В Москве стартовал основной период сдачи ЕГЭ

В Коломне приготовят огромную тарелку супа из спаржи

Дорожное покрытие отремонтировали еще в шести округах Подмосковья

Frolíkův gól pomohl Calgary k výhře, Neuvirth vychytal bod

Dlouho se hokejisté Calgary a San Jose ve vzájemném zápase přetahovali. Domácí se rychle dostali do vedení díky trefě Granlunda, na kterou přihrával Jiří Hudler, brzy však dokázal vyrovnat Tierney. V deváté minutě to po brance Monahana bylo 2:1, ale i na tento zásah dokázali Sharks zareagovat, o tři minuty později srovnal Thornton.

Potřetí se Flames dostali do vedení v úvodu druhé části. Český útočník se před brankou hostí dostal k puku a prostřelil brankáře Sharks. Na jeho sedmou branku v sezóně už hokejisté San Jose nedokázali zareagovat, naopak krátce před polovinou utkání pečetil na 4:2 Backlund.

Michal Neuvirth sice nefiguroval v základní sestavě Philadelphie, nejistý výkon jeho kolegy Masona, který v poměrně krátkém čase inkasoval tři branky, ale českého gólmana pustil do brány už ve 22. minutě. A proti klubu, jehož barvy hájil v minulém ročníku, se mu dařilo. Do konce základní hrací doby nepustil za svá záda ani jeden puk, zatímco jeho spoluhráči dotáhli dvoubrankovou ztrátu na remízu. Ve hře 3 na 3 rozhodnutí tentokrát nepadlo, a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich o výhře Islanders rozhodl jediný přesný zásah z hole Okposa.

Další bod si po návratu na led připsal Patrik Eliáš a pomohl tím New Jersey k bodu na kluzišti Toronta. Chvíle zkušeného útočníka přišla už po necelé minutě a půl v přesilové hře, kdy si vyměnil kotouč s Moorem, jehož pokus tečoval na správná místa Stempniak.

V patnácté minutě si však slabší chvilku vybral gólman New Jersey Schneider. Zpoza modré čáry nahazoval Parenteau, puk před brankářem Devils skočil a skončil za jeho zády. Na začátku nešťastné akce pro hosty byl i domácí Roman Polák, který si tak připsal asistenci. Maple Leafs se pak dostali dokonce do vedení, hosté ale dokázali srovnat. V nájezdech pak přece jen o bodu navíc pro Toronto rozhodl Kadri.

Velká přestřelka se odehrála v Dallasu. Domácí vlétli do zápasu jako uragán a po první dvacetiminutovce vedli 4:0. Čtyřbrankový náskok měli i v úvodu poslední části, pak ale uragán vystřídal hurikán a Carolina dokázala čtyřmi góly během deseti minut srovnat. Na husarském kousku hostů se asistencí podílel i Andrej Nestrašil. Za famózní třetí třetinu by si hokejisté Caroliny možná bodový zisk zasloužili, proti byl ale Sharp, který v přesilovce osmnáct vteřin před koncem rozhodl o vítězství domácích 6:5.

Florida v sestavě s Jaromírem Jágrem vedla po dvou třetinách 2:1, už po necelé minutě třetí části však ottawští srovnali a pět a půl minuty před koncem normální hrací doby strhli vedení na svou stranu. Do prázdné klece Panterů pak ještě na konečných 2:4 zvyšoval Pageau.

V noci na zítřek uvidíte na NOVA Sport 1 v akci řadu českých hokejových hvězd. V 1:35 totiž začíná přímý přenos utkání mezi celky Montreal Canadiens a Boston Bruins.

Philadelphia Flyers - New York Islanders - 3:4 po samostatných nájezdech

Branky a nahrávky: 10. Bellemare (Giroux), 25. White (Umberger, Laughton), 43. Giroux (Schenn, Manning) – 1. Nielsen (Lee, Boychuk), 11. Leddy (Okposo, Nielsen), 22. Nielsen (Bailey, Leddy), rozhodující nájezd Okposo

Columbus Blue Jackets - Los Angeles Kings - 2:3 po prodloužení

Branky a nahrávky: 23. Hartnell (Foligno, Johansen), 35. Calvert (Saad, Murray) – 38. Ehrhoff, 59. Carter (Lucic, Martinez), 65. Martinez (Lucic, Brown)

Washington Capitals - Detroit Red Wings - 3:2 po samostatných nájezdech

Branky a nahrávky: 1. Williams (Kuznetsov, Johansson), 52. Ovečkin (Johansson, Backstrom), rozhodující nájezd Oshie – 16. Zetterberg (Larkin), 24. Jurčo (Andersson)

Toronto Maple Leafs - New Jersey Devils - 3:2 po samostatných nájezdech

Branky a nahrávky: 15. Parenteau (Polák), 23. van Riemsdyk (Phaneuf, Bozak), rozhodující nájezd Kadri – 2. Stempniak (Moore, Eliáš), 34. Palmieri (Schlemko, Josefson)

Florida Panthers - Ottawa Senators - 2:4

Branky a nahrávky: 8. Shaw (MacKenzie, Jokinen), 34. R.Smith (Trocheck, Pirri) – 21. Z.Smith (Stone, Turris), 41. Turris (Stone, Ryan), 55. Hoffman, 58. Pageau (Stone)

St. Louis Blues - Arizona Coyotes - 4:1

Branky a nahrávky: 26. Tarasenko (Paajarvi, Bouwmeester), 40. Steen (Shattenkirk), 47. Shattenkirk (Lehtera, Fabbri), 59. Backes (Parayko, Steen) – 13. Downie (Richardson, Martinook)

Chicago Blackhawks - Nashville Predators - 4:1

Branky a nahrávky: 11. Rasmussen (Shaw), 35. Shaw (Teräväinen, Rundblad), 41. Teräväinen (Hjalmarsson), 59. Kane (Panarin, Hjalmarsson) – 40. Nystrom (Josi, Salomäki)

Dallas Stars - Carolina Hurricanes - 6:5

Branky a nahrávky: 7. Eaves (Seguin, Klingberg), 8. Ja. Benn (Ničuškin, Oduya), 15. Oduya (Ja. Benn, Ničuškin), 19. Seguin (Klingberg, Ja. Benn), 40. Ničuškin (Ja. Benn, Seguin), 60. Sharp (Klingberg, Seguin) – 24. Slavin (Nash, E. Staal.), 43. Faulk (Rask, Lindholm), 44. Giuseppe (Hanifin, Rask), 49. Faulk (Hanifin, Rask), 54. Skinner (Nestrašil, Hainsey)

Calgary Flames - San Jose Sharks - 4:2

Branky a nahrávky: 2. Granlund (Hudler), 9. Monahan (Giordano, Wideman), 23. Frolík (Backlund, Hamilton), 29. Backlund (Giordano, Brodie) – 5. Tierney (Donskoi, Zubrus), 12. Thornton (Marleau, Couture)