Министарство одбране РФ: Британски носач авиона је згодна поморска мета
Портпарол Министарства одбране Русије генерал-мајор Игор Конашенков је прокоментарисао изјаву министра одбране Велике Британије Мајкла Фелона о томе да ће Русија на завишћу гледати носач авиона „Краљица Елизабета”.
Конашенков је рекао да су Фелонове речи егзалтиране, преноси „Взгляд”.
Фелон: Руси ће наш носач авиона гледати са одушевљењем и завишћу
По мишљењу Конашенкова, Фелонова изјава о „надмоћном спољном изгледу” носача авиона Велике Британије у односу на руског „Адмирала Кузњецова” показује да британски министар не познаје науку о поморској борби.„И пре свега он не познаје суштинску разлику између брода-носача (авиаматка), што је дефакто британски носач авиона, од крстарице носача пројекта 1143,5 Адмирал Кузњецов”, рекао је Конашенков.
Конашенков је објаснио да Адмирал Кузњецов има не само противподморничко, већ и противбродско ракетно наоружање „Гранит”.
Док британски носач авиона представља „згодан поморски циљ великих размера” и ако му заштиту не пружају други бродови он може само да пушта авионе.
Конашенков је тим поводом рекао да би било боље да британски носач авиона не демонстрира своју „лепоту” на удаљености мањој од неколико стотина миља од „свог даљег рођака”.
Фелон је раније изјавио да ће Русија са одушевљењем и завишћу посматрати носач авиона „Краљица Елизабета”.