Андрей Воробьев: «День добрых дел» объединил учащихся Подмосковья

2022

Новости за 30.10.2022

iSport.cz

NHL ONLINE: Jiříček u debaklu, výhru slaví Vaněček. V noci čtyři duely

David Jiříček má za sebou druhý zápas v NHL. Ani na ten ale zřejmě nebude vzpomínat úplně v nejlepším. Columbus totiž po prohře 0:4 s Bostonem padl vysoko 1:7 na ledě New Jersey. Výhru Devils vychytal Vítek Vaněček. V noci se hrají další čtyři duely, Toronto s Filipem Králem či Davidem Kämpfem hraje v Anaheimu, New York Rangers čeká utkání v Arizoně. Všechny zápasy můžete sledovat v ONLINE přenosech na iSport.cz.

iSport.cz

Buček dal gól, pak poprvé po utkání promluvil: Kritika je oprávněná

Hokejový útočník Samuel Buček se v pátém zápase v dresu Třince dočkal premiérové branky v extralize, kterou se podílel na vítězství Ocelářů v Karlových Varech 6:2. Třiadvacetiletý Slovák přišel do Třince z Nižněkamsku, kde se neprosadil. Do Kontinentální ligy ale zamířil po ruské invazi na Ukrajinu, za což byl kritizovaný. I proto řada diváků v KV areně pískala, když přebíral cenu pro hráče utkání.

iSport.cz

Radil zase rozjel svá kouzla. Parťák pak trefně hlásil: To máte jak s Pastou

Znovu jste si mohli užít show Lukáše Radila. Uf, co tenhle chlap dovede? Víte, že změní směr, chystáte se, on stejně uspěje. „Máte to jak s Pastou, nebo s Ovečkinem. Najedou si do levého kruhu, víte to a stejně dají gól,“ vytáhl velký i trefný příměr spoluhráč David Cienciala. Pardubice rozdrtily Plzeň 7:2, drží první místo. Radil si připsal tři body (1+2) a vede extraligovou produktivitu.

iSport.cz

Sporné derby, Bohemians cítí pachuť. Klíma popsal, proč neposlechl VAR

Bohemians se durdí. Šílí vzteky. Nikoliv kvůli porážce se Slavií 1:4, skousnout nemohou penaltové verdikty sudího Tomáše Klímy. „Sešívaným“ šel v derby na ruku. Dva klíčové souboje ve vápně vyhodnotil proti „klokanům“. Navíc v obou případech odmítl verzi VAR Ondřeje Berky, který pokaždé stál na straně domácích. „Cítím ohromnou pachuť,“ nemohl pochopit trenér Jaroslav Veselý události z prvního poločasu.

iSport.cz

Španělé ho nepotřebují, teď De Gea zastavil kladiváře. Ocenil ho i Moyes

V pátek se David de Gea dozvěděl, že se na mistrovství světa v Kataru nepodívá. Proti West Hamu ovšem španělský gólman prokázal, že stále patří k nejlepším brankářům v Premier League a svými zákroky vychytal Manchesteru United vítězství 1:0. „Neskutečný,“ vystihl výkon jednatřicetileté opory „rudých ďáblů“ legendární Peter Schmeichel. Jubilejní 100. trefou v dresu red devils vystřelil vítězství Marcus Rashford.

iSport.cz

Trápení Sparty trvá, tlak na trenéry sílí. Řepík: Jako bychom se rozpadli

Sparta bojuje sama se sebou. A moc nezáleží, proti komu zrovna nastoupí. V neděli proti Olomouci do poloviny utkání 16. kola Tipsport extraligy jasně ovládala hru. „Možná to byl do půlky náš nejlepší zápas z celé sezony,“ povzdechl si kapitán Michal Řepík. Jenže stačilo inkasovat dva rychlé góly a led se pod nimi propadl. Pražský tým zase o všechno přišel. Porážka 2:5 vypadala až krutě. Nicméně byla už pátá za posledních sedm kol. Pozice trenérů v čele s Pavlem Paterou tak může být v ohrožení.

iSport.cz

Svoboda po debaklu: Hrůza. Samo to nepůjde, tohle musíme vyřešit

Když brankáři schytají ranec gólů, většinou mají hlavu nastavenou tak, že ze sebe nevypraví ani hlásku. Miroslav Svoboda přesto na rozhovor dorazil, i když jeho Plzeň padla v Pardubicích 2:7. Cítili jste z něj, že ve 27 letech se chce jako jeden z nejstarších v týmu k výsledku postavit. „Jsem dost starý a zkušený na to, abych sedm gólů nedostal. Tolik branek je moc,“ kroutil hlavou. Přitom mohl napálit sestavu před sebou, jak si počínala extrémně nedůrazně. Tady byl hlavní malér. Neudělal to.

iSport.cz

Křapka o sporné penaltě: Nejsem si vědom, že bych Jurečku podrážel…

Přiznal, že se Václava Jurečku pokusil rozhodit, ale podražení? Stoper Bohemians Antonín Křapka se divil rozhodnutí sudího Klímy o penaltě pro Slavii v bitvě o Vršovice. „Nejsem si vědom, že bych ho podrážel,“ řekl po porážce 1:4. Přiznal, že „klokany“ divná desetiminutovka v prvním poločase rozhodila.

iSport.cz

Atalanta uspěla v Empoli a je druhá. Lazio překvapivě padlo se Salernitanou

Fotbalisté Lazia Řím ve 12. kole italské ligy doma překvapivě podlehli Salernu 1:3. V soutěži prohráli teprve podruhé a po šesti zápasech, z nichž šest vyhráli. Bergamo zvítězilo v Empoli 2:0 a posunulo se na druhé místo tabulky. Večer se před Atalantu může dostat AC Milán.

iSport.cz

Koblížek má magnet na vítězné góly: Kluci se mi smáli, že patřím do NHL

Lepšího střelce, který dokáže rozhodnout zápasy, byste nyní v Česku jinde než v Brně hledali těžko. V Radku Koblížkovi se probudila úžasná chuť po gólech. Po slabším zářijovém rozjezdu se rozpálil. Na kontě má 25letý útočník za říjen šest tref, z toho pět bylo vítězných. Víc jich momentálně nemá žádný hokejista v extralize. Poslední rozhodující gól přidal proti Kladnu, kde s Kometou vyhráli 5:3 a připsali sedmou výhru v řadě. „Je to štěstí, možná i náhoda. Jsem ale rád, že dávám góly v pravý čas,“ řekl brněnský rodák.

iSport.cz

Vítězný Litvínov bez Reichla. Ale už brzy se vrátí, ujistil Růžičkův nástupce

Přišel o kolegu Vladimíra Růžičku, jenž litvínovskému áčku velel. Teď píská do píšťaly Karel Mlejnek. A zní to najednou jinak, líp. Stejní hráči se stejnými holemi předvádějí jiné výkony a hlavně odlišné výsledky. Litvínovští hokejisté po pátečním zbourání Sparty 4:0 otrávili Liberec na jeho ledě 3:2 v nastavení. Ze zašklebeného asistenta je rázem usměvavý velitel. Poznávací znamení? Skromnost, pokora, žádná velká slova, byť by po dvou výborných představeních mohl povolit uzdu přízemnosti. Neudělal to.

iSport.cz

Schalke je pořád poslední, nepomohl ani nový trenér. Král zůstal v základu

Fotbalisté Unionu Berlín porazili ve 12. kole německé ligy Mönchengladbach 2:1 a vrátili se do čela tabulky. V sedmé minutě nastavení rozhodl svým prvním gólem v soutěži nizozemský obránce Doekhi. Fotbalisté Schalke 04 s novým koučem Thomasem Reisem podlehli Freiburgu 0:2, Alex Král odehrál celý zápas. Oba góly dal italský reprezentant Vincenzo Grifo.

iSport.cz

Zrušený let z Dánska, Loudův vítězný návrat. Badmintonová extraliga jede!

Extraliga smíšených družstev začala pořádně zostra a přinesla řadu zajímavých výsledků. Ve šlágru kola BA Plzeň dokázala zdolat obhájce titulu z BK 1973 Benátky nad Jizerou 4:3. Hodně zajímavý výsledek se zrodil také v sobotu, když BK Meteor Praha přemohl jednoho z favoritů soutěže, brněnský STAVOS Slatina. Do úvodního kola se zapojil také Jan Louda, domácí jednička. „Celkově hodnotím víkend za úspěšný, rád bych poděkoval plzeňským divákům, kteří nás přišli podpořit a vytvořili skvělou atmosféru,“ prohlásil Louda.

iSport.cz

Vítkovice šlapou i bez opor. Pomáhá nám skvělá atmosféra, ocenil Klimeš

Šestý zápas, šesté vítězství. Vítkovice si domácí neporazitelnost udržely i proti silnému a nepříjemnému Mountfieldu HK v 16. kole Tipsport extraligy (5:2). Navíc bez zraněných opor Petera Muellera, Juraje Mikuše a Lukáše Krenželoka. Premiérové vítězství ve vítkovickém dresu si připsal brankář Lukáš Klimeš. Chytal výborně, pokryl 23 střel, byl jednou z klíčových opor.

iSport.cz

SESTŘIHY: Olomouc loupila na Spartě. Dynamo - Plzeň 7:2, výhry Brna i Vervy

Hokejisté Sparty prohráli s Olomoucí i druhý vzájemný zápas v sezoně. V 16. kole extraligy přitom nad Morou vedli už 2:0, nakonec ale padli 2:5. Třinec vyhrál v Karlových Varech 6:2. První gól za Oceláře dal Samuel Buček. Kladno podlehlo Kometě 3:5, ta slaví sedmou výhru v řadě. Pardubice smetly Plzeň 7:2 a dál vévodí tabulce. Vítkovice porazily na domácím ledě Mountfield HK 5:2. Liberec prohrál popáté v řadě, Litvínovu podlehl 2:3 v prodl. Motor České Budějovice porazil Mladou Boleslav 3:0.

iSport.cz

Veselý zuřil: Sudí znehodnotil zápas. Slavia takovou pomoc nepotřebuje

Umí mluvit hodně nahlas a hodně narovinu, takhle naštvaného ale trenéra Jaroslava Veselého během působení v Bohemians snad ještě nikdo neviděl. „Řekl jsem rozhodčímu, že znehodnotil zápas, že protahováním VARu ztratil tempo. Kdyby to nechal být a bylo to 1:1, bylo to otevřené a mohlo se rozhodnout na hřišti,“ rozčiloval se po prvním poločase, ve kterém chtěl vidět dvě penalty svého týmu. Chybu ale musí a bude hledat primárně v tréninku, Bohemians totiž zase mimo jiné inkasovali v první pětiminutovce.

iSport.cz

West Ham padl na Old Trafford. Arsenal si zastřílel proti nováčkovi

Útočník Marcus Rashford jubilejním 100. gólem za Manchester United zařídil domácí výhru 1:0 nad West Hamem ve 14. kole anglické fotbalové ligy. Tomáš Souček za hosty odehrál plnou porci minut, další český reprezentant Vladimír Coufal se naopak do hry nepodíval. Arsenal deklasoval poslední Nottingham 5:0 a vrátil se do čela tabulky. Na druhý Manchester City má dvoubodový náskok.

iSport.cz

Gning a Žák: šikula a dříč. Pasují k sobě, chválil Jarošík. Odejde Afričan?

Pochmurné počasí stálo za starou bačkoru, ale fotbal se na Stínadlech nehrál špatný. Zejména tedy díky domácím a hlavně útočníkům. Rozdílovými borci byli Abdallah Gning s Filipem Žákem. „Byli hodně nepříjemní,“ uznal olomoucký forvard Mojmír Chytil, jehož teplická dvojice zastínila. I díky nim Severočeši vyhráli 2:1 a vyskočili z barážových příček.

iSport.cz

NHL ONLINE: Druhý zápas pro Jiříčka, chytá Vaněček. V noci čtyři duely

Davida Jiříčka dnes čeká druhý zápas v NHL. Columbus i s Jakubem Voráčkem se už od 19 hodin představí na ledě New Jersey. V noci se hrají další čtyři duely, Toronto s Filipem Králem či Davidem Kämpfem hraje v Anaheimu, New York Rangers čeká utkání v Arizoně. Všechny zápasy můžete sledovat v ONLINE přenosech na iSport.cz.

iSport.cz

Spokojený Dostálek: Vy jste si uměli představit, že Řezníček dá deset gólů?

Nikdy nečekejte od Richarda Dostálka, že postaví produktivní hráče a hvězdy svého týmu nad jiné. Za každou výhrou vidí tým. Takhle mluvil i po vydařeném střetu s Libercem. „Jednoznačně nás k tomu dovedl týmový výkon. Vyhrál to mančaft. Hráči splnili to, na co jsme je v týdnu v tréninkovém procesu připravovali,“ zdůraznil spokojený kouč Zbrojovky po výhře 3:0.

iSport.cz

Trpišovský apeluje na sudí: Jen jednoznačné věci. Chválil stopery

Slavii posadila zpět do sedla pražská derby. Dukle, Spartě i Bohemians nasázeli po čtyřech gólech. Utkání v Ďolíčku ale na dlouhé minuty přerušoval VAR, což vadilo nejen sešívanému kouči. „Chci apelovat, aby do zápasu vstupoval jen v jednoznačných věcech,“ řekl Jindřich Trpišovský po vítězství 4:1. Chválil Jakuba Hromadu i stopery, Eduardo Santos byl připravený jen na pár minut.

iSport.cz

SESTŘIH: Bohemians - Slavia 1:4. VAR v akci, pak vláda hostů. Řádil Olayinka

Vršovické derby pro Slavii! „Červenobílí“ vyhráli ve 14. kole FORTUNA:LIGY na hřišti Bohemians 4:1 a zůstávají na druhém místě tabulky se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Plzeň. „Klokani“ vedli díky góly Romana Květa z druhé minuty, vzápětí ovšem srovnal Peter Olayinka. Po půlhodině hry se domácí dožadovali penalty, sudí Tomáš Klíma ji ani přes výzvu VAR nenařídil. Krátce nato naopak odpískal pokutový kop na druhé straně, Václav Jurečka ho bezpečně proměnil. Ve druhé půli se ještě prosadili Ondřej Lingr a znovu Olayinka.

iSport.cz

SESTŘIH: Teplice - Olomouc 2:1. Gning zařídil obrat nádhernou trefou

Fotbalisté Teplic ve 14. kole první ligy doma porazili Olomouc po obratu 2:1 a v nejvyšší soutěži přerušili sérii tří porážek. Ve 14. minutě zařídil hostům vedení Antonín Růsek, o osm minut později srovnal Filip Žák a po změně stran vstřelil vítězný gól Senegalec Abdallah Gning. Sigma nebodovala po pěti kolech a klesla na sedmé místo. Tepličtí porazili Hanáky poprvé od roku 2014 a po 13 zápasech, v tabulce jsou třináctí.

iSport.cz

SESTŘIH: Brno - Liberec 3:0. Pálili Ševčík i Řezníček, velká hrubka hostů

Fotbalisté Brna zvítězili ve 14. kole první ligy nad Libercem 3:0 a doma vyhráli po čtyřech zápasech. Branky padly až ve druhém poločase, kdy za nováčka skórovali Jakub Šural, Michal Ševčík a Jakub Řezníček, který se desátou brankou v sezoně osamostatnil v čele tabulky střelců nejvyšší soutěže. Zbrojovka v lize porazila Slovan po čtyřech utkáních a poskočila na pátou příčku, navíc má k dobru zápas v Plzni. Liberec venku nebodoval potřetí za sebou a v tabulce je osmý.

Известный блогер Тамаев попал в ДТП на люксовом авто около «Москва-Сити»