Эксперты назвали самые опасные места для летнего отдыха

Выдающиеся соцработники семейного центра «Раменский» удостоены высокой награды

Экосистема Добро.рф. В России появился новый национальный бренд

Detroit dostal desítku, Mrázek po pěti skončil! Faksa znovu skóroval

Celkem pět Čechů v nočních zápasech bodovalo. Řeč už byla o Radku Faksovi. Ten se prosadil gólově. Svůj tým poslal v polovině utkání do vedení 2:1, jenže pak přišlo vyrovnání zásluhou Saada a rozhodovaly až nájezdy. V těch ale dokázal Dallas uspět a porazil Chicago 3:2.

Tomáš Plekanec měl podíl na vysoké výhře svého Montrealu 10:1 nad Detroitem, český útočník jednou asistoval. To už ale v době, kdy na ledě nebyl brankář Petr Mrázek, který ve 34. minutě opustil (coby jednička zápasu) ledovou plochu – v té době vedli Canadiens 5:0. Vystřídal do Howard, který tak kapituloval stejněkrát.

Hrálo také Jágrovo Calgary. To doma hostilo Edmonton a prohrálo 5:7. Česká legenda s číslem 68 se sice bodově neprosadila, ale Češi se tady přeci jen do statistik zapsali. Michael Frolík jednou skóroval a třetí třetinu odchytal brankář David Rittich, který střídal pětkrát propáleného Smithe. Paradoxně až s Rittichem v bráně dali domácí čtyři ze svých pěti gólů.

Ani asistence Vladimíra Sobotky neměla v konečném účtování tak velkou váhu. St. Louis totiž pomohla jen k jednomu bodu, který si Blues zapsali po prohře 1:2 po prodloužení v Minnesotě. A jako poslední bodoval Ondřej Palát a ten hned dvakrát. Jeho dvě gólové přihrávky pomohly Tampě k výhře 5:2 nad Hertlovým San Jose.

Už před půlnocí hrál Boston na ledě Philadelphie. Bruins vyhráli i díky jedné brance Davida Pastrňáka 3:0. Flyers tak prohráli podesáté v řadě.