Другие новости Санкт-Петербурга и Ленинградской области на этот час
Добавь свою новость бесплатно - здесь

Једанаест великих грешака у холивудским филмовима у вези са Русијом

1) „Дан независности“ (1996)

Свет се суочава са страховитом претњом из свемира, а група Американаца прати вести из Русије при чему се емисија зове „Совјетске најважније вести“ иако је СССР нестао 1991. године (сцена у 15. минуту филма.)

Снимак екрана

Приказана је и помало чудна мапа Русије. Назив Новосибирска на енглеском језику написан је погрешно, Москва је смештена негде код Урала, а уместо Санкт Петербурга помиње се Петроград, што је био назив овог града од 1914. до 1924. године.

Снимак екрана

Даље, команда руске војне јединице налази се покрај цркве. Ако је разлог за то камуфлажа, онда није логично зашто су авиони непокривени (1 сат и 42 минута).

Снимак екрана

Из неког непознатог разлога у руском штабу горе свеће уместо сијалица. Можда редитељ верује да је у Русији и даље 1914. година?

Снимак екрана

2) „Борнов идентитет“ (2002) и „Борнова надмоћ“ (2004)

Све је у реду док у 17. минуту филма Борн не покаже руски пасош. У њему стоји „руско“ име исписано ћириличним словима Ащьф ЛШТШФУМ, што би требало да буде Foma Kiniaev у латиничној транскрипцији руског „обичног“ имена Фома Кињајев. Наравно, оваква комбинација слова потпуно је бесмислена.

Снимак екрана

Аутори су решили да ову грешку исправе у филму „Борнова надмоћ“, другом делу серијала о познатом агенту. Међутим, опет је испало како не треба – овога пута додали су једно слово у латиничној верзији, Kiniyaev уместо Kiniaev. Остали су доследни једино у томе што су име руске престонице у енглеској верзији написали као Moscou, уместо Moscow (1 сат и 18 минута).

Снимак екрана

Када стигне у Москву Борн креће у потрагу за једном девојком, а жена којој се обраћа за помоћ објашњава му да је девојчина адреса Отрјадна улица 16. Међутим, да је адресу тражио према томе како је написана у титлу, никада не би стигао до девојке.

Снимак екрана

3) „Црвени“ (2010)

Сви знају да је у Русији увек хладно. Онда је јасно да снег мора да пада када главни лик по имену Френк Мозес улази у амбасаду Русије, а други лик, Марвин, носи зимску капу и јакну. Наравно, ентеријер амбасаде краси пуњени медвед.

Снимак екрана

Када Мозес уђе у зграду виде се бројни натписи. Један од њих је „Тщательный анализ“, што значи „брижљива анализа“. Међутим, није познато шта значе речи као што су „состразанне“ (и зашто је оно 45-процентно) или „формат директивы“. Други натписи представљају скупове симбола без икаквог значења.

Снимак екрана

4) Фантастична четворка (2005)

Снимак екрана Творци овог филма измислили су „фантастично“ име за брод – „Врх ножног прста“ („Головка пальца ноги“) (1 сат и 37 минута).

5) „Умри мушки: Добар дан за умирање“ (2013)

Снимак екрана

На почетку филма види се документација која се односи на истрагу против сина Џона Меклејна. И овде су холивудски сценаристи погрешили, јер нису знали да се у Русији приликом писања датума прво наводи дан, па затим месец, супротно од англосаксонског обичаја. Главни јунаци филма краду луксузни аутомобил „Мајбах“ – можда мислећи да ће проћи некажњено – тако што га обијају металном полугом, после чега доносе одлуку да покушају да неопажено пређу руско-украјинску границу. Испоставља се да аутомобил није био опремљен алармом, што је невероватно за врло скупа возила.

Снимак екрана

У САД је уобичајено да се на таблама постављеним на улазу у насељена места наводи број становника. У Русији и Украјини не постоји такав обичај, али у филму се може видети табла на којој пише „Припјат, 50.000 житеља“ (1 сат и 2 минута).

Снимак екрана

6) „Ајронмен 2“ (2010)

Снимак екрана

Радња филма одиграва се у Русији, али је очигледно да сценаристи нису консултовали људе који говоре руски језик. На пример, гледаоци виде натпис „теперь“ („сад“) што би требало да значи да се програм емитује уживо (54 секунде; 17 минута и 18 секунди). Такође, може се прочитати да „амерички сенатори ,питањеʻ Тонија Старка“ уместо „амерички сенатори испитују Тонија Старка“.

Снимак екрана

У сцени напада групе злих робота на посетиоце изложбе на екрану стоји натпис који треба да означава „циљ“, али када се преведе са руског језика значи „забрањује се пролаз путницима у складу са референцама наведеним у документу“ („запрещает проход по ссылкам, имеющимся в документе“) (1 сат и 39 минута).

Снимак екрана

После тога појављује се текст који значи „дозвољава се пролаз у складу са референцама наведеним у документу“ („разрешает проход по ссылкам, имеющимся в документе“).

7) „Рокенрола“ (2009)

Снимак екрана

Редитељ Гај Ричи уверен је да руски олигарси не користе само вештине преговарања у свом пословању. Поред тога, постоје и грешке у енглеским титловима који не одговарају репликама изговореним од стране глумаца. На пример, фраза „хоћу да ову змију држиш на оку“ преведена је као „хоћу да је ти и цар држите на оку“. Али, у филму нема никаквог цара (49 минута).

8) „Солт“ (2010)

Снимак екрана

У филму се појављује лепа девојка у улози агента ЦИА. Бива оптужена да је руски шпијун, па су продуценти сматрали да је корисно да што више користе ћириличне натписе. Међутим, није јасно зашто би руска шпијунка на радном столу у канцеларији у згради ЦИА држала заставицу са натписом „Учесницима борби у Чеченији“. Када је већ тако, чуди да сценаристи нису предвидели да у стану држи матрјошке и балалајке (5 минута и 26 секунди).

Снимак екрана

Наведено је да лик по имену Орлов носи име по оцу Василиј уместо Васиљевич (9 минута и 11 секунди).

Снимак екрана

У 11. минуту филма на хеликоптеру се види руска, а требало би да је насликана совјетска застава, јер се сцена одиграва 1976. године.

9 „Немогућа мисија: Протокол Дух“ (2011)

Снимак екрана Нова Русија баш лепо изгледа. У филму је приказан најлуксузнији руски затвор, раскошно осветљен попут Ермитажа (2 минута и 14 секунди).

Снимак екрана

И овде је примењен холивудски манир да се не користе услуге консултаната за руски језик, вероватно због уштеде. Натпис на монитору представља низ слова без значења (4 минута и 28 секунди).

Снимак екрана

Радња се одиграва током 2011. године, али у Москви још постоје старе телефонске говорнице и разговор кошта 2 совјетске копејке (17 минута и 45 секунди; 19 минута и 38 секунди).

Снимак екрана

Телефонска говорница потом постаје уређај за тајну комуникацију и Тому Крузу издаје руска документа која гласе на име Анатолиј Фјодоров, што му помаже да уђе у Кремљ (18 минута и 37 секунди).

Снимак екрана

Када се нађе у Кремљу неким чудом постаје Александар Самохвалов (22 минута и 49 секунди).

Снимак екрана

Даље следи још једно изненађење из „мајке Русије“. У њој постоји Red Schuare („Ред Счуаре“) (36 минута и 25 секунди).

Снимак екрана

Питамо се да ли кофер са тајним шифрама мора да носи натпис „Статус нуклеарних бојевих глава Русије“, вероватно да би свако знао чему служи?

Снимак екрана

Руска ћирилица има 33 слова, али на тастатури коју користи негативни јунак у овом филму има их само 29 (1 сат 49 минута и 18 секунди).

10) „Паклене улице 8“ (2017)

Снимак екранаОве године имамо прилику да гледамо осми наставак познатог филмског серијала. Овога пута симпатични учесници ауто-трка одлазе на Крајњи север Русије, али у непостојећу област Владовин. Притом користе тркачки аутомобил, што је уобичајено када се путује у поларне крајеве, зар не?

Снимак екрана

На хеликоптеру стоји реч „опасно“ (1 сат и 31 минут), а нема објашњења зашто.

11) „Џон Вик“ (2014)

Снимак екрана Листу завршавамо овим трилером. Остаје нејасно зашто руска мафија Вика зове „Баба Јага“. Помало је чудно да убица носи надимак по старици из бајке која живи у шуми и једе децу.

Ако и ви знате за неку сличну грешку опишите је у коментару.

Читайте на 123ru.net


Новости 24/7 DirectAdvert - доход для вашего сайта



Частные объявления в Санкт-Петербурге, в Ленинградской области и в России



Smi24.net — ежеминутные новости с ежедневным архивом. Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Smi24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net. Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть —онлайн с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии. Smi24.net — живые новости в живом эфире! Быстрый поиск от Smi24.net — это не только возможность первым узнать, но и преимущество сообщить срочные новости мгновенно на любом языке мира и быть услышанным тут же. В любую минуту Вы можете добавить свою новость - здесь.




Новости от наших партнёров в Санкт-Петербурге

Ria.city

Горветстанция на Жерновской закупает вкусное «лекарство» для больных кошек и собак на 1,5 млн

Суд отклонил жалобу Uniper на запрет вести спор с «Газпром экспортом» за рубежом

В Петербурге задержали главного инженера жилищной службы

Более шести тысяч деревьев высадили петербуржцы за два месяца

Музыкальные новости

Дирекция по качеству АО "Желдорреммаш" посетила локомотивостроительные заводы ТМХ

Мужчину будут судить в Томске за разбойное нападение и хищение на 20 млн рублей

Сеть клиник «Будь Здоров» приняла участие в VK Fest в Санкт-Петербурге

Вопросы стратегического развития водного хозяйства РФ обсудили в Росводресурсе

Новости Санкт-Петербурга

Очередной ураган обрушится на Петербург

Суд отклонил жалобу Uniper на запрет вести спор с «Газпром экспортом» за рубежом

Откроется еще один аналог IKEA

Американка с «маской Бэтмена» чувствует себя хорошо после операции в России

Экология в Санкт-Петербурге

Языковые модели на основе искусственного интеллекта, повышение производительности сотрудников и экономия ресурсов: BIA Technologies обозначила основные тренды цифровой трансформации

Сеть клиник «Будь Здоров» приняла участие в VK Fest в Санкт-Петербурге

Такого вы еще не видели: в России проходит кастинг на участие в самом удивительном конкурсе красоты

Готовь лыжи летом

Спорт в Санкт-Петербурге

Шарапова обнимала принцессу Беатрис и получила поздравления от Доронина: 20-летие победы теннисистки на Уимблдоне

Россия — первая по теннисным отказникам! Почему сразу девять наших сказали «нет» Олимпиаде в Париже

Энди Маррей заявил о желании стать тренером

Уимблдон. 5 июля. Алькарас сыграет первым запуском на Центральном корте, Синнер – последним

Moscow.media

Языковые модели на основе искусственного интеллекта, повышение производительности сотрудников и экономия ресурсов: BIA Technologies обозначила основные тренды цифровой трансформации

Совладелец «ТЕХНОНИКОЛЬ» Игорь Рыбаков запустил на Дальнем Востоке бизнес-клуб «Эквиум»

Военное следственное управление Следственного комитета Российской Федерации по Черноморскому флоту предупреждает:

Боевая башня башенного комплекса Вовнушки (Ингушетия)











Топ новостей на этот час в Санкт-Петербурге и Ленинградской области

Rss.plus






Американка с «маской Бэтмена» чувствует себя хорошо после операции в России

В двух самарских театрах покажут спектакли с тифлокомментированием

Очередной ураган обрушится на Петербург

В шести районах Петербурга с 6 июля ограничат автомобильное движение