Tidlig dobbeltbogey for Hovland - tapte terreng i seierskampen
Etter å ha storspilt de to første dagene i prestisjeturneringen i South Carolina, fikk Viktor Hovland motgang på 3. runde lørdag og falt til delt 11.-plass.
Han gikk runden to slag over par og er seks slag bak Matt Fitzpatrick, som han gikk runden sammen med. Det skilte bare ett slag i engelskmannens favør da de slo ut på første hull.
Begge måtte tåle bogey på 1. hull, men da Hovland slo tilbake med birdie på neste hull var de i delt ledelse. Derfra skulle det gå nedover for nordmannen.
Han måtte tåle dobbeltbogey på tredje hull, og med det ramlet han nedover på listene. En ny bogey fulgte på 7. hull, og halvveis var han tre slag over par for dagen.
Siste halvdel gikk litt bedre, med birdie på 11. og 15. hull mot en bogey på 12. hull. Hovland ligger fortsatt an til en sterk plassering i prestisjeturneringen med seierspremie på 33 millioner kroner, men det er langt opp til lederen.