Добавить новость
World News in Macedonian


Новости сегодня

Новости от TheMoneytizer

Сибирски научници создадоа прототип на вакцина против рак

„Шемата на давање на вакцината се состои во следново: на пациентот му се зема периферна крв, од која се добиваат незрели дендрични клетки, ги оптоваруваат со различни антигени на туморот, го стимулираат созревањето на дендричните клетки, а потоа се вбризгуваат назад во организмот“, се вели во соопштението што го пренесува „Интерфакс“.

Таинствени морски сунѓери лекуваат рак

„Создадената според овој принцип вакцина беше тестирана на глувци: нејзината примена доведе до фактот дека бројот на метастази на меланомот кај глувците се намали за 5-6 пати во однос на контролната група“, се вели во соопштението.

„Имунотерапијата нема силни несакани ефекти, пушта сопствени ресурси на организмот за борба против туморот и поседува специфичност“, се вели во соопштението.

Читайте на сайте


Smi24.net — ежеминутные новости с ежедневным архивом. Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. Абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть —онлайн с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии. Smi24.net — живые новости в живом эфире! Быстрый поиск от Smi24.net — это не только возможность первым узнать, но и преимущество сообщить срочные новости мгновенно на любом языке мира и быть услышанным тут же. В любую минуту Вы можете добавить свою новость - здесь.




Новости от наших партнёров в Вашем городе

Ria.city
Музыкальные новости
Новости России
Экология в России и мире
Спорт в России и мире
Moscow.media










Топ новостей на этот час

Rss.plus