Primátor Ostravy Tomáš Macura, který v prezidentských volbách veřejně podpořil Petra Pavla a pak opustil hnutí ANO se záměrem přibližně do půl roku skončit ve vedení města, teď znovu překvapil své bývalé spolustraníky i koaliční partnery. Zvažoval, že ve vedení města zůstane. Podporu hnutí ale nemá.