Добавить новость

В регионах России отключат четверть дорожных камер

В Мытищах организовали православную гостиную для семей участников СВО

Участники конфликта со стрельбой в центре Москвы скрылись на Lamborghini

Кандидаты на выборах в Мосгордуму, ТиНАО и Куркино в 2024 году. Кого выбираем и как голосовать



Новости сегодня

Новости от TheMoneytizer

Сьогодні День народження гривні. Історія появи національної валюти

Сьогодні, 2 вересня, було введено в оббіг гривню. Національна валюта України, має глибоке історичне коріння, яке сягає часів Київської Русі. Її назва походить від слова "гривна", що у VIII-IX століттях означало нашийну прикрасу. У той період гривна використовувалася як міра ваги та лічби під час торговельних операцій і сплати данини. З часом це слово набуло іншого значення, проте не втратило своєї важливості.

Про історію національної валюти нагадали у Національному банку України. 

Карбування монет на території сучасної України розпочалося ще в Х столітті завдяки князю Володимиру Великому. Він започаткував карбування златників і срібляників, які стали першими державними монетами, що містили зображення тризуба – знаку київських князів. Це були унікальні монети, оскільки на відміну від західноєвропейських, вони містили виключно давньоруські написи і зображення місцевих князів, не наслідуючи римські зразки.

Проте у XII-XIV століттях Київська Русь зазнала періоду феодальної роздробленості, що призвело до припинення карбування монет. Гроші того часу представляли собою переважно срібні злитки, які також називалися гривнями. Після тривалої перерви, в середині XIV століття, на українських землях відродився монетний обіг, хоча й ненадовго. Зокрема, у Львові карбували червоноруські півгроші, а у Києві – срібняки Володимира Ольгердовича. Проте, гривня як міра ваги та лічби поступово зникла з обігу, перетворившись на суто грошово-лічильне поняття.

У XVII столітті гетьман Богдан Хмельницький намагався відновити карбування власних монет. Від початку Визвольної війни 1648-1654 років він прагнув проводити самостійну фінансову політику, розглядаючи її як одну з основних ознак державності. Однак, на сьогодні немає достатніх археологічних свідчень, які б підтвердили успішність цього задуму.

Важливим етапом у становленні гривні як національної валюти стала Українська революція 1917-1921 років. Під час національно-визвольних змагань важливою була не лише боротьба за незалежність, але й створення власної банківської системи та впровадження національної валюти. У грудні 1917 року Центральна Рада ухвалила закон про створення Українського державного банку. Вже в січні 1918 року були емітовані перші банкноти – державні кредитові білети вартістю 100 карбованців. Художник Георгій Нарбут, який створював ескізи для цих банкнот, використав тризуб як один із символів української державності.

У березні 1918 року Центральна Рада прийняла закон про запровадження нової грошової одиниці – гривні, яка поділялася на 100 шагів. Згодом, у квітні 1918 року, гетьман Павло Скоропадський відновив карбованець як основну грошову одиницю, а після приходу до влади Директорії УНР у грудні 1918 року гривня знову стала головною валютою відновленої Української Народної Республіки. Протягом 1917-1921 років в обіг було введено 24 види паперових грошових знаків.

Після здобуття Україною незалежності у 1991 році перед державою постало завдання створення національної грошової системи. У цей період в обігу одночасно перебували рублі та купонокарбованці, але з листопада 1992 року єдиним засобом платежу став український карбованець.

Нарешті, у вересні 1996 року в Україні відбулася грошова реформа, в результаті якої національною валютою офіційно стала гривня. Банкноти нової валюти були розроблені українськими художниками Василем Лопатою і Борисом Максимовим, а друк перших зразків відбувся в Канаді та Великобританії. Для розмінної монети, яка отримала назву "копійка", обговорювали різні варіанти, але врешті-решт вибір було зроблено на користь знайомої назви.

Читайте на 123ru.net


Новости 24/7 DirectAdvert - доход для вашего сайта



Частные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России



Smi24.net — ежеминутные новости с ежедневным архивом. Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Smi24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net. Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть —онлайн с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии. Smi24.net — живые новости в живом эфире! Быстрый поиск от Smi24.net — это не только возможность первым узнать, но и преимущество сообщить срочные новости мгновенно на любом языке мира и быть услышанным тут же. В любую минуту Вы можете добавить свою новость - здесь.




Новости от наших партнёров в Вашем городе

Ria.city

В Медведковском лесопарке планируются преобразования

Парк Замковый остров в Выборге: Историческая атмосфера и природные достопримечательности

Филиал № 4 ОСФР по Москве и Московской области напоминает: В Московском регионе 11,4 тысячи пап находятся в отпуске по уходу за ребенком

Кандидаты на выборах в Мосгордуму, ТиНАО и Куркино в 2024 году. Кого выбираем и как голосовать

Музыкальные новости

Продвижение Песен и Музыки в Яндекс Музыка. Увеличение прослушиваний трека, плейлиста, лайки на трек. Кураторские Плейлисты.

В преддверии Дня знаний сотрудники Клинского ОВО совместно с солистом группы «На-на» Владимиром Политовым поздравили воспитанников Центра помощи семье и детям «Клинский»

Собянин: БПЛА сбили на подлете к Москве в городском округе Подольск

У спальных районов проснулся аппетит // Жители московских окраин стали чаще ходить в рестораны

Новости России

Собянин назвал лично лекарств, произведенных по офсетным контрактам

В регионах РФ началась масштабная перенастройка дорожных камер

Началась регистрация на экскурсии по столичным заводам

С 1 сентября изменилась схема движения на Сиреневом бульваре в Измайлово

Экология в России и мире

Новые дисциплины и правила судейства представят на соревнованиях по фитнес-аэробике в Анапе

Российский турист прилетел на Кубу и был отправлен назад в Россию по этой причине

Ашот Бегларян: Надеюсь, в недалеком будущем великий дух предков возродится в нас

От мечты к реальности: как KPI помогут достичь целей компании

Спорт в России и мире

«Мыскина проявила себя с самой хорошей стороны. Звонарева – истинный боец». Тарпищев о финале Кубка Федерации-2004

Теннисист Медведев прошел в третий круг US Open в Нью-Йорке

Рублёв повредил руку ракеткой в матче 1/8 финала US Open

Теннисист Рублев проиграл Димитрову в матче четвертого круга US Open

Moscow.media

Мытищинское предприятие ООО «Водомер» получило Диплом победителя в региональном конкурсе «100 лучших товаров России»

Мигранты захватывают Новосибирск: Русских заставляют учить киргизский

В жопу Мальдивы!

Личный водитель задушил петербурженку ради 10 млн рублей











Топ новостей на этот час

Rss.plus






Адвокат прокомментировал возможный перенос из Москвы суда над генералом Поповым

Появилось видео с места смертельного столкновения автобуса и грузовика на ЦКАД

Парк Замковый остров в Выборге: Историческая атмосфера и природные достопримечательности

В Москве 22-летний курьер приехал к девушке-инвалиду и начал к ней приставать