24.kg: в центре Бишкека внутренние войска оцепили улицу, где собрались люди

Российский суд вынес второй приговор теневому банкиру за вывод миллиарда рублей

World News

Cuprum Lubin najlepszy we Wrocławiu

10 i 11 września we wrocławskiej Hali Orbita odbył się turniej Chemeko-System Cup, który miał za zadanie sprawdzić formę biorących w nim udział drużyn przed sezonem ligowym. W imprezie wzięły udział cztery zespoły: Cuprum Lubin, MKS Będzin, MKST Astra Nowa Sól oraz gospodarz – Chemeko-System Gwardia Wrocław. W sobotę rozegranę zostały dwa mecze półfinałowe, natomiast […]

Artykuł Cuprum Lubin najlepszy we Wrocławiu pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

10 i 11 września we wrocławskiej Hali Orbita odbył się turniej Chemeko-System Cup, który miał za zadanie sprawdzić formę biorących w nim udział drużyn przed sezonem ligowym. W imprezie wzięły udział cztery zespoły: Cuprum Lubin, MKS Będzin, MKST Astra Nowa Sól oraz gospodarz – Chemeko-System Gwardia Wrocław. W sobotę rozegranę zostały dwa mecze półfinałowe, natomiast w niedziele kibice mogli zobaczyć mecz o 3. miejsce oraz finał.

Sobota 10 września

Sobotnie zmagania we Wrocławiu rozpoczęły się od spotkania Cuprum Lubin z MKS-em Będzin. Pierwsza partia była niezwykle wyrównana. Zawodnicy zaciętą grą doprowadzili do gry na przewagi, którą ostatecznie wygrała do 24 wygrała drużyna z Lubina. W drugim secie również mogliśmy oglądać grę obu zespołów na podobnym poziomie. W końcówce lepsi okazali się ponownie podopieczni Pawła Ruska, którzy wygrali do 22. Trzecia partia była natomiast pokazem dominacji siatkarzy z Lubina, którzy pokonali zawodników MKS-u do 13. Zwycięstwo z klubem MKS Będzin dało zespołowi Cuprum Lubin awans do finału Chemeko-System Cup, gdzie zmierzą się z wygranym drugiego półfinału. Podopieczni Wojciecha Serafina będą mogli powalczyć o 3. miejsce.

W drugim meczu tego dnia gospodarze – Chemeko System Gwardia Wrocław zmierzyli się z drużyną MKST Astra Nowa Sól. Dwa pierwsze sety padły łupem gospodarzy. Trzecią partię zwyciężyła drużyna z Nowej Soli, która wykorzystała roztargnienie przeciwników. W czwartej partii ze zwycięstwa ponownie mogła się cieszyć drużyna z Wrocławia. Wygrana 3:1 dała gospodarzom awans do finału turnieju, gdzie zmierzą się z Cuprum Lubin. Zespół z Nowej Soli zagra o 3. miejsce z MKS-em Będzin.

Cuprum Lubin – MKS Będzin 3:0
(26:24, 25:22, 25:13)

Chemeko-System Gwardia Wrocław – MKST Astra Nowa Sól 3:1

Niedziela 11 września

Pierwszym niedzielnym spotkaniem był mecz o 3. miejsce, w którym MKS Będzin zmierzył się z drużyną MKST Astra Nowa Sól. Mecz rozpoczął się od bardzo wyrównanego pierwszego seta, który ostatecznie zakończył się wygraną do 23 zespołu z Nowej Soli. W drugiej partii niemal od początku przewagę miała drużyna MKST-u, która wygrała do 19. Trzeci set zakończył się identycznym wynikiem punktowym co drugi, ale na korzyść MKS-u Będzin. W czwartej odsłonie podopieczni Wojciecha Serafina wygrali do 21, tym samym doprowadzając do tie-breaka. Piąty set był bardzo wyrównany. Obie drużyny za wszelką cenę chciały wygrać. Ostatecznie ze zwycięstwa w całym meczu mogła się cieszyć drużyna z Będzina, która pokonała swoich przeciwników do 12.

W finale turnieju drużyna Chemeko-System Gwardia Wrocław zmierzyła się z plusligowym zespołem Cuprum Lubin. Obie drużyny rozpoczęły na podobnym poziomie, a końcowy wynik pierwszego seta został rozstrzygnięty w jego końcówce. Inauguracyjną odsłonę do 23 wygrali gospodarze.  W drugiej i trzeciej partii lepiej wypadli siatkarze z Lubina, którzy wygrali je kolejno do 17 i 16.  W czwartej partii gospodarze ponownie wrócili do dobrej gry i wygrywając do 21, doprowadzili do tie-breaka. Piąty set był pokazem całkowitej dominacji plusligowca. Podopieczni Pawła Ruska pokonał drużynę z Wrocławia do 9.

MKS Będzin – MKST Astra Nowa Sól 3:2
(23:25, 19:25, 25:19, 25:21, 15:12)

Chemeko-System Gwardia Wrocław – Cuprum Lubin 2:3
(25:23, 17:25, 16:25, 25:17; 9:15)