Мы в Telegram
Добавить новость

В наземном метро Москвы стала доступна оплата проезда по биометрии

Воспитанники Семейного центра «Дмитровский» поблагодарили Воробьева за клубнику

Гидрометцентр: в июне в Москве пройдут дожди, но не сильные

И.о. главы МИД Ирана Кани назвал выбором РФ и Ирана путь многосторонности

World News in Serbian


Новости сегодня

Новости от TheMoneytizer

Друштвено-политичка подела у Сједињеним Државама ће расти

Друштвено-политичка подела у Сједињеним Државама ће расти

Није се догодило чудо Без обзира колико се Д. Трамп одлучно опирао, 14. децембра су бирачи појединих држава гласали за Џозефа Бајдена (306 наспрам 232). И иако је Трамп обећао да ће и даље тражити „правду“, од сада је јасно да повратка више неће бити и представник Демократске странке постаће председник САД за следећи мандат. […]

Друштвено-политичка подела у Сједињеним Државама ће расти

Није се догодило чудо Без обзира колико се Д. Трамп одлучно опирао, 14. децембра су бирачи појединих држава гласали за Џозефа Бајдена (306 наспрам 232).

Друштвено-политичка подела у Сједињеним Државама ће расти

И иако је Трамп обећао да ће и даље тражити „правду“, од сада је јасно да повратка више неће бити и представник Демократске странке постаће председник САД за следећи мандат. О томе сведоче честитке упућене Бајдену на победи В. Путина.

Овог пута није било ниједног „перфидног“ изборника који је гласао против воље своје странке. Казна за такво дело је занемарљива и обично се увек нађу „узнемиривачи“. На пример, било их је десет на изборима 2016. године. Чврста страначка дисциплина која се манифестовала на овом гласању само још једном подвлачи степен поларизације који је достигао политички живот у Америци.

Ситуација је могла бити још контроверзнија да је Трамп активније подржао естаблишмент ГОП. Међутим, тамо су прилично пасивно реаговали на Трампове покушаје да преиспита резултате избора на разним судским и законодавним инстанцама.

Републиканци су показали уздржаност не толико због страха од даљег развоја конфронтације, већ због неповерења у Трампове изгледе и у почетку двосмисленог односа према њему. Уступање власти с њихове стране може бити дугорочна стратешка рачуница. Републиканске елите уопште не деле предвиђања раширена у стручној заједници да у Сједињеним Државама долази дугорочна ера демократске владавине. Супротно томе, будући да су последњих година на власти и поседују потпуност информација о стварном стању ствари у земљи, они полазе од претпоставке да ће онај ко јој сада предводи „сломити врат“. По њиховом мишљењу је можда најтежи период у америчкој историји и потреба за предузимањем таквих рестриктивних и реорганизационих мера које ће неминовно утицати на социјални статус огромних маса становништва. Републиканци, на шта могу рачунати, дозволивши демократама да обаве све „прљаве послове“, сасвим су способни да се врате у владу 2024. године са новим снагама и новим лицима.

Много година, нерешиви проблем вишетрилионског јавног дуга и пумпање економије са несигурним новцем као резултат убризгавања нових „неколико трилиона“ у њега због коронавируса захтевају решење у врло блиској будућности. У супротном ће доћи до неизвршења обавеза са великом штетом због шанси да се долар одржи као главна светска валута.

Улични сукоби на расној, етничкој и социјалној основи, донекле смирени последњих месеци у очекивању промене владе, могу се још више распламсати након што брзо постане јасно да демократска администрација није у стању да елиминише њихове основне узроке. Чињеница да су протесте у предизборној кампањи увелико стимулисале саме демократе само ће погоршати ситуацију.

Након што су у борби против републиканских „слонова“ искористили многе забрањене „уједе“ попут потпуно измишљене иницијативе за импичмент Трампа, његовог отвореног прогона у огромној већини америчких медија и, као апотеоза, директне манипулације изборима, демократе ризикују да се спотакну на сличан приступ током бајден-периода.

Међу републиканцима је широко распрострањено мишљење да су демократски „магарци“ прешли границе „фер-плеја“ и прекршили велики број писаних и неписаних правила америчког политичког живота. Циљ им је да врате у натури. Тужбе са њихове стране за све прекршаје и одступања од правила дуго ће следити њихове противнике.

Ниједна оптужба која је изнета током изборне трке против демократских кандидата, а која је, у ствари, утихнула у штампи, неће бити одложена. И „украјински“ и „кинески“, као и сви остали досијеи везани за породицу Бајден биће поново представљени јавности. У супротном, то неће успети. Такав је закон савремених масовних медија да су, да би одржали своју популарност, увек принуђени да критикују актуелне власти, у супротном интерес за њих нестаје.

У том смислу, Трамп је био згодна мета. Међутим, то не значи да ће медији и даље гарантовати подршку Бајдену у свим његовим напорима.

Значајан број новина и ТВ канала, у одсуству садашњих Трампових политичара, могао би, у лику новог шефа Беле куће, да одабере други предмет за „праведни бес и непристрасну критику“. Штавише, објективно гледајући, Биден је, у смислу своје биографије и психофизиолошких карактеристика, чак и погоднија фигура за све врсте насиља него што је то био одлазећи председник. Поткопаће Бајденов ауторитет и терет неизбежних непопуларних одлука, посебно на друштвеном пољу. Када демократе почну да укидају разне исплате становништву које је Трамп обећао у вези са вирусном економском кризом, а не могу да се побегну од овога, тада ће започети први талас разочарања новим лидером међу његовим присталицама.

Нема сумње да пословни кругови стоје иза републиканаца, пре свега у војно-индустријском комплексу, рударству и преради угља.

Нема сумње да ће пословни кругови који стоје иза републиканаца, пре свега у војно-индустријском комплексу, производњи и преради угљоводоника, научити из чињенице да је у последњем циклусу њиховог кандидата подржао готово једини национални медијски ресурс – Фок Њуз. Може се претпоставити да они такође покрећу прерасподелу медијског тржишта, прихватајући дигиталне гиганте као што је Фејсбук, итд. Знаци тога већ постоје. Америчко друштво активно расправља о питању цепања информационих монопола, баш као што је почетком двадесетог века нафтна суперкорпорација Џон Рокфелер „Стандард Оил“ била подељена. Део овог тржишта који ће, као резултат текуће борбе за њега, припасти спонзорима и покровитељима републиканаца, наравно, додаће прстохват „кајенског бибера“ критикама Јоеа Бидена и његове администрације.

Неки стручњаци тврде да Доналд Трамп, упоран у одбацивању изборних резултата, то чини зато што намерава да се врати на активни политички живот 2024. године на следећим председничким изборима, када се поново кандидује.

Тешко је поверовати. Пре свега зато што вероватно неће добити поновљену подршку за ово од руководства Републиканске странке, које намерава да пронађе компромиснију и перспективнију кандидатуру у својим редовима. Поред тога, с обзиром да ће критике на рачун долазеће администрације у многим аспектима, као што је већ јасно, бити антигеронтократске природе, тада ће бити крајње незгодно за републиканце да номинују другог претендената на узраст, а Трамп ће тада, као што је сада Бајден, имати 78 година.

Међутим, као човек „револуционарног“, поносни и поносни Трамп, повређен непримереним методама које су против њега употребљене, биће веома користан за Републиканску странку. Својим живописним, емотивним денунцијацијама сигурно ће одушевити свог наследника по свим питањима о којима може, чинећи Бајденов став још несигурнијим. Једно од алата његове кампање „против Бајдена“ може бити помиловање неких од затворених иконичних политичких личности. Обично сви одлазећи амерички председници прибегавају овој процедури из „хуманитарних разлога“. Трамп може да помилује бројне своје сараднике, попут Пола Манафорта, очекујући да ће захтевати преиспитивање својих случајева који су намештени како би удовољили демократама.

Чак се шушка да је помиловани лик можда оснивач Викиликс-а, Џулијан Асанж, у нади да ће у будућности изаћи са денунцијацијама против обновљене Беле куће. У ово је, наравно, тешко поверовати, али уосталом, Трамп је познат по својим изванредним поступцима.

Генерално, преурањено је говорити о почетку ере „једнопартијске демократске владавине“ у Сједињеним Државама, а Бајденова победа може се претворити у пирову. У сваком случају, друштвено-политички раскол у земљи ће расти – паралелно са постепеним изумирањем некадашње америчке моћи.

Дмитриј Минин/Столетие

Друштвено-политичка подела у Сједињеним Државама ће расти

Читайте на 123ru.net


Новости 24/7 DirectAdvert - доход для вашего сайта



Частные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России



Smi24.net — ежеминутные новости с ежедневным архивом. Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Smi24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net. Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть —онлайн с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии. Smi24.net — живые новости в живом эфире! Быстрый поиск от Smi24.net — это не только возможность первым узнать, но и преимущество сообщить срочные новости мгновенно на любом языке мира и быть услышанным тут же. В любую минуту Вы можете добавить свою новость - здесь.




Новости от наших партнёров в Вашем городе

Ria.city

Экс-капитан «КАМАЗ-мастер» Владимир Чагин: «Ужасно, что спорт перемешался с политикой»

Мастера своего дела. В Москве выбрали лучшего водителя трамвая

Из гнезд в водоемы столицы: утиные выводки начали свою миграцию

Фотоконкурс, рыбалка и карнавальный заплыв ждут участников фестиваля «Москва — на волне. Рыбная неделя»

Музыкальные новости

Планы США и ЕС провалились. Мишустин назвал козыри России в Азии

ЦСКА и МФТИ заключил соглашение о сотрудничестве

Бизнес-эксперт Екатерина Паршина дала 3 совета, как не стать самодуром в компании

Премьера спектакля «Люди А. Выбор» по пьесе Леонида Якубовича

Новости России

Московский джазовый оркестр Игоря Бутмана выступит на площадке у Великой Китайской стены

В наземном метро Москвы стала доступна оплата проезда по биометрии

Из гнезд в водоемы столицы: утиные выводки начали свою миграцию

Экс-капитан «КАМАЗ-мастер» Владимир Чагин: «Ужасно, что спорт перемешался с политикой»

Экология в России и мире

Пациенты больницы принял участие в фестивале

Театр кукол Бурятии "Ульгэр": Россия, Культура, Театр, Дети - Спектакль "Курочка ряба"

Волшебное путешествие в мир музыки и кино

Делегация АО "Желдорреммаш" приняла участие в выставке «Металлообработка – 2024»

Спорт в России и мире

Даниил Медведев проиграл Рафаэлю Надалю тренировочный сет на «Ролан Гаррос»

Фалей уступила в квалификации открытого чемпионата Франции по теннису

Новаку Джоковичу исполнилось 37 лет в Швейцарии | Виды спорта

Рахимова вышла в полуфинал турнира в Рабате

Moscow.media

С чего начинается любое заболевание?

В Судаке проверили бывших мигрантов, не вставших на воинский учет

Судебных экспертов прогнали из "хабибуллинского" недостроя в Екатеринбурге

CorpSoft24 синхронизирует учетные записи в облаке











Топ новостей на этот час

Rss.plus






Московский джазовый оркестр Игоря Бутмана выступит на площадке у Великой Китайской стены

И.о. главы МИД Ирана Кани назвал выбором РФ и Ирана путь многосторонности

Экс-капитан «КАМАЗ-мастер» Владимир Чагин: «Ужасно, что спорт перемешался с политикой»

Гидрометцентр: в июне в Москве пройдут дожди, но не сильные