Канадска полиција убила Руса који их је напао ножем
Припадници полиције у канадском граду Едмонтону убили су руског држављанина Виталија Савина који их је напао ножем, објавио је телевизијски канал CBS.
Инцидент се догодио 9. марта. Полиција је добила информацију о возилу које је прекршило правила саобраћаја. Полицајац који је је био у патроли зауставио је возило и наложио возачу да изађе и покаже документе. Према речима сведока, Рус који се налазио у возилу искочио је из аутомобила са ловачким ножем у руци. Полицајци су пуцали у њега и убили га на месту, преноси РИА „Новости”.
Савин је имао 55 година. Последњих осам година је радио на бушилици у конструкторском бироу Great Canadian, а пре одласка у Канаду је био инжењер рударства. Раније није кривично одговарао.
На интернету се појавио снимак са места инцидента.
На снимку се види да су сарадници полиције покушали да реанимирају возача, али безуспешно. Полицајац који је пуцао биће под истрагом док се не утврде све околности догађаја.