Добавить новость

Чем жили. В сентябре были снега и землетрясения

Вильфанд: сентябрь для Москвы и Петербурга будет самым теплым в истории

Москвичам пообещали летнюю погоду после похолодания

Ранее судимый уралец угрожал взорвать московский отель боевой гранатой (ФОТО)



Новости сегодня

Новости от TheMoneytizer

Небачена раніше «дивна кваркова зірка» могла утворитися після космічного зіткнення 

У Всесвіті можуть існувати надзвичайно щільні та екзотичні гіпотетичні космічні об’єкти, відомі як «дивні кваркові зірки». Поки астрофізики продовжують сперечатися про існування кваркових зірок, група фізиків виявила, що залишок злиття нейтронних зірок, що спостерігався у 2019 році, має саме ту масу, яка необхідна для того, щоб бути однією з них.

Коли зірки вмирають, їх ядра стискаються настільки, що перетворюються на нові види об’єктів. Наприклад, коли Сонце нарешті згасне, воно залишить по собі білий карлик – кульку розміром із планету, що складається з сильно стислих атомів вуглецю та кисню. Коли ще більші зірки вибухають внаслідок катаклізмичних вибухів, званих надновими, вони залишають по собі нейтронні зірки. Ці неймовірно щільні об’єкти розміром всього кілька км у поперечнику, але їхня маса може у кілька разів перевищувати масу Сонця. Як випливає з їхньої назви, вони майже повністю складаються з чистих нейтронів, що робить їх насправді кілометровими атомними ядрами.

Нейтронні зірки настільки екзотичні, що фізики ще остаточно їх не зрозуміли. Хоча ми можемо спостерігати, як нейтронні зірки взаємодіють з навколишнім середовищем, і зробити кілька хороших припущень про те, що відбувається з цією нейтронною матерією біля поверхні, склад їх ядер залишається невловимим.

Проблема полягає в тому, що нейтрони не є повністю фундаментальними частинками. Попри те, що вони з’єднуються з протонами, утворюючи атомні ядра, самі нейтрони складаються з ще дрібніших частинок, які називають кварками.

Існує шість видів, або ароматів, кварків: висхідний, низхідний, верхній, нижній, дивний та чарівність. Нейтрон складається з двох низхідних кварків і одного висхідного кварка. Якщо сплющити занадто багато атомів разом, вони перетворяться на гігантську кулю з нейтронів. Отже, якщо стиснути разом надто багато нейтронів, чи перетворяться вони на гігантську кулю кварків?

Відповіді варіюються від «можливо» до «це складно». Проблема в тому, що кварки справді не люблять самотності. Сильна ядерна сила, яка пов’язує кварки в ядрі, насправді зростає на відстані. Якщо ви спробуєте притягнути два кварки один до одного, сила, що притягує їх назад, збільшується. Зрештою, енергія тяжіння між ними стає настільки великою, що у вакуумі з’являються нові частинки, включаючи нові кварки, які із задоволенням зв’язуються із розділеними.

Якби ви захотіли створити макроскопічний об’єкт із висхідних або низхідних кварків, з яких складається нейтрон, цей об’єкт вибухнув би дуже швидко і дуже сильно.

Але, можливо, є шлях, який використовує дивні кварки. Самі по собі дивні кварки досить важкі, і коли їм дають спокій, вони швидко розпадаються на легші висхідні і низхідні кварки. Однак коли велика кількість кварків поєднується разом, фізика може змінитися. Фізики виявили, що дивні кварки можуть зв’язуватися з висхідними та низхідними кварками, утворюючи триплети, відомі як странлети, які можуть бути стабільними – але тільки при екстремальних тисках.

Якщо стиснути нейтронну зірку занадто сильно, всі нейтрони втрачають здатність підтримувати зірку, і вона вибухає, утворюючи чорну діру. Але може існувати проміжний етап, де тиск досить високий, щоб розчинити нейтрони та сформувати дивну кваркову зірку, але недостатньо сильний, щоб гравітація взяла все під свій контроль.

Астрономи не очікують знайти багато дивних зірок у Всесвіті, ці об’єкти повинні бути важчими за нейтронні зірки, але легшими за чорні діри, і тут не так багато простору для маневру. А оскільки ми не до кінця розуміємо фізику дивних зірок, ми навіть не знаємо точних мас, за яких можуть існувати дивні зірки.

Але нещодавно група астрономів розглянула GW190425, гравітаційно-хвильову подію, викликану злиттям двох нейтронних зірок, що спостерігається у 2019 році. Поряд із величезною кількістю гравітаційних хвиль, злиття нейтронних зірок призводить до утворення кілонової – вибуху, який потужніший, ніж звичайна нова зірка, але слабший, ніж наднова. Хоча астрономам не вдалося зафіксувати електромагнітний сигнал від цієї події, вони спостерігали подібну подію у 2017 році, яка викликала як гравітаційні хвилі, так і випромінювання.

При злитті двох нейтронних зірок існує кілька варіантів розвитку подій залежно від їх мас, спинів та кута зіткнення. Згідно з теоретичними розрахунками, нейтронні зірки можуть знищити одна одну, утворити чорну діру або створити трохи масивнішу нейтронну зірку.

А згідно з новим дослідженням, ці космічні зіткнення можуть призвести до утворення дивної кваркової зірки.

Команда підрахувала, що маса об’єкта, що залишилася після злиття 2019 року, була десь між 3,11 та 3,54 сонячними масами. Виходячи з нашого найкращого розуміння структури нейтронних зірок, це занадто багато маси, і вона повинна була розгорнутись у чорну діру. Але вона також потрапляє в діапазон мас, дозволених моделями структури цих дивних зірок.

Ще зарано говорити, чи є GW190425 2019 нашим першим спостереженням рідкісної зірки з дивним кварком, але майбутні спостереження (і більш теоретична робота) можуть допомогти астрономам визначити місцезнаходження однієї з цих екзотичних істот.

Ви можете допомогти Україні боротися з російськими окупантами. Найкращий спосіб зробити це – пожертвувати кошти Збройним Силам України через Savelife або через офіційну сторінку НБУ.

Читайте також:

Post Небачена раніше «дивна кваркова зірка» могла утворитися після космічного зіткнення  at Root Nation.

Читайте на 123ru.net


Новости 24/7 DirectAdvert - доход для вашего сайта



Частные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России



Smi24.net — ежеминутные новости с ежедневным архивом. Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Smi24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net. Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть —онлайн с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии. Smi24.net — живые новости в живом эфире! Быстрый поиск от Smi24.net — это не только возможность первым узнать, но и преимущество сообщить срочные новости мгновенно на любом языке мира и быть услышанным тут же. В любую минуту Вы можете добавить свою новость - здесь.




Новости от наших партнёров в Вашем городе

Ria.city

Синоптики предупредили москвичей о дожде 28 сентября

«Жду зрелищной игры, они любят атаковать». Булыкин сделал прогноз на победителя дерби «Локомотив» — «Спартак»

Как кирпичные традиции Иваново вдохновляют современные проекты

Как Елена Батурина смогла похудеть и стать элегантной дамой: “Подозревают липосакцию всего лица и тела”

Музыкальные новости

Подведены итоги конкурса «Мы верим твердо в героев спорта»

В Москве ежегодно состоялся юбилейный, всероссийский, патриотический гала-концерт «Проза и поэзия» «Россия - семья семей»

ТНТ и Кинопоиск представляют первый тизер новогоднего телефильма «Небриллиантовая рука»   

Представители Росгвардии поздравили воспитанников Центра спорта и образования «Самбо-70» с принятием торжественной клятвы

Новости России

Москвичам пообещали летнюю погоду после похолодания

Как Елена Батурина смогла похудеть и стать элегантной дамой: “Подозревают липосакцию всего лица и тела”

Стало известно, что срок следствия по делу Иванова продлили до конца декабря

Reuters узнало об отказе Индии покупать российский газ с «Арктик СПГ 2»

Экология в России и мире

Домодедово раскрыл 20 лучших маршрутов для отдыха в бархатный сезон

Желдорреммаш определил лучших работников локомотиворемонтных заводов 2024 года

НОВЫЕ «ОПАСНЫЕ СВЯЗИ» С НОВЫМ ВЕДУЩИМ НА «ЧЕ!»

Питание и здоровье: чего нам не хватает?

Спорт в России и мире

Камилла Рахимова вышла во второй круг WTA-1000 в Пекине, обыграв Кимберли Биррелл

Эйсинг-777 // Марин Чилич стал самым низкорейтинговым чемпионом турнира АТР

Томми Пол уступил Томашу Махачу во втором круге турнира ATP-500 в Токио

Даниил Медведев вышел во второй круг турнира ATP-500 в Пекине

Moscow.media

Сегодня свой 65-летний юбилей отмечает Заслуженный спасатель Российской Федерации, член Высшего Совета Общероссийской общественной организации "Российский союз спасателей" Литюк Николай Петрович

Стоит ли отдавать ребенка в частную школу?

В Москве ежегодно состоялся юбилейный, всероссийский, патриотический гала-концерт «Проза и поэзия» «Россия - семья семей»

Можно ли перевестись из одной автошколы в другую в процессе обучения?











Топ новостей на этот час

Rss.plus






ТАСС: в ходе обысков в доме Тимура Иванова найдено огнестрельное оружие

станция метро Международная Москва

Вильфанд: сентябрь для Москвы и Петербурга будет самым теплым в истории

Чем жили. В сентябре были снега и землетрясения