Kvůli nesouhlasu s kroky ministra kultury Oty Klempíře (Motoristé), které se týkají veřejnoprávních médií, rezignovali čtyři z pěti členů komise Cen ministerstva kultury za kinematografii. Komise o tom v úterý informovala v tiskové zprávě. Klempíř se podle nich stal tváří vládního záměru směřujícího k zestátnění veřejnoprávních médií a ohrožuje nezávislost České televize a Českého rozhlasu, které jsou důležitými garanty svobody slova, uvedli v prohlášení.