Historicky bylo toto město jedním z prvních, které pokryl mobilní signál. Dva vysílače tehdejší sítě NMT byly v Praze, třetí pak v Brně, respektive na vysílači v jeho těsné blízkosti. Dnes již O2, nástupce Eurotelu, toto místo nevyužívá. V moravské metropoli jsme tak zamířili na nejstarší bétéesky z éry GSM. Ta úplně nejstarší se nachází v pomyslném jádru místního „Bronxu“.