Добавить новость

Актёру из «Глухаря» Канахину грозит второй пожизненный срок

Эксперт Калугин: в сентябре цены на свинину возобновили рост

Резиденты центра ассистивных технологий «Феникс» помогают бойцам СВО и их семьям

Вице-спикер ГД Александр Бабаков встретился с Председателем Комиссии Собрания Исламского Совета Ирана по правовым и судебным делам Мохаммадом Саргази



World News in Hungarian


Новости сегодня

Новости от TheMoneytizer

Az oltóanyag-gyártás a kormányok új prioritása

A Bauhaus művészeti iskola egyik helyszínének számító német városban, Dessau-ban 1921-ben létrehoztak egy intézetet vakcinák tömeggyártására, amely később a Német Demokratikus Köztársaság megerősödését segítette elő. Pontosan 100 évvel később a helyszín egyablakos megoldásra készül, hogy COVID-19 vakcinákat állítson elő, Németország válaszaként a járványra.

Ez csak egy példa arra, hogy a kormányok világszerte erőfeszítéseket tesznek az országhatárokon belüli oltástermelés elérése érdekében, miután a gyártási kudarcok megfosztották az Európai Unió tagjait a saját területükön készített gyógyszerektől. Ausztráliától Thaiföldig az otthoni vakcinagyárakat tervező államok kezdik átalakítani az ipart.

A német vállalkozást a regionális kormány támogatja, a nemzeti erőfeszítések részeként, hogy biztosítsák az ellátást és az oltás felkerüljön Németország exportlistájára. Reiner Haseloff, Szász-Anhalt tartomány miniszterelnöke elmondta, hogy véleménye szerint Németország oltóanyag-gyártóvá válhat. “Végső soron a jelenlegi helyzet összehasonlítható az energiaiparral, ahol az állam fizeti az erőművek készenlétben tartását” – mondta Haseloff a Reuters hírügynökségnek.

Az Egyesült Államokkal ellentétben – ahol a kormány a Warp Speed ​​hadművelet keretében már a világjárvány elején megkezdte a gyógyszergyártás bővítésének és az üzemek utólagos felszerelésének finanszírozását – világszerte kevés országnak van lehetősége gyárakat irányítani. A német terv egyike a féltucat kezdeményezésnek, amelynek keretében a kormányok a gyógyszergyártók helyi termelésének támogatásával hárítanák el az oltóanyaghiányt.

Néhányan – köztük Ausztrália, Brazília, Japán és Thaiföld – gyártási partnerséget létesítenének az AstraZeneca PLC svéd gyógyszergyártóval. Olaszország ígéretet tett arra, hogy állami támogatást nyújt egy állami és egy magán vakcinagyártó központ számára az orosz Szputnyik vakcina gyártására, míg Ausztria, Dánia és Izrael közös kutatási és fejlesztési alapot tervez.

India világszerte jelentős szerepet játszik az oltóanyag-előállításban és az Egyesült Államok, Japán és Ausztrália is tervezi az ottani oltóanyag-gyártási kapacitás finanszírozását – nyilatkozta az amerikai közigazgatás egyik magas rangú tisztviselője a Reutersnek. E lépés célja a globális vakcinahiány kezelése.

2 milliárd dózis

Az oltóanyag-válság Európában megmutatta, hogy azok az államok, amelyek multinacionális vállalatok szállításától függenek, sebezhetőek lehetnek. Januárban az AstraZeneca az első és a második negyedévre több mint a felével csökkentette a lesszállítások tervezett mennyiségét. A csökkentés fokozta a feszültséget és arra késztette az európai vezetőket, hogy korlátozzák az EU-ban gyártott oltóanyagok kivitelét.

Németország az oltóanyagk tekintetében nettó importőr, ezen a területen 720 millió dolláros kereskedelmi hiány áll fenn. Berlin ennek megváltoztatását tervezi és a Dessauban található, korábban „Anhalt Megyék Bakteriális Intézete” néven ismert üzem lesz a segítségére. Az IDT Biologika nevű családi tulajdonban lévő vállalkozás és az AstraZeneca több mint 100 millió eurót (120 millió dollárt) tervez befektetni, hogy az üzemet teljes vakcinagyártó egységgé bővítsék.

Berlin évente 2 milliárd COVID oltóanyag-dózist célzott meg, összehasonlításképpen az AstraZeneca ez év végéig 3 milliárd adag vakcinát szeretne előállítani, amellyel a világon a legnagyobb COVID-19 vakcinagyártóvá válna. A német cél messze meghaladhatja az EU 450 millió lakosának igényét, de egyelőre nem világos, hogy milyen gyakran lesz szükség oltásokra az immunitás megerősítéséhez.

Forrás: Pixabay

Megtanult leckék

A szövetségesek közötti korábbi oltási viták a COVID-korszak ellátásért folytatott harcának előzményeként szolgáltak.  1976-ban egy influenzajárványban az Egyesült Államok blokkolta az oltóanyag-exportot, és emiatt kisiklott az oltási terv Kanadában. Ottawa levonta a tanulságot: a 2009-es H1N1 influenzajárvány idején a helyi gyártóktól vásárolt gyógyszert, megvárta a járvány végét és csak utána ajánlotta fel a megmaradt dózisokat az Egészségügyi Világszervezetnek.

A 2009-es járvány utáni években Washington több százmillió dollárral támogatott vállalatokat, hogy olyan magánlétesítményeket építsenek fel vagy bővítsenek, amelyek felhasználhatók pandémiás oltóanyagok rövid időn belüli előállítására és csomagolására az ország határain belül. A COVID-19 járvány kitörésekor e helyek közül legalább kettő a Warp Speed ​​hadművelet részévé vált, oltásokat gyártva a Johnson & Johnson, az AstraZeneca és a Moderna Inc. számára.

Rubik kocka

Az oltásokat világszerte a gyógyszercégek meglévő hálózatai között gyártatják, és gyakran több országot, sőt kontinenseket is át kell utazniuk, mielőtt beadják őket. Csak az EU-n belül Svédországtól Spanyolországig több mint 30 üzem vesz részt a COVID-19 vakcinák gyártásában. Az AstraZeneca 15 telephelyen, 15 országban állít elő vakcinát, egy olyan partnerségi láncolatban, amelyet az egyik vállalat ügyvezetője a Rubik kockához hasonlított.

Hasonló kép rajzolódik ki a többi gyártónál is. A svájci székhelyű Lonza Group AG készíti a Moderna vakcina összetevőit, amelyek Spanyolországban kerülnek fiolákba. A Johnson & Johnson oltóanyaga Hollandiában készül és palackozás céljából az Egyesült Államokba utazik.

Pénzkeresés

Az oltóanyag-gyártási kapacitások kiépítésének van értelme, tekintettel arra, hogy potenciálisan a COVID-19 ellen is szükség lehet az oltások ismétlésére, nem beszélve a jövőbeni járványok veszélyéről. Erre a nagy gyártási helyek a leghatékonyabbak és egy bizonyos mennyiség felett  a sok országban elosztott gyártás már nem biztos, hogy gazdaságos.

Prashant Yadav, az amerikai Globális Fejlesztési Központ vezető munkatársa szerint a méret miatti előny akkor látszik, ha évente legalább 100 millió adagot tud előállítani az adott létesítmény.

  • Cikkünk a témában:

Forrás: Reuters

The post Az oltóanyag-gyártás a kormányok új prioritása first appeared on Kitekintő.hu.

Читайте на 123ru.net


Новости 24/7 DirectAdvert - доход для вашего сайта



Частные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России



Smi24.net — ежеминутные новости с ежедневным архивом. Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Smi24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net. Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть —онлайн с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии. Smi24.net — живые новости в живом эфире! Быстрый поиск от Smi24.net — это не только возможность первым узнать, но и преимущество сообщить срочные новости мгновенно на любом языке мира и быть услышанным тут же. В любую минуту Вы можете добавить свою новость - здесь.




Новости от наших партнёров в Вашем городе

Ria.city

В Чувашии в "Кроссе наций - 2024" приняли участие несколько десятков тысяч человек

Посольство: эксгумация Эстонией останков советских воинов является вандализмом

В женщинах — душа страны: Петербург принял Евразийский женский форум

Урбанист Сагдеев: «Делая новые широкие магистрали, мы приглашаем людей купить еще машин»

Музыкальные новости

АО “Желдорреммаш” реализует проекты по развитию кадрового резерва компании

Задержанные при попытке прорваться в Склиф хотели увезти бойца ММА Чичаева

Тысячи жителей Ингушетии встретили самолёт с телами погибших у офиса Wildberries

Shot: Алсу хочет отсудить у Абрамова деньги от продажи пентхауса в Лондоне

Новости России

Сплошная химия: Роскачество не рекомендует покупать эти марки поваренной соли даже при большой скидке

В Чувашии в "Кроссе наций - 2024" приняли участие несколько десятков тысяч человек

Аналитик Монтес указал на изоляцию Аргентины от 80% мира без вступления в БРИКС

Монтес: Аргентина отрезала себя от 80 процентов мира отказом вступить в БРИКС

Экология в России и мире

Песня под Ключ. Купить Песню под Ключ. Запись Песни под Ключ.

Пластический хирург Александр Вдовин: мифы вокруг операции по удалению комков Биша

Стильные образы для женщин категории «плюс сайз»

Ритуальные убийствa и оккультные корни бакинского неонацизма

Спорт в России и мире

Россиянин Алибек Качмазов вышел в основную сетку турнира ATP-250 в Чэнду

«Совесть не позволила»: Надежда Гуськова в юности попадала в клубы оригинальным способом

Кондитерская империя и роман с другом принца Гарри: как сейчас живет первая ракетка мира Мария Шарапова

Качмазов обыграл Дэниэла и вышел в 1/4 финала турнира ATP в Чэнду

Moscow.media

Вид со Стоозерки на хребет Большой Аннгачак.

Решение DCLogic повысит безопасность и эффективность шахт

Десятки котельных Челябинской области не готовы к зиме

Как и где заказать вкусные бургеры на дом?











Топ новостей на этот час

Rss.plus






Нахимовское училище во Владивостоке отмечает важный юбилей — 10-летие

В Чувашии в "Кроссе наций - 2024" приняли участие несколько десятков тысяч человек

Синоптики сообщили о похолодании до нуля градусов в Москве 22 сентября

Сплошная химия: Роскачество не рекомендует покупать эти марки поваренной соли даже при большой скидке