Zaharova: Teroristi načrtujejo inscenirane kemične napade v Siriji
Teroristi načrtujejo izvajanje insceniranih kemičnih napadov, da bi ZDA dali razlog za napad na sirske vladne sile, je izjavila predstavnica za odnose z javnostjo na ruskem zunanjem ministrstvu Marija Zaharova.
"Po informacijah, ki jih imamo na voljo, teroristične skupine v Siriji načrtujejo izvedbo provokacij z uporabo kemičnega orožja, da bi Združene države dobile razlog za intervencijo proti Sirski vojski", je izjavila Zaharova za časnik Vzgljad.
Omenila je tudi to, da je ruska stran zadovoljna s potekom nedavnih pogovorov o Siriji v kazahstanski prestolnici: "Zadovoljni smo z izboljšanjem situacije na terenu, stabilno prekinitvijo ognja in ustvarjanjem potrebnih pogojev za normalizacijo humanitarne situacije, vrnitve beguncev in začasno razseljenih oseb", je še dodala.
Sporočila je, da Islamska država trenutno premešča svoje delavnice in opremo za proizvodnjo kemičnih sredstev iz Rake na območja pod svojim nadzorom v okolici mesta Deir ez Zor.
Zaharova je prejšnjo nedeljo sicer opozorila na začetek domnevne nove propagandne kampanje proti vladi v Damasku.
Sirija: nadzorne cone premirja se bodo risale avgusta
Rusija udarila po teroristih v Siriji z najnovejšimi raketami H-101 (VIDEO)
Zaharova govori o začetku »nove propagandne kampanje« proti Damasku