Interiérový designér Halvor Bakke a jeho tým tesařů cestují po Norsku a restaurují staré chaty. Tentokrát se vydali na ostrov u pobřeží Telemarku. Po druhé světové válce jej koupil pradědeček rodiny Aasových za tisíc norských korun a postavil zde chatu. Miloval rybolov a tady našel skvělé místo.
Gumové rohlíky, osamělé neprodané banány ale i konzervy s blížícím se koncem trvanlivosti čeká lepší budoucnost než ještě před pár lety. Miliony porcí neprodaných potravin míří z řetězců do potravinových bank, další tisíce tun slouží jako krmivo pro zvěř. Objem potravinového odpadu se daří rok od roku snižovat především díky informačním technologiím a umělé inteligenci.
V roce 1919 začaly ve Švýcarsku jezdit elektrické lokomotivy charakteristického tvaru a zajímavé konstrukce, které později dostaly přezdívku Krokodýl. Ta se přenesla i na další lokomotivy jim do jisté míry podobné. Některé z krokodýlů ukazuje následující fotogalerie, byť primárně se zaměřuje na ty původní švýcarské lokomotivy řady Ce 6/8 II a řady Ce 6/8 III.
Realitní trh zatím koronavirovou krizi příliš nepocítil. „U nás zůstává zájem o nemovitosti silný. Ale nevím, nakolik je to na úkor konkurence,“ říká šéf M&M reality Petr Morcinek. Polovinu jeho firmy nedávno koupila finanční skupina Arca, která jí má pomoci s expanzí na Slovensko a do Rakouska. V posledních týdnech však Arca hlásí finanční potíže.
Dvě pražské restaurace – Field a La Degustation – před několika dny v prestižním průvodci po evropských restauracích obhájily michelinskou hvězdu. I na ně ovšem dopadla současná krize kolem koronaviru. „Letošní michelinská hvězda byla asi ta úplně nejdůležitější. Přijít o ni v téhle době, to by nebylo dobré,“ říká manažer pražské restaurace Field Miroslav Nosek.
Mají to černé na bílém: průzkum listu Wall Street Journal a televize NBC zjistil, že násilí při protestech znepokojuje jen 27 procent lidí, zatímco policejní brutalita, která byla po smrti George Floyda mechanicky vztažena na všechny policisty, jich štve šedesát procent.
Bylo jim osmnáct, když se potkali poprvé. V tanečním baru Peklo po sobě lehce pokukovali, jenže on měl přítelkyni, ona přítele. Ani napodruhé to v Humenném, na východě Slovenska, nebylo nijak osudové: „Já si myslela, že se jmenuje Peter, tak jsem se mu falešně představila jako Kristýna.“
Bylo to velmi zvláštní období. Z Česka se během mimořádného stavu stal téměř na čtvrt roku úplně jiný stát. Ulice se vyprázdnily, lidé pracovali z domova... a zvolnili i kriminálníci všeho druhu.
S přicházejícím létem a znovu otevřenými hranicemi si nejeden z nás klade otázku, kam se letos v létě vydat na svou dovolenou nebo prázdniny. Nemáte jasno v tom, kde je bezpečno a zároveň moře a slunce, pláže, milí lidé a skvělé jídlo, zkrátka, kam letos vyrazit? My už víme a rádi se s vámi podělíme o náš tip. Představujeme vám poklad Středomoří, ostrovní stát Malta!
Profesor Stephen S. Roach není ve světě ekonomie „žádné ořezávátko“ a pokud on věští problémy dolaru a jeho oslabení až o 35 procent, nelze to brát na lehkou váhu. Na druhou stranu – bombastické předpovědi přitahují.
Ve středu 24. června 2020 proběhlo u Vrchního soudu v Olomouci řízení, jež snad ukončilo osmiletou kalvárii po policejních služebnách, soudních síních a vězeňských celách, kterou musela podstoupit Michaela Schneidrová, bývalá ředitelka licenčního odboru Energetického regulačního úřadu, dlouholetá spolupracovnice Aleny Vitáskové.
Německý Spolkový ústavní soud vydal bezprecedentní rozsudek, který přímo zpochybňuje autoritu Evropské centrální banky i Soudního dvora EU.
Ve všech zemích světa, v nichž právě nevládne naprostá anarchie, je fyzické napadení policisty trestným činem s poměrně závažnými právními důsledky. Totožné zákonné normy však až tak neplatí, jde-li o masu protestujících občanů.
Díky své profesi se setkávám s lidmi různého povolání a je-li čas, rád poslouchám jejich životní zkušenosti, jež jsou nepřenosné a pro mne zdrojem nesmírně zajímavých informací.
Ještě jako malý kluk jsem často slýchával babičku, která s námi žila, jak se na konci týdne ptá mojí maminky, co že bude vařit na neděli. To byl tehdy jediný den, kdy jsme se u oběda sešli většinou všichni.
Toto údajné Bismarckovo prohlášení, zřejmě pouze ústní, ale často komentované, mimo jiné i dost obsáhle T. G. Masarykem, a to hlavně v jeho Nové Evropě, je po věcné stránce naprosto pravdivé.
Slova o nové normalitě po pandemii vyvolávají spíše obavy. A otázky typu: To už si nikdy nebudeme podávat ruce? Napořád budeme dodržovat „sociální distanc“? Jako když virus HIV prosadil trvalou povinnost „bezpečného sexu“?
Nevadí jim kupříkladu financování polo-spontánního, polo-organizovaného hnutí Black lives matter, jen aby tím nenáviděného republikána poškodili. Vedle toho působí jako lehoulinká váha jejich kritika, že Trump poškozuje či dokonce ukončuje americké členství ve světové zdravotnické organizaci WHO.
Ladislav Jakl publikoval článek Dezinformátoři Šarapatka, Šafr, Neumann. Má zásadní význam, neboť přináší odpověď na otázku, jak si počínat, když jsme lživě osočeni.
Řadu let se mluví o cirkusech bez zvířat. Nedávno jsem ale zhlédl rozhovor s člověkem, který je proti zákazu cirkusových vystopení se zvířaty, a jeho argumenty byly dosti přesvědčivé.
Česká televize vysílala 16. května 2020 zábavnou show „Zázraky přírody“. Jeden soutěžící měl určit nejnebezpečnější zvířata pro člověka. První místo obsadil komár, přenašeč malárie. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) se malarickým parazitem nakazí odhadem 212 milionů lidí a okolo 445 000 lidí na něj zemře.
Evropa umí celkem dobře udržovat klid uvnitř svých hranic. Dlouhodobě ale selhává v napomáhání nebo vytváření klidu za svými hranicemi. Například v Libyi.
Z Lidečka k Perseidám
Nemocných kovidem rapidně přibývá, zlomena byla dubnová čísla. Podle nedělního údaje na mapě Hopkinsovy university máme 11423 nakažených a když se podíváme na mapu světa, pak je pěkně červená všude tam, kde žijí lidé (na Grónsku je jenom jeden maličký puntík…). Autority nás teď ujišťují, že není čeho se bát, že ohnisko je na Karvinsku a že je všechno pod kontrolou.
Fotbalisté Realu Madrid využili sobotního zaváhání Barcelony a dostali se do čela španělské ligy po výhře 1:0 nad Espaňolem. V utkání 32. kola zvítězil také Villarreal nad Valencií 2:0, a posunul se tak minimálně do pondělí na páté místo. Levante vyhrálo přestřelku nad Betisem Sevilla 4:2.