Sobotním vyhlášením výsledků skončily dva týdny vyhrocené předvolební kampaně, v průběhu kterých se proti sobě vzájemně vymezovaly dvě části společnosti. Podle sociologa Jaromíra Mazáka z agentury STEM volby rozdíly mezi lidmi zvýraznily, zhoršení ale přijde až v návaznosti na ekonomickou krizi. „Petr Pavel má lepší pozici než by ji měl Andrej Babiš v tom, jak může pomoci společnost spojovat,“ míní.

Policisté hledají ročního chlapce z Prahy

Praha - Policisté ode dneška pátrají po ročním Antonínovi Pokorném z Prahy. Chlapec má modré oči a krátké blond vlasy. Policie po něm pátrá prostřednictvím systému Dítě v ohrožení,...

iSport.cz

Tenis ONLINE: český debl K+S o titul, mužské finále Djokovič vs. Tsitsipas

Poslední den Australian Open nabízí vyvrcholení s českou účastí. Tenistky Barbora Strýcová a Kateřina Siniakové se ve finále ženské čtyřhry střetnou s japonskou dvojící Aojamová, Šibaharaová. Jejich souboj by měl začít v 5:00 SEČ. O 22. grandslamový titul si proti Řekovi Stefanosi Tsitsipasovi zahraje Novak Djokovič, který může vyrovnat rekordní zápis Rafaela Nadala. Jeho snažení můžete sledovat přibližně od 9:30 SEČ. Obě utkání sledujte ONLINE na iSport.cz.

iSport.cz

Martínez dvěma góly poslal Inter na druhé místo. Atalanta vyhrála

Fotbalisté Interu Milán v 18. kole italské ligy zvítězili na hřišti poslední Cremony 2:1 a na druhém místě tabulky vystřídali městského rivala AC, který má k dobru nedělní zápas se Sassuolem. O výhru se zasloužil dvougólový střelec Lautaro Martínez.

Novinky

Desetitisíce portugalských učitelů demonstrovaly za lepší platy

Desetitisíce učitelů a dalších zaměstnanců státních škol v Portugalsku se v sobotu zúčastnily demonstrace v hlavním městě, na které požadovaly vyšší platy a lepší pracovní podmínky. Protesty učitelů zvyšují tlak na vládu, která se potýká s krizí životních nákladů, upozornila agentura Reuters.

ECHO24

Příčiny Pavlova úspěchu. Přeběhla k němu i skupina Babišových voličů

Zvolený prezident Petr Pavel ve volebním finále znovu uspěl v okresech, kde se prosadil už v prvním kole. Dokázal výrazně bodovat také tam, kde v prvním kole měli úspěch jeho protikandidáti a pozdější podporovatelé Danuše Nerudová a Pavel Fischer. Předseda hnutí ANO Andrej Babiš podle očekávání zopakoval úspěch ve svých voličských baštách a úspěšnější byl tam, kde v úvodním kole bodoval poslanec SPD Jaroslav Bašta. Uvedla to analýza ČTK.

Sport.cz

Gól byl šťastný! Vzpomínat na něj asi nebudu, v minulosti se nehrabu, tvrdí olomoucký Navrátil

Olomoucký záložník Jan Navrátil (30) do duelu 17. kola nejvyšší soutěže, v němž Sigma doma remizovala s pražskou Spartou 1:1, nevstoupil zrovna nejlépe. Defenzivní úkoly si plnil zodpovědně, směrem dopředu byl však nevýrazný a dopustil se i několika zbytečných ztrát. V první minutě nadstavení prvního poločasu ovšem předvedl parádu, když jako sváteční střelec nůžkami vstřelil vyrovnávací gól a zajistil tak svému týmu bod za remízu.

Sport.cz

Průlom ve frontě na banány! Mladí sourozenci zajeli nejlepší český výsledek za 28 let

Krasobruslařské tance na ledě jsou občas nevděčné, každý posun vzhůru vyžaduje trpělivost. „Je to taková fronta na banány, která se musí vystát,“ glosuje Filip Taschler. Se svou sestrou Natálii zaznamenal při evropském šampionátu ve finském Espoo málo vídaný progres. Z loňského jedenáctého místa se posunuli na letošní šesté, tak vysoko byl český taneční pár naposledy v roce 1995 zásluhou Kateřiny Mrázové a Martina Šimečka.

HC Energie Karlovy Vary

Kohout vyprášil kohouty! Energie vyhrála v Olomouci gólem z poslední sekundy

Kamila Stříteská Ströer - Tak to bylo něco! Energetici ve 43. kole zajížděli na led neoblíbené Olomouce. V zápase plném obratu sice zkraje třetí třetiny inkasovali, jenže v průběhu periody zvládli vyrovnat a v čase 59:59 rozhodl o jejich cenné výhře Martin Kohout!

Zavřel jsem oči a plácl do toho, raduje se Kohout z vítězné trefy

Kamila Stříteská Ströer - Martin Kohout vyprášil kohouty v Olomouci. Dvěma góly se zapsal na listinu střelců a trefou v poslední vteřině zajistil energetikům důležité vítězství. „Od modré čáry jsem řval, aby to Réďa alespoň vyndal za modrou čáru, protože jsem opravdu nevěděl, kolik času je do konce. Dostal jsem to naservírované na talíři, takže jsem zavřel oči, plácl do puku a zaplaťpánbůh to tam spadlo," popsal důležitý gól.

SK Kadaň

Dohrávaný zápas v Bílině Kadaň ovládla

Redakce - B í l i n a / K a d a ň - Dohrávka 7. kola na ledě bílinských Draků se od začátku vyvíjela pro Kadaňské dobře. V 6. minutě už byl stav 0:3. Domácí ve druhé třetině snížili, ale třetí třetina rozhodla, jelikož černožlutí vstřelili dalších pět branek a odváží si vítězství 2:8 a víkendový dvojzápas jim tak přinesl plný počet šesti bodů. Poslední zápas základní části se odehraje na domácím ledě v sobotu 4. února od 16 hodin se stejným soupeřem. Foto: www.presskadan.cz

HC Vsetín

Deváťáci napravili předešlou prohru a proti Porubě vítězí 6:2

Anna Pavlína Sedláčková - V první třetině v 1. minutě se podařilo vsetínským prosadit a o dvě minuty později opět vstřelili gól. Následně se Porubě sice podařilo snížit, netrvalo však dlouho a vsetínští získali své dvougólové vedení zpět. Druhá část utkání patřila Vsetínu, který na své konto přidal další tři góly. V 58. minutě se ještě jednou prosadila domácí Poruba, ale čtyřgólové vedení Vsetína nedohnala.

FC Baník Ostrava

Na úvod jara remíza: Zlín - Baník 1:1

Redakce - Baník veze ze Zlína bod za remízu 1:1. Pomýšlel však na víc a právem. Vedl totiž po prvním poločase díky trefě Jiřího Klímy 1:0 a v závěru měl dvě obří šance, díky nímž mohl ztracený náskok získat zpět To se však nepodařilo.

HC Vsetín

Derby se Zlínem se blíží, přinášíme důležitá organizační opatření

Redakce - Poslední derby základní části mezi Vsetínem a Zlínem se uskuteční v pondělí od 17:30 na Lapači. Přinášíme přehled důležitých organizačních opatření, která se tohoto exponovaného utkání týkají. Brány stadionu se otevřou v 16:15, u vstupu budou probíhat osobní prohlídky. Vstupenky jsou stále v prodeji, v den zápasu se budou na pokladnách prodávat pouze vstupenky na stání.

HC Vsetín

Poslední derby základní části je tu, Vsetín v pondělí nastoupí proti Zlínu

Jan Tajzler - Základní část Chance ligy už je v poslední čtvrtině a to znemaná, že i nadcházející derby bude posledním setkání rivalů v rámci dlouhodobé fáze sezony. Hokejiste Vsetína i Zlína jsou ve formě, v pondělí se tak dá očekávat atraktivní duel. Dosavadní utkání vždy ovládli Vsetínští, podaří se jim uspět nad rivalem i počtvrté? Regionální derby mezi Vsetínem a Zlínem odstartuje v 17:30.

FC Slovan Liberec

Bitva U Nisy skončila nerozhodně, Slovan remizoval s Pardubicemi 1:1

Šimon Knopp - Liberec - Fotbalisté Slovanu otevřeli jarní část ligy domácím zápasem proti Pardubicím. V první půli otevřel skóre Victor Olatunji, který se trefil hned v prvním startu za Slovan. Ovšem ve druhém poločasu si smolně srazil míč do branky Plechatý a oba celky se rozešly nerozhodně 1:1

Baňky porazily nepříjemné Pardubice 2:1

Redakce - Cenné vítězství 2:1 nad Pardubicemi si na své konto připsaly ženy Baníku v druhém domácím utkání Zimní ligy. Pardubice jsou aktuálně lídrem druhé ligy a zjevně cílí na postup mezi elitu.

В рубрике «Я - артист цирка Бурятии» Саян Дондоков - Театр и дети, Культура и Россия, национальный проект