Резидент технополиса «Москва» в июле-сентябре запустит производство киберпротезов

Оценена вероятность новых заморозков в Москве

2021

Новости за 14.08.2021

Sport.cz

Kdyby takový gól dala Slavia, tak by platil, ucedil mladoboleslavský slávista Karafiát

I slávisté byli smíření s tím, že Skalákův gól platí a že v Mladé Boleslavi prohrávají. „Nepředpokládal jsem, že gólu předcházel faul. Proto jsem šel na půlku s tím, že prohráváme,“ přiznával kanonýr Pražanů Jan Kuchta, že ho verdikt sudího Zelinky zaskočil. Ten totiž branku nejprve uznal, ale na pokyn videosudího Pavla Fraňka u monitoru usoudil, že si domácí střelec počínal v souboji s Oscarem nedovoleně a branku ex post odvolal. „Být to na druhé straně, gól by normálně platil,“ lakonicky pronesl domácí obránce Ondřej Karafiát... Читать дальше...

Sport.cz

Legia se vítězně naladila na Slavii, Pekhart vstřelil gól

Fotbalisté Legie Varšava i díky brance českého útočníka Tomáše Pekharta v polské lize zvítězili na hřišti Warty Poznaň 2:0. Obhájci titulu se tak dobře naladili na čtvrteční venkovní zápas s pražskou Slavií na úvod 4. předkola Evropské ligy.

Sport.cz

Nechceme se vymlouvat, ale za první ztrátou stojí hlavně únava, mrzí Hancka

Už jen dva týmy zůstávají v soutěži bez ztráty bodu. Slavia, která má odložený duel s Olomoucí k dobru, a Plzeň, která se případnou nedělní výhrou může dostat do čela fotbalové Fortuna ligy. Tabulku zatím vede Sparta, která ovšem remízou 1:1 v Ďolíčku s Bohemians poprvé ztratila. „Do reprezentační přestávky máme ještě dva zápasy doma, oba musíme vyhrát,“ reaguje nespokojený obránce Dávid Hancko.

Sport.cz

Volejbalisté v přípravě i počtvrté uspěli

Čeští volejbalisté porazili v přípravě před mistrovstvím Evropy v Ostravě Lotyšsko 3:1 a ani ve čtvrtém utkání nezaváhali. Po dvou výhrách nad Slovenskem zdolali svěřenci trenéra Jiřího Nováka lotyšský výběr v Kuřimi stejným poměrem setů jako v pátek.

Sport.cz

Triatlonistka Zimovjanová byla v montrealském závodu MS devatenáctá

Triatlonistka Tereza Zimovjanová obsadila v montrealském závodu mistrovství světa 19. místo, což je pro ni v této elitní sérii životní výsledek. Jako jediná ze čtveřice českých reprezentantů dokázala postoupit v supersprintu do třístupňové finálové části a v té prošla i první eliminací. Jejím dosavadním maximem byla červnová 23. příčka z Leedsu.

Sport.cz

Černý dojel na úvod Vuelty pátý v časovce

Český cyklista Josef Černý obsadil v časovce v Burgosu na úvod Vuelty páté místo. Vyhrál vítěz předchozích dvou ročníků a olympijský šampion Primož Roglič ze Slovinska.

Sport.cz

Klokani poprvé obrali lídra, na výhru však dál čekají. Derby mělo říz

První pražské derby v sezoně nezklamalo. Fotbalisté Bohemians 1905 v utkání 4. kola Fortuna ligy remizovali se Spartou 1:1 a připravili lídrovi nepříjemnou ztrátu. Letenští poprvé ztratili body, ale neúplnou tabulku dál vedou. Klokani získali teprve třetí bod. Sparta prohrála jediný z posledních 28 vzájemných ligových duelů a od listopadu 2001 nepohrála na půdě Bohemians 14x po sobě. Klokani posledních 7 kol nevyhráli.

Sport.cz

Tři situace rozhodly, glosoval Jarolím duel, v němž o klíčových momentech rozhodoval VAR

Co jiného mu zbývalo, než zachmuřeně pokývat hlavou? „Zápas nabídl tři situace, které ho rozhodly. Nejdřív jsme se dostali do vedení...“ začal mladoboleslavský trenér Karel Jarolím s hodnocením duelu se Slavií, v němž jeho tým skutečně vstřelil první gól a vedl. Ovšem jen pár desítek vteřin, protože sudí Zelinka dospěl u videa k přesvědčení, že si Skalák v souboji s Oscarem vypomohl faulem a branku neuznal. Středočeši měli v tu ránu po radosti.

Sport.cz

Dáte-li venku tři góly, musíte si odvézt tři body, neskrýval zklamání českobudějovický Sladký

Fotbalisté Českých Budějovic ve 4. kole nejvyšší soutěže sahali v Olomouci po třech bodech. První poločas vyhráli 0:2 a ještě čtyři minuty před koncem základní hrací doby vedli 1:3. Jenže nezvládli závěr a v sedmé minutě nastavení, kdy se prosadil domácí Florent Poulolo, o výhru přišli. Místo radosti tak po závěrečném hvizdu měli hlavy dole.

Sport.cz

Šampion Francie schytal doma těžký debakl

Fotbalisté mistrovského Lille ve druhém kole francouzské ligy doma utrpěli debakl 0:4 s Nice. Pikantní triumf tak oslavil hostující trenér Christophe Galtier, který v minulé sezoně dovedl "Dogy" k prvnímu titulu po 10 letech.

Sport.cz

Herní praxe mi chybí, ale jsem rád, že jsem i tak týmu pomohl, tvrdil olomoucký Jemelka

Neskutečný závěr předvedli ve 4. kole nejvyšší soutěže fotbalisté Olomouce. Na domácím stadionu ještě v 87. minutě prohrávali s Českými Budějovicemi 1:3, ale nejprve Pavel Zifčák snížil a v sedmé minutě nadstavení zachránil Hanákům bod Florent Poulolo. K remíze gólem přispěl i stoper Václav Jemelka, jenž se na trávník vrátil po dlouhé pauze zaviněné zraněním.

Sport.cz

Mladou Boleslav popravila šílená minela gólmana Šedy

Minela z kategorie šílených připravila Mladou Boleslav v utkání 4. ligového kola o možnost obrat Slavii o body. Domácí gólman Šeda si totiž devět minut před přestávkou pohrával s míčem tak dlouho, až ho o něj Kuchta obral a pohodlně skóroval. V nastaveném čase první půle byl navíc po zásahu VAR vyloučen mladoboleslavský Smrž, proto hrál obhájce titulu celou druhou půli přesilovku. Střídající Schranz ji zúročil v druhý gól, takže Slavia už v lize neprohrála 49. zápas v řadě.

Sport.cz

Famózní obrat Zlína a výhra za tři body díky gólu v nastavení

Fotbalisté Zlína smazali v utkání 4. kola nejvyšší soutěže na hřišti Karviné dvoubrankové manko a zvítězili po obratu 3:2. Slezané se dostali do vedení ve 23. minutě po brance Petra Buchty a úvodu druhé půle zvýšil jejich náskok Michal Papadopulos. "Ševce" však vrátil do hry v 59. minutě Martin Fillo, o 20 minut později vyrovnal z penalty Tomáš Poznar a konečné tři body trefil Zlínu ve druhé minutě nastaveného času střídající Martin Cedidla, který byl na hřišti sotva minutu.

Sport.cz

Neuvěřitelný Haaland! Dortmund viděl show norského útočníka

Dvěma góly a třemi asistencemi zařídil kanonýr Erling Haaland fotbalistům Dortmundu domácí vítězství 5:2 nad Frankfurtem v úvodním kole německé ligy. Úspěšný bundesligový debut na lavičce Borussie prožil trenér Marco Rose. Leverkusen s reprezentačním útočníkem Patrikem Schickem zahájil novou sezonu remízou 1:1 na hřišti Unionu Berlín.

Sport.cz

Leverkusen se Schickem na úvod bundesligy remizoval

Fotbalisté Leverkusenu s reprezentačním útočníkem Patrikem Schickem zahájili novou sezonu německé ligy remízou 1:1 na hřišti Unionu Berlín. Nový trenér Bayeru Gerardo Seoane tak neprožil úplně povedenou bundesligovou premiéru.

Sport.cz

Záleský vyrovnal český rekord na stovce, o čas 10,16 se nyní dělí tři sprinteři

Dominik Záleský na mítinku ve Zlíně vyrovnal časem 10,16 sekundy český rekord v běhu na 100 metrů. Národní maximum v nejkratším sprintu má nyní nezvykle už tři držitele. Pětadvacetiletý Záleský napodobil Zdeňka Stromšíka, který stejný čas zaběhl v roce 2018 v Táboře, a svého současného trenéra Jana Velebu, jenž byl stejně rychlý předloni na domácím šampionátu v Brně.

Sport.cz

Sigma předvedla neskutečný závěr a doma urvala alespoň bod

Fotbalisté Českých Budějovic ztratili v utkání 4. kola první ligy v Olomouci dvoubrankové vedení a po gólu inkasovaném v sedmé minutě nastavení remizovali na Hané 3:3. V úvodním dějství se za hosty trefili Fortune Bassey a Patrik Čavoš, po snížení Václavem Jemelkou přidal třetí branku Dynama střídající Emmanuel Tolno. V 87. minutě se ale prosadil domácí Pavel Zifčák a v sedmé minutě nastavení vyrovnal Florent Poulolo. Oba celky si připsaly první remízu v sezoně, Jihočeši bodovali se Sigmou v lize popáté za sebou.

Sport.cz

Potrestaný Viňales se omluvil za to, jak zacházel s motorkou

Španělský motocyklista Maverick Viňales se omluvil továrnímu týmu Yamaha za to, jak před týdnem při Velké ceně Štýrska zacházel se svým strojem. Šestadvacetiletý jezdec o tomto víkendu na stejném okruhu ve Spielbergu na startu chybí, protože ho stáj pro rakouskou Grand Prix suspendovala. Už v červnu se Viňales s Yamahou dohodl na předčasném ukončení smlouvy a po sezoně by měl podle spekulací zamířit do Aprilie.

Sport.cz

Neskutečná kanonáda v Premier League! Fernandes vsítil hattrick, Pogba čtyřikrát asistoval

Fotbalisté Manchesteru United odstartovali novou sezonu anglické ligy suverénní domácí výhrou 5:1 nad Leedsem. Hattrickem se na stadionu Old Trafford blýskl Bruno Fernandes, další záložník Paul Pogba si připsal čtyři asistence. "Rudí ďáblové" stylově oslavili plnohodnotný návrat diváků na tribuny po 17 měsících covidových omezení.

Sport.cz

Nová posila pro Manchester United! Přichází mistr světa

Manchester United dotáhl avizovaný přestup mistra světa Raphaëla Varanea z Realu Madrid. Anglický fotbalový klub oznámil, že osmadvacetiletý Francouz podepsal v novém působišti čtyřletou smlouvu. Podle dřívějších informací britských médií činí odstupné 50 milionů eur (zhruba 1,3 miliardy korun) plus bonusy. Varane měl v Madridu smlouvu ještě na nadcházející sezonu, španělský klub původně požadoval údajně 80 milionů eur.

Sport.cz

Perušič a Schweiner na evropskou medaili po boji s Nizozemci nedosáhli

Beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner si na evropském šampionátu ve Vídni o medaile nezahrají. Čtvrtfinálovou bitvu s Nizozemci Stefanem Boermansem a Yorickem de Grootem, jenž byl hvězdou dramatického zápasu, prohráli 16:21, 21:16 a 10:15. Děleným pátým místem čeští reprezentanti po olympijském turnaji poznamenaném covidem-19 a karanténou vyrovnali na ME své maximum.

Sport.cz

Davidová se opět zúčastní biatlonové exhibice ve Wiesbadenu

Nejlepší česká biatlonistka Markéta Davidová se po roce opět zúčastní exhibice v německém Wiesbadenu. Loni v centru lázeňského města startovala na kolečkových lyžích poprvé stejně jako Michal Krčmář, jenž tentokrát mezi devíti hvězdami není. Čtyřiadvacetiletá Davidová, mistryně světa z vytrvalostního závodu z únorového šampionátu v Pokljuce, bude ve Wiesbadenu obhajovat druhou příčku.