Мы в Telegram
Добавить новость

Опрос: главным символом Дня России наши соотечественники считают флаг-триколор

Гаман: Участок в районе Филевский Парк реорганизуют по программе комплексного развития территорий

Июньская норма осадков в Москве будет перевыполнена почти в 1,5 раза

В Москве открылись 4 новые площадки исторического фестиваля «Времена и эпохи»





Новости сегодня

Новости от TheMoneytizer

Новонароджена дитина не бере груди

Новонароджена дитина не бере груди … Як це можливо? На жаль, можливо. Такі ситуації рідкісні, але дуже важкі як для емоційного сприйняття мамами, так й для вирішення. Адже зазвичай очікується, що малюк, ледь народившись, припаде до грудей. А замість цього він протестує, кричить, плаче та відштовхується від грудей. У мами може виникнути почуття відторгнення, розчарування, […]

Запис Новонароджена дитина не бере груди спершу з'явиться на Маргарита Лежепекова ????.

Новонароджена дитина не бере груди … Як це можливо? На жаль, можливо. Такі ситуації рідкісні, але дуже важкі як для емоційного сприйняття мамами, так й для вирішення. Адже зазвичай очікується, що малюк, ледь народившись, припаде до грудей. А замість цього він протестує, кричить, плаче та відштовхується від грудей. У мами може виникнути почуття відторгнення, розчарування, смутку, відчаю …

Чому ж це трапляється, які причини? 

  • У більшості випадків, коли новонароджений не бере груди, це пояснюється не небажанням, а труднощами або неможливістю дитини взяти груди та смоктати.

Фізичні причини

Хоча зазвичай, коли новонароджена дитина не бере груди, є поєднання різних причин, спочатку перелічу фізичні причини. Вони зазвичай лежать на поверхні, їх легше помітити і, відповідно, легше зрозуміти, як вирішувати.

  • Дитині боляче і/або незручно смоктати. Це може бути, якщо дитина постраждала або травмована під час пологів фізично. Зазвичай такі ситуації швидко відслідковуються лікарями і здійснюється лікування. Наприклад, якщо у дитини травмована ключиця, або сталася кефалгематома. Тоді в положенні для смоктання йому може бути боляче. Іноді такі ситуації вирішуються підбором зручної пози для годування.
  • Досить рідко у дитини є особливості будови ротової порожнини, наприклад, коротка вуздечка під язиком або верхньої/нижньої губи, або маленький дефект в піднебінні, непомітний при перших оглядах, дуже високе піднебіння (готичне). Коротка під’язикова вуздечка зустрічається найчастіше і може дуже ускладнювати можливість взяти груди та смоктати якісно і ефективно. Потрібна консультація неонатолога, дитячого хірурга, компетентного в питаннях грудного вигодовування. А при необхідності – підрізання вуздечки.
  • Дуже часта причина нібито «відмови новонародженого від грудей» – це неправильне прикладання до грудей. Тобто так, як йому її пропонують, він взяти не може. Тут особливо буває корисна допомога консультантки з грудного вигодовування, щоб навчити маму і дитину ефективному захопленню грудей.

Натисніть кнопку «Записатися на консультацію», якщо вам потрібна допомога!

  • Дитина отримала якийсь замінник материнських грудей для смоктання (пустушка, пляшка, накладка на груди) та змінила механізм смоктання. Й тепер намагається застосувати нові вміння до грудей – явище, зване «плутаниною сосків».
  • У мами незвичайна форма ареоли, сосків або грудей (пласкі, втягнуті, дуже великі або дуже маленькі, широкі соски …). Зазвичай, якщо дитина не смоктала нічого, крім материнських грудей, це не становить труднощів – дитина вчиться смоктати мамині груди, якими б вони не були. Але іноді дітям потрібна допомога, щоб вони навчилися брати такі груди. Іноді потрібен час, щоб у дитини трохи підріс ротик й вона змогла взяти груди.
  • Досить часто груди та сосок стають незручними для того, щоб їх взяти та успішно утримувати в роті – наприклад, коли надмірно набрякають в момент приходу молока (через внутрішньовенні вливання в пологах, наприклад, або використання штучного окситоцину і/або епідуральної анестезії, або використання молоковідсмоктувача в перші дні, або травматичного «масажу» грудей та розціджування). У таких випадках необхідна допомога мамі, щоб прибрати набряк – лімфодренажний масаж, вплив холоду, техніки пом’якшення ареоли та допомога дитині, щоб полегшити захоплення.

Деякі випадки відмови новонародженого від грудей можна пояснити змішаними причинами:

  • Коли в природний хід пологів було здійснено велику кількість втручань – стимуляція, велика кількість медикаментів, неможливість матері прийняти зручну позу, потуги, контрольовані не рефлексом вигнання плоду, а «за командою», коли була необхідність застосування знеболювання, кесаревого розтину, екстреного або планового – дитина отримує і вплив ліків, й психологічний стрес або навіть травму, та іноді і фізичний вплив на здоров’я, що змінює її післяпологову поведінку на кілька годин, днів або навіть тижнів.
  • Коли є порушення або втручання в третьому періоді пологів та ранньому післяпологовому періоді – наприклад, розділення матері та дитини, недотримання «теплового ланцюжка» і безперервного контакту шкіра-до-шкірі протягом двох годин після пологів, що призводить до порушень импритингу та природної інстинктивної післяпологової поведінки дитини.
  • Погане самопочуття дитини, в результаті якого може змінюватися ставлення до смоктання, теж іноді має значення. Наприклад, малюкові занадто жарко, душно, або він важко пережив пологи, і може бути занадто збуджений або сонний, щоб брати груди та смоктати.

Ніколи не змушуйте дитину брати груди!

  • Часто звичайні з традиційної точки зору дії матері або персоналу можуть заважати дитині сформувати нормальні відносини з грудьми. Наприклад, коли дитину змушують взяти груди, особливо при першому прикладанні, або здійснюється насильницьке прикладання, вкладання соска в рот, що відбивається негативним досвідом спілкування з грудьми, і надалі малюк може відмовлятися повторювати цей досвід та брати груди. Або коли дитині тримають голову, що вона сприймає, як загрозу своїй безпеці (в разі, якщо щось перекриє дихання, дитина не зможе відвести голову назад та звільнити дихальні шляхи), що викликає й стрес, і рефлекторну реакцію – відштовхування від грудей. Або відведення і закривання ручок дитини «рукавичками» – малюк в цьому випадку позбавляється одного з механізмів орієнтування під грудьми (тактильного), або може бути занадто розгубленим, щоб взяти груди.
  • Іноді, якщо дитина дуже чутлива, навіть незначна на перший погляд обставина може мати велике значення в її бажанні смоктати груди. Наприклад, одяг, який заважає, натирає якусь частину тіла або просто закриває тіло для контакту шкіра-до-шкірі, або наявність шапочки. Або дитина, якій просто необхідно більше часу для орієнтування, налагодження контакту та розуміння, що і як йому робити.
  • Бувають також випадки, коли матері сприймають інстинктивну нормальну пошукову поведінку дитини біля грудей як відмову. Наприклад, дитина крутить головою з боку в бік у пошуках грудей, що сприймається як «ні».

А що ж робити, поки новонароджена дитина не бере груди?

А поки ви вирішуєте проблему і дитина груди не бере повністю або частково, або слабо та мало смокче, необхідно починати регулярні зціджування грудей ніж раніше після пологів (бажано не пізніше, ніж 2 години після пологів, не менше 8 разів на добу). Це і необхідна стимуляція грудей, і «замовлення» на молоко, і їжа для дитини, щоб підкріпитися та з новими силами долати труднощі. Все зціджене молозиво й пізніше молоко вигодовують дитині за допомогою альтернативних методів (ложка, стаканчик, шприц без голки).

Зрозуміло, що в кожному випадку наші дії будуть різними в залежності від причини. Але є заходи, які об’єднують наші дії та допомагають в будь-якому випадку, яка б причина не була. Це «золотий стандарт» в післяпологовій адаптації дитини та налагодженні відносин з мамою та грудьми, а також фізичної реабілітації стану новонародженого – контакт «skin-to-skin». Причому вплив контакту шкіра-до-шкіри має дозозалежний ефект – чим більше, тим краще, і за часом, і за ступенем. 

Чим більше мама буде контактувати, спілкуватися, гладити, торкатися, стимулювати дитину, тим швидше й повніше відновляться відносини. І відповідно, дитина захоче взяти груди, й у неї вийде її смоктати. Плюс час, терпіння, підтримка і багато любові!

Запис Новонароджена дитина не бере груди спершу з'явиться на Маргарита Лежепекова ????.

Читайте на 123ru.net


Новости 24/7 DirectAdvert - доход для вашего сайта



Частные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России



Smi24.net — ежеминутные новости с ежедневным архивом. Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Smi24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net. Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть —онлайн с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии. Smi24.net — живые новости в живом эфире! Быстрый поиск от Smi24.net — это не только возможность первым узнать, но и преимущество сообщить срочные новости мгновенно на любом языке мира и быть услышанным тут же. В любую минуту Вы можете добавить свою новость - здесь.




Новости от наших партнёров в Вашем городе

Ria.city

Центробанк объяснил приостановку торгов гонконгским долларом

DPA: ФРГ заблокировала прогресс переговоров о новом пакете санкций ЕС против РФ

INTEQ HAUS реализует проекты коттеджей в поселках Vision и Rosa

Врач из Бурятии спас пассажира самолета на высоте 10 тысяч метров

Музыкальные новости

В Туле завершился V этап культурно-просветительского проекта «Классика: история и современность»

Диане Шурыгиной исполнилось 25 лет

Прославленный вратарь Икер Касильяс присоединился к кампании Hisense «Ставшие легендой» в поддержку УЕФА ЕВРО 2024™

Фильм для всей семьи «Голос из космоса» при поддержке Детского радио

Новости России

Александр Веселов: ЦЕЛЬ –ЭКОЛОГИЧЕСКОЕ ...

Врач из Бурятии спас пассажира самолета на высоте 10 тысяч метров

Калининградская область представлена на IV Российском туристическом форуме «Путешествуй!»

Москвичам напомнили, как оформить недвижимость на новых территориях России

Экология в России и мире

Назван российский город, откуда в Турцию срочно увеличивают число рейсов, впервые поставив широкофюзеляжный самолет Airbus 330

Dior Resort 2025

Азербайджан назначил столицей тюркского мира талышский город Ленкорань. Талышские организации мира бьют тревогу

Более 3 тысяч ВИЧ-позитивных пациентов получили за год комплексную социальную помощь в Свердловской области

Спорт в России и мире

Новак Джокович дал дорогу молодым // Борьбу за первое место в рейтинге АТР в этом году поведут Янник Синнер и Карлос Алькарас

Блинкова вылетела с турнира WTA в Хертогенбосхе

Рейтинг ATP. Синнер стал №1, Алькарас – №2, Циципас выпал из топ-10, Хачанов – из топ-20, Котов обновил личный рекорд

Самсонова вышла во второй круг турнира в Хертогенбосе

Moscow.media

Вечерело...

Каршеринг BelkaCar запустил летний спецпроект «Умные путешествия»

Американский инсулин “Хумалог” больше не будут поставлять в РФ

Каршеринг BelkaCar запустил летний спецпроект «Умные путешествия»











Топ новостей на этот час

Rss.plus






В суд Балашихи поступило дело экс-следователей о рекордной взятке

Он за все ответит: мать извинилась за сына, который на Maserati снес детей на остановке под Можайском

DPA: ФРГ заблокировала прогресс переговоров о новом пакете санкций ЕС против РФ

Москвичам напомнили, как оформить недвижимость на новых территориях России