdech, přestože v osmé minutě prohrávali 0:3. Utkání nabídlo spoustu bitek, už v 18. minutě dohrál domácí Filippi, když ostře fauloval Okuliara. Vítězný nájezd proměnil Pavelka.

Sport.cz

SESTŘIH: Šťastní Kohouti utavili Motor a připsali si bod navíc

Olomouc potvrdila solidní formu, když si v 41. kole hokejové extraligy poradila s českobudějovickým Motorem 3:2 po samostatných nájezdech. Duelu dlouho vládli Jihočeši, ale Hanákům se podařilo 18 sekund před závěrečnou sirénou zásluhou Lukáše Nahodila srovnat. Bod navíc pak Kohoutům zajistil v nájezdech Jakub Navrátil.

Sport.cz

SESTŘIH: Zoufalé Kladno znovu padlo a ztratilo jedenáctý duel v řadě

Kladno se v hokejové extralize dál trápí. Na ledě lídra z Pardubic Rytíři utrpěli už jedenáctou prohru v řadě a na předposlední Mladou Boleslav ztrácí již sedm bodů. Hlavním strůjcem pardubické výhry 3:1 byl brankář Milan Klouček, který si připsal 30 zákroků.

Sport.cz

Mistr na Spartě vyhořel, děsivá série Kladna pokračuje! Kometa smázla Vary, velký obrat Hradce

Kompletní menu sedmi zápasů nabídlo 41. kolo hokejové Tipsport extraligy. Po třech porážkách v řadě uspěla Sparta, která porazila Třinec 5:1, dva body bere Mladá Boleslav po vítězství v prodloužení nad Vítkovicemi 1:0. Výhru 5:3 si z ledu Plzně odváží Litvínov, uspěla i Kometa, když si poradila s Karlovými Vary 5:1. Jedenáctou porážku v řadě si připsalo poslední Kladno, které padlo v Pardubicích 1:3. Dva body za výhru 3:2 po nájezdech nad Českými Budějovicemi bere Olomouc, do nájezdů dospěl i duel Liberce s Hradcem Králové... Читать дальше...