Кто сдал КГБ Степана Латыпова? Под доносами — имя его коллеги-арбориста из Москвы

2024

Новости за 03.04.2024

iSport.cz

Moravčík o zranění: Nesmíte se z toho po*rat. Po kolapsu jsme ukázali sílu

Gejzír štěstí na Spartě a příběh jako z oceli. Druhé semifinále proti Třinci srovnala osm sekund před koncem třetí třetiny. V prodloužení rozhodl o vítězství 3:2 obránce Michal Moravčík, který se vrátil do série po zranění z předchozího kola. Svou druhou trefou v utkání urval pro pražský tým druhý bod. „Říkáme si celou sezonu, že v těchhle situacích může vyskočit kdokoli. Vyšlo to na mě a jsem moc rád. Je super vést 2:0 po dvou zápasech doma,“ řekl dvougólový střelec po zápase.

iSport.cz

Jak Sparta přelstila Třinec: neuznaný gól, Moták bavil svou maturitou

2:0. Sparta zvládla úspěšně i druhou semifinálovou misi ve svém stánku, byť se proti Třinci tentokrát pořádně natrápila. Vítězství 3:2 v prodloužení získala po vyrovnávací brance Filipa Chlapíka sedm a půl sekundy před koncem řádné hrací doby. Pak už zápas nepustila, pevně svírala jeho otěže. Rozhodl Michal Moravčík, který oslavil svůj velký příběh návratu do sestavy. Jeden z hybatelů domácího vítězství však šlo hledat i za kontroverzně odvolanou brankou. V článku iSport.cz si přečtěte hlavní důvody třinecké porážky a skalpu Sparty.

iSport.cz

Schick asistoval, nula pro Kováře. Bayer ve finále poháru čeká Kaloč

Fotbalisté Leverkusenu s českými reprezentanty Matějem Kovářem a Patrikem Schickem v sestavě porazili doma 4:0 Düsseldorf a popáté v historii postoupili do finále Německého poháru. Lídr bundesligy se o trofej utká s dalším druholigovémým soupeřem Kaiserslauternem. Finále se odehraje 25. května na Olympijském stadionu v Berlíně.

iSport.cz

NHL ONLINE: Češi z Devils proti Rangers. V akci Kämpf či Hronek

V pěti nočních zápasech NHL se představí i řada českých hokejistů. Útočníci Ondřej Palát a Tomáš Nosek v dresu New Jersey nastupují na hřišti New York Rangers. Toronto s Davidem Kämpfem v sestavě hostí Tampu Bay. Dallas, za který startuje Radek Faksa, čelí Edmontonu v čele s Connorem McDavidem. Obránce Filip Hronek v barvách Vancouveru hraje na ledě Arizony. ONLINE přenosy utkání sledujte na iSport.cz.

iSport.cz

Padesát střel a prohra. Na hokej Zlína bych si lístky nekoupil, ulevil si Hrňa

Bum – tyčka. Prásk – gól. V 11. minutě prodloužení svrhl Zlín druhé finále Chance ligy na svou stranu. Po Langově ráně do konstrukce napálil puk do brány obránce Vojtěch Riedl a vyrovnal sérii na 1:1. „Jenom jsem zavřel oči a křápl do toho,“ přiznal střelecký hrdina po výhře 3:2. Berani stejně jako v úterý úpěli pod tlakem rivala, tentokrát však dali tři góly, měli výtečného gólmana Daniela Hufa a také štěstí. „Hufíno se z toho oklepal a odchytal snad nejlepší zápas v sezoně,“ mínil Riedl.

iSport.cz

Sparta - Třinec 3:2p. Hrdina Moravčík trefil Pražanům druhý bod v sérii

Pražané jdou v boji o finále do trháku. Hokejisté Sparty vyhráli i druhý semifinálový duel play off Tipsport extraligy nad Třincem, který porazili 3:2 v prodloužení a v sérii vedou 2:0 na zápasy. V utkání přitom výběr kouče Pavla Grosse prohrával poté, co se Ocelářům podařil rychlý obrat ve druhé třetině. Sparťanům se ale podařilo srovnat bitvu s úřadujícím mistrem osm vteřin před koncem třetí dvacetiminutovky zásluhou Filipa Chlapíka. Hlavním hrdinou byl ovšem obránce Michal Moravčík, který se postaral o první a také rozhodující gól.

iSport.cz

Priske: Respekt Opavě! Hráči mají hlad, zbytek je moje práce

Dva roky ve Spartě, dvě pohárová finále, jeden titul. Zatím. Už je jisté, že trenér Sparty Brian Priske bude díky výhře 2:0 v Opavě opět bojovat o vítězství v MOL Cupu. Loni prohrál se Slavií, letos bude soupeřem Letenských buď Plzeň, nebo Zlín.

iSport.cz

ONLINE: Sparta - Třinec 2:2. Chlapík vyrovnal osm vteřin před sirénou!

V prvním duelu semifinálové série hokejové extraligy dominovala Sparta, která si proti Třinci připsala jasnou výhru 3:0. Zaskvěl se zejména brankář Jakub Kovář, který držel sparťanské akcie vysoko. Oceláři naopak podruhé za poslední tři utkání neskórovali a trápí je nízká produktivita klíčových forvardů. Povede se obhájcům titulu před přesunem série do Slezska zapsat první semifinálový bod, nebo jim Pražané odskočí do vedení 2:0? Utkání sledujte ONLINE na iSport.cz od 18:00.

iSport.cz

Vsetín - Zlín 2:3p. Boj o baráž srovnán. Berani se oklepali z debaklu

Souboj o účast v baráži o Tipsport extraligu se vyrovnává. Hokejisté Zlína zvítězili ve druhém zápase finále play off Chance ligy 3:2 v prodloužení na hřišti Vsetína, srovnali stav série na 1:1 a oklepali se z úvodního výprasku 1:8. Beranům se povedl už vstup do utkání, když za necelou minutu odskočili do dvoubrankového vedení. Domácímu mužstvu se ale podařilo vyrovnat a vrátit se do hry. V prodloužení se ale radovali hosté díky mladému obránci Vojtěchu Riedlovi, který rozhodl duel.

iSport.cz

SESTŘIH: Opava - Sparta 0:2. Letenští potřetí v řadě ve finále poháru

Fotbalisté Sparty zvítězili na hřišti druholigové Opavy 2:0 a potřetí za sebou postoupili do finále domácího poháru. Rozdílovou branku zaznamenal v závěru úvodního dějství Jan Kuchta, pojistku přidal po změně stran střídající Victor Olatunji. Pražané se o trofej utkají buď s Plzní, nebo Zlínem, jejichž souboj je na programu 24. dubna.

iSport.cz

Opava - Sparta 0:2. Letenští ve finále poháru, skórovali Kuchta a Olatunji

iSport.cz

Voženílka obrali. Jestli to není gól, nerozumím hokeji, divili se experti

Tohle zaskočilo všechny, kromě sparťanů. Přesilovková dorážka třineckého útočníka Daniela Voženílka z úvodu druhé třetiny ve druhém semifinále proti Spartě neplatila. Trenér Zdeněk Moták se chytal za hlavu, nechápali ani hokejové experti. „Jasnej gól,“ napsal Jakub Koreis, bývalá opora Sparty, a současný televizní expert na síti X. Divil se i David Pospíšil v České televizi: „Jestli tohle není gól, tak nerozumím hokeji.“

iSport.cz

ONLINE: Vsetín - Zlín 0:2. Berani otevřeli skóre dvěma slepenými góly

Druhý duel finálové série play off Chance ligy mezi Vsetínem a Zlínem znovu slibuje zajímavou podívanou. V úvodním duelu se radovali domácí, kteří deklasovali Zlín výsledkem 8:1. Berani si tak chtějí spravit reputaci a zabojovat o první bod v sérii. Další souboj o vstupenku do extraligové baráže začíná v 17:30, sledovat jej můžete ONLINE na iSport.cz.

iSport.cz

Šustr se pere o MS i po operaci slepého střeva: Pozice vyklízíme, je to na mně

Procestoval světa kraj. Plzeňský odchovanec Andrej Šustr (33) během kariéry bránil napříč kontinenty. V USA si zahrál na úrovni NHL i farmy, okusil čínský Kunlun, v aktuální sezoně válel za Kolín nad Rýnem. Právě z německé DEL se může po třech letech přihlásit o nominaci na světový šampionát. „Pozice jsme trošku vyklidili a hráči se musí hledat i v jiných ligách,“ připustil na startu reprezentační přípravy.

iSport.cz

ONLINE: Opava - Sparta. Silná sestava hostů. V brance Vorel, Krejčí připraven

MOL Cup dnes pozná prvního finalistu, druholigová Opava čelí v semifinále favorizované Spartě. Slezané díky výhodnému losu prošli do pozdní fáze poháru, aniž by museli porazit jediný prvoligový tým. Postupně vyřadili Šumperk, Holešov, Brno, Velvary a Duklu. Letenští si poradili s Líšní, Bohemians a ve čtvrtfinále otočili dramatický duel na hřišti Slavie. Potvrdí ligový lídr roli favorita a zajistí si postup do finále? ONLINE přenos ze zápasu sledujte od 18.00 na iSport.cz.

iSport.cz

Sobotka ukázal důležitost pro Spartu. Vládl na buly: Čekal jsem to horší

Pražanům chyběl od začátku čtvrtfinálové série s Libercem. Vladimír Sobotka (36) ji sledoval pouze z tribuny jako náhradník. S týmem ale žil, spoluhráče povzbuzoval. Svého debutu v letošním play off se dočkal v úvodním semifinále s Třincem a pauza na jeho výkonu nebyla vůbec znát. „Nehrál jsem dlouho, ale cítil jsem se dobře. Kvalitně jsem potrénoval. Čekal jsem to horší,“ usmíval se zkušený útočník po vítězství 3:0.

iSport.cz

Vaclík popsal výhrůžky kvůli Ronaldovi: Že mi prý pobodají dceru

„Přes čáru“ – tak se jmenuje nově zahájený projekt Fotbalové asociace České republiky (FAČR), který má pomáhat v boji proti negativním jevům ve fotbale. Na úvod cílí na hrubé chování vůči rozhodčím nebo kyberšikanu. Projekt podpořil i brankář Tomáš Vaclík, který se podělil o bolestivé vzpomínky ze zápasu české a portugalské reprezentace v Lize národů. „Do zprávy mi přišlo, že mi pobodají dceru,“ řekl o chování Portugalců, kteří těžce nesli zranění Cristiana Ronalda.

iSport.cz

Pardubice v play off: Oh my Will. Data ukážou, jak soky strkají do drtičky

Chcete slyšet tajemství? Pardubice nejsou v play off silné. Jsou zatím ultra silné a hodně k tomu pomáhá Roman Will. Data pak odhalí, že Dynamo umí spouštět mód „spálená země“, který vyloženě děsí. Zatím vyhrálo šest zápasů ze sedmi, patří sem i první dvě semifinálová utkání s Litvínovem. „Ale pořád můžeme podle mě ještě víc. Rezervy tam pořád jsou,“ říká obránce Libor Hájek, který odehrál 110 zápasů za NY Rangers v NHL. Zní to celkem výhružně.

iSport.cz

Karlova éra v Liberci: výprodeje hráčů, ale i tituly a pohárové jízdy

28 let. Tak dlouho podnikatel Ludvík Karl vládl fotbalovému Liberci. A udělal z něj historicky třetí nejlepší tým samostatného Česka. Přestože pravidelně prodával nejlepší hráče a ke klubu se choval pragmaticky, získal tři ligové tituly (2002, 2006, 2012), dva poháry (2000, 2015) a zažil několik postupů do základních skupin Evropské ligy. Novým majitelem Slovanu se teď stal Ondřej Kania, připomeňte si, jaká byla Karlova éra.

iSport.cz

Končím, oznámil Rosol. Jak naštval Nadala a čím mu hrozil Kaderka?

Oficiálně ještě nic neoznámil, ale v podcastu Centrkurt poprvé vyložil karty na stůl: „Jedenadvacet sezon bylo dost, je čas se posunout dál,“ oznámil blížící se konec kariéry 38letý Tomáš Rosol. Tenista, který v roce 2012 porazil ve Wimbledonu coby 100. hráč žebříčku Rafaela Nadala, se v Centrkurtu otevřeně rozpovídal o největších chvílích své kariéry i o sporech s prezidentem tenisového svazu Ivo Kaderkou: „Říkal mi: Ty už si ani neškrtneš,“ vzpomíná dvojnásobný vítěz Davis Cupu a vítěz dvou turnajů ATP... Читать дальше...

iSport.cz

Správně využitý VAR u penalty Slavie i ČK Karviné. V Boleslavi nebyl krutý

Víkendové 26. kolo FORTUNA:LIGY znovu přineslo několik sporných momentů. Pojďme si všechny sporné a klíčové situace 26. kola projít v novém díle Zlaté píšťalky. Projděte si také známky jednotlivých rozhodčích a celkové pořadí, pro jejich prohlížení se přihlaste nebo zdarma zaregistrujte. Získáte tak přístup k diskuzím, výsledkům anket či kvízům.

iSport.cz

Snowboarďákova cesta vzhůru: fotbal ani OH nevyšly, Adamczyková cení...

Jedněmi dveřmi ho vykážou, už druhými se vrací. Snowboardkrosař Radek Houser vždycky snil, že bude úspěšným reprezentantem. V alpském lyžování to neklaplo, ve fotbale se dostal k pár mačům v MSFL a zkoušce ve Zbrojovce. Jako snowboardkrosař zažil několik zranění, sice odletěl na olympiádu do Pekingu, kvůli covidovým zmatkům ale nezávodil. Nedávno své jméno konečně dostal na stupně vítězů ve Světovém poháru.

iSport.cz

Italský žokej (†23) pád nepřežil, tragédie zasáhla i rodinu irské legendy

Italský žokej Stefano Cherchi (†23) zemřel dva týdny po těžkém pádu na dostizích v australské Canbeře. Tragédie zasáhla i rodinu irské legendy Kierena Fallona, šestinásobného britského šampiona a vítěze tří klasických Epsom Derby. Fallonova dcera Brittany byla Cherchiho přítelkyní, v nemocnici po pádu byla s ním. Informaci přinesly webové stránky BBC.com.

iSport.cz

Ze Sparty šel strach vždy, říká strůjce památné opavské výhry Sedláček

Pouze dvakrát z 22 pokusů dokázali fotbalisté Opavy porazit v lize Spartu. Zatím poslední vítězství v březnu 1999 zajistil umístěnou dělovkou v 95. minutě Lumír Sedláček (45). „To jsem měl ještě vlasy a parádní náušnici v uchu,“ smál se rodák z Chlebičova, který si v lize zahrál i za pražskou Slavii. „Hezká vzpomínka, bylo mi lehce přes dvacet a tehdy mi přišlo úplně normální, že nám v ochozech fandí patnáct tisíc fanoušků.“ Ve středu si druholigová Opava slavné časy alespoň částečně připomene. V semifinále MOL Cupu hostí Spartu Praha (18).

Дожди и заморозки: синоптик Шувалов предупредил о двух волнах похолодания в Москве

РЕН ТВ: в Москве шестилетний сын спас мать, впавшую в кому