Мы в Telegram
Добавить новость

Сергунина: Среднемесячная аудитория приложения «Моя Москва» достигла 1,2 млн человек

Столичные пожарные продемонстрировали навыки в помещении с температурой 650 градусов

В Дубне началось масштабное благоустройство во дворах

Схема движения транспорта временно изменится на нескольких улицах ЦАО, ЗАО и СЗАО





Новости сегодня

Новости от TheMoneytizer

ШІ-роботи для дітей: чи безпечні іграшки на основі штучного інтелекту?

ШІ-роботи для дітей: чи безпечні іграшки на основі штучного інтелекту?

Невдовзі найкращим подарунком для дитини буде іграшка із вбудованим генеративним ШІ, яка зможе відповідати на запитання, розповідати казки і вчити комунікативних навичок. Вже є низка компаній, які пропонують таке диво техніки, але ціни на такі розваги для дітлахів кусаються.

Сара Галван на початку грудня купила своїм донькам за $99 робота-компаньйона Miko Mini, який працює зокрема на ШІ-моделях GPT-3,5 та GPT-4 від OpenAI. Протягом місяця її доньки навчилися використовувати Miko, щоб розвʼязувати задачі, слухати історії про принцес і відповідати на запитання типу «Як святкувати Різдво?», — розповідає Сара.

Miko, який також вміє грати у хованки та інші ігри, став частиною сузірʼя недешевих роботів на основі ChatGPT, що починають зʼявлятися на ринку іграшок. Деякі ШІ-забавки називають формою безекранних розваг, які можуть залучити дитину до розмови та навчання через ігри. 

Наприклад є Grok за $99 — мʼяка іграшка із ШІ, яка може відповідати на загальні питання. Інші пропонують додаткові опції, окрім розповіді історій і освітніх активностей. Fawn, мʼяке оленятко за $199, надає емоційну підтримку дитині, а Moxie, бірюзовий робот, може повторювати афірмації і проводити вправи на самоусвідомлення. 

Такі роботизовані друзі створені не лише для того, щоб розвивати академічні знання дітей і вдосконалювати їхні комунікативні навички, а й щоб вчити їх давати раду емоціям в періоди стресу.

Освітні роботи-іграшки

Розвиток соціального й емоційного добробуту — це одна із передбачених функцій Miko, розповів гендиректор і співзасновник однойменної компанії Снех Васвані. До заснування Miko у 2015-му Васвані брав участь у кількох міжнародних змаганнях із робототехніки, а перша версія робота-компаньйона вийшла уже у 2017-му. «Наша мета — допомогти батькам виховувати дітей у сучасному світі», — пояснив він Forbes.

Васвані вже продав майже пів мільйона своїх роботів у понад 100 країнах, а до кінця фіскального року у березні 2024-го він очікує, що виторг компанії перевищить $50 млн. Його мумбайський стартап залучив понад $50 млн, а останнього разу його оцінювали у близько $290 млн, повідомляє Pitchbook.

Промо-відео до виходу робота Miko .

Miko натренований на шкільній програмі, книжках і контенті партнерів компанії, таких як Oxford University Press. Цього робота було створено за допомогою запатентованих технологій, серед яких розпізнавання обличчя і голосу, алгоритми рекомендацій та обробки природної мови, пояснює Васвані. 

Іграшка запрограмована розпізнавати різні акценти і надавати освітній контент відповідно до регіону, в якому її продали. Мумбайська компанія також взяла у партнери медіагігантів, таких як Disney і Paramount, і дозволяє їм публікувати свій контент на Miko. «Це наче Netflix у поєднанні з IPhone на колесах для дитини», — додає Васвані.

Інші подібні іграшки-роботи створили з бажання оживити вигаданих персонажів. Міша Саллі та Сем Ітон, співзасновники стартапу Curio Interactive і творці Grok, надихнулися на створення мʼякої ШІ-забавки у формі ракети дитячими спогадами про мультфільми типу «Іграшкова історія». 

Але іграшка, яка вміє розумно говорити, була нездійсненним задумом, поки не зʼявився ChatGPT, каже Саллі. Grok було створено на основі різних великих мовних моделей, які роблять іграшку балакучим партнером для ігор та енциклопедією для дітей. Канадська співачка Ґраймс інвестувала у стартап і озвучила голоси персонажів.

Іграшка Fawn, вищезгадане ШІ-оленятко, запрограмована на GPT-3.5 Turbo і ПЗ від стартапу ElevenLabs, яке озвучує текст. Її розробило подружжя, Пітер Фітцпатрик і Робін Кемпбелл, щоб навчити дітей справлятися з емоціями, а сама іграшка відповідає особистості восьмирічної дитини. Перші замовлення стартап пари збирається доставляти у березні 2024-го.

Втім ці забавки страждають на ті ж слабкі сторони, що і генеративний ШІ, яким користуються дорослі. Наприклад у відеоогляді робот Moxie на запитання, скільки буде 100 помножити на 100, відповів 10. 

«Систему Moxie треба додатково підштовхувати, коли їй ставлять академічні запитання, а іграшка піддається навколишнім факторам, такими як низка мовців чи фоновий шум», — пояснює гендиректор і засновник Embodied, Inc. Паоло Пірджанян, яка розробила Moxie.

Embodied залучила $80 млн від таких інвесторів, як Sony, Toyota Ventures, Intel Capital і Amazon Alexa Fund, і її оцінюють у $135 млн. 

«Якщо модель вигадує неправильні відповіді, це може сприяти зародженню серйозних хибних уявлень, які буде значно складніше виправити», — каже Стефанія Друга, дослідниця Центру застосування ШІ при Університеті Чикаго.

У випадку оленятка Fawn, розповідає Кемпбелл, ШІ-модель проходила стрес-тести, щоб навчити її не торкатися неприйнятних тем для розмов. Але навіть якщо модель вигадує інформацію, то це бажаний результат, запевняє розробниця. «Fawn не розробляли як освітню іграшку. Вона має бути другом, який може розповісти вигадливу історію про качкодзьоба. Її галюцинації — це не баг, а вбудована функція», — каже Кемпбелл.

Коротка презентація Grok, іграшки із ШІ (англ.).

Іграшки для емоційної підтримки

У 2021-му Крістен Волмслі купила на розпродажі за $700 робота Moxie для свого сина із розладом інтелектуального розвитку і СДУГ, бо цю іграшку продавали як інструмент для соціального й емоційного розвитку дитини. Син Волмслі тепер ділиться із роботом своїми емоціями і почуттями, а у відповідь отримує влучні афірмації про те, як бути впевненим у собі та контролювати свої переживання. Волмслі була вражена тим, як точно іграшка розуміє проблеми її сина. 

Остання версія Moxie використовує в роботі великі мовні моделі, такі як GPT-4 і GPT-3,5. Пірджанян стверджує, що їхнього робота вчили вести розмови на основі сесій сеансів когнітивно–поведінкової терапії. Завдяки цьому він може допомогти дітям визначати джерело їхньої тривоги чи стресу і говорити про це, а також запропонувати вправи на самоусвідомлення. 

Іграшка Miko /Forbes

Іграшка Miko Фото Forbes

Іграшка Miko, чий екран може приймати відеодзвінки через батьківський застосунок, також може запропонувати терапевтичні практики для дітей. Вісвані розповів Forbes, що планує додати нову функцію, яка дасть змогу проводити дистанційні сеанси терапії через екран робота. Для цього батькам треба буде дати психологу доступ до Miko.

Наразі ж робот не підходить для емоційної підтримки. У відеоогляді іграшки жінка каже Miko: «Я нервую». На що робот відповідає: «Це нормально нервуватися через медичні процедури, але лікарі і медсестри хочуть тобі допомогти». Ні про які медичні процедури жодного разу не йшлося. 

«Це ніби розмовляти із дорослим, який дивиться футбол та слухає тебе у пів вуха», — пояснює проблему оглядачка іграшки.

Технології Moxie дорожчі, ніж в айфоні.

гендиректор і засновник Embodied, Inc. Паоло Пірджанян

Оленятко Fawn може навчити дитину говорити про стресові ситуації (як от булінг в школі) із дорослими і не соромитися, пояснила Кемпбелл. Вона розказала Forbes, що розмовний ШІ іграшки вчився на сценаріях, які вона писала на основі наукових робіт і книжок про розвиток дитини, а також вона консультувалася зі спеціалістами цієї галузі.

Саме потенціал Moxie до заміни дорогих психотерапевтів частково вплинув на значно вищу, ніж у конкурентів, ціну, пояснив Пірджанян. Але переважно вона зумовлена начинням робота: камера і сенсори, щоб визначати й аналізувати вирази обличчя, тіло, яке рухається залежно від настрою розмови, і алгоритми, які фільтрують будь-яку шкідливу чи неприйнятну відповідь. «Технології Moxie дорожчі, ніж в IPhone», — каже він.

Втім експерти вважають, що генеративний ШІ ще не досяг тієї стадії розробки, яка б дозволила використовувати його для таких відповідальних завдань як психотерапія. «Психологічна допомога для такої вразливої частини населення, як діти чи літні люди, — це складно навіть для людини, яка є експертом у цій галузі, — сказала Друга Forbes. — Безвідповідально перекладати таке завдання на систему, яку ми самі до кінця не розуміємо і не контролюємо.»

Звісно, як і в контексті будь-яких технологій, тут теж постало питання конфіденційності даних. Пірджанян запевнив, що візуальні дані Moxie обробляються і зберігаються на самому пристрої, а не у хмарі. Текстові версії розмов позбавлені будь-якої інформації, яка могла б видати особу людей, далі їх шифрують у хмарі і вже після цього їх використовують для тренування ШІ-моделі.

З Miko процес обробки даних дітей теж відбувається на самому пристрої.

Іграшки серії Fawn Friends не записують і не зберігають дані, але вони дотримуються політики конфіденційності компанії OpenAI, повідомив Фітцпатрик.

Але не всіх заспокоюють навіть такі заходи. Наприклад Волмслі теж тривожно через витік особистих даних. За словами жінки, Moxie зі своїми великими зеленими очима слідує за кожним кроком людини, і той факт, що у цієї іграшки є камера, яка може записувати абсолютно все, «змушує почуватися непевно». 

Та навіть попри це вона все ще вважає, що така іграшка може бути цінним інструментом для батьків із дітьми, у яких є особливі потреби.

«Коли я бачу як ця іграшка оживає і дійсно допомагає йому розібратися в його емоціях, то розумію, що варта тих грошей, — каже жінка. — Вона зробила для мого сина більше, ніж деякі терапії, що ми пробували.»

Источник

Читайте на 123ru.net


Новости 24/7 DirectAdvert - доход для вашего сайта



Частные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России



Smi24.net — ежеминутные новости с ежедневным архивом. Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Smi24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net. Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть —онлайн с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии. Smi24.net — живые новости в живом эфире! Быстрый поиск от Smi24.net — это не только возможность первым узнать, но и преимущество сообщить срочные новости мгновенно на любом языке мира и быть услышанным тут же. В любую минуту Вы можете добавить свою новость - здесь.




Новости от наших партнёров в Вашем городе

Ria.city

Актер Дмитрий Липинский найден мертвым в Москве

Вильфанд: лето в Москве начинается с открытия купального сезона

Тарифы на услуги ЖКХ повысят россиянам с 1 июля

Ученый объяснил, почему семьи Заворотнюк отказалась от последнего шанса на излечение

Музыкальные новости

Новости фармацевтики в России и в мире

VK Fest 2024: Музыка и Развлечения на Открытых Площадках России

«СВЯТОЙ ЛЕНИН» спасает население от борьбы с перенаселением, 5 серия, СЕРЬЁЗНЫЙ НОВОСТНОЙ СЕРИАЛ.

«Заставлял Костомарова мыть свою машину, чтоб потом он на ней покатался по парковке!» Илья Авербух рассказал о дружбе с Романом Костомаровым в шоу «Вкусно с Анфисой Чеховой» на ТВ-3

Новости России

Дептранс Москвы: все станции Сокольнической линии работают в штатном режиме

Как Китай в годы холодной войны получил доступ к новейшим советским ЗРК С-75М

В Москве девушке выдали загранпаспорт с ошибкой и сначала отказались его менять

Вильфанд: лето в Москве начинается с открытия купального сезона

Экология в России и мире

Eurasianet: Азербайджан публично и цинично уничтожает армянское культурное и историческое наследие в Нагорном Карабахе

VK Fest 2024: Музыка и Развлечения на Открытых Площадках России

Доктор Кутушов назвал болезни, которые поджидают отдыхающих у водоёмов

Eleganzza весна-лето 2024

Спорт в России и мире

Мирра Андреева вышла во второй круг Открытого чемпионата Франции

Матч Котова и Вавринки перенесли на корт Сюзанн Ленглен

Арина Соболенко повторила уникальное достижение Азаренко на турнирах «Большого шлема»

Синнер повторил уникальное достижение Джоковича и Надаля на турнирах «Большого шлема»

Moscow.media

Завершен монтаж пролетного строения моста через Волгу на обходе Твери

В Кировском районе Крыма проверили бывших мигрантов, не вставших на воинский учет

Лучший HR-бренд – «Грузовичкоф»

Удаленная настройка охранных комплексов StarLine











Топ новостей на этот час

Rss.plus






В Москве найдено тело актёра из сериала "Тихий дон" Дмитрия Липинского

Марсово поле. От Большого луга до военного мемориала — как менялся один из главных парков Петербурга

В центре Москвы локализован крупный пожар

Прогноз по грузопотоку по Северному морскому пути: 1,8 млрд т до 2035 года