Obří výbuch u letiště v Egyptě! V nemocnici skončilo 12 lidí
Desítky egyptských hasičů bojovaly s požárem, který vypukl po explozi v továrně nedaleko káhirského mezinárodního letiště. Informovala o tom egyptská státní tisková agentura MENA. Pod kontrolu dostali hasiči požár až v pátek ráno.
Silná exploze byla slyšet po celém městě, které každoročně navštíví tisíce turistů. Po dobu vyšetřování byly podle některých zdrojů lety pozastaveny, více ale výbuch leteckou dopravu neomezil. Uvedl to ministr civilního letectva Younis al-Masri.
Podle prvotních výsledků vyšetřování způsobily výbuch tropické teploty, které v poslední době v Káhiře panují. "Kvůli vysokým teplotám vybuchl sklad petrochemické společnosti v Helioposu," sdělil mluvčí armády Tamel al-Rifai. Heliopos je káhirská čtvrť.
Při výbuchu se zranilo nejméně 12 lidí, všichni byli záchranáři převezeni do nemocnice. Jejich zdravotní stav není znám. Vyšetřování bude probíhat i v dalších dnech, policisté budou zjišťovat přesnou příčinu exploze.