В Івано-Франківській області від нового штаму COVID-19 FLiRT померла 80-річна жінка.
Про це розповів гендиректор Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Руслан Савчук у коментарі "Суспільному".
"Лабораторно ми підтвердили, що в її організмі був субваріант FLiRT класичного штаму Omicron. Жінка мала також супутні захворювання — цукровий діабет, ішемічну хворобу серця. Основним діагнозом була коронавірусна хвороба, оскільки вона мала всі симптоми й це було клінічно й лабораторно підтверджено", - говорить Савчук.
Пенсіонерку госпіталізували до однієї з лікарень Івано-Франківська з високою температурою у важкому стані. Її пролікували й стан стабілізувався.
"Жінку перевели у терапевтичне відділення і після того через декілька днів вона померла. Тобто з часу госпіталізації до моменту, коли їй стало гірше і пацієнтка померла, минуло 20 днів. Медики надавали всю можливу допомогу, але COVID-19 забрав її життя", - розповідає Руслан Савчук.
У регіоні субваріант FLiRT наразі підтвердили лише у померлої пенсіонерки. Однак коронавірусна хвороба активно циркулює. Лише за сьогодні, 7 серпня, в лабораторії діагностували 63 нових випадки коронавірусу.
"Якщо порівняти між червнем і липнем, то ми маємо збільшення кількості хворих на 11%", - додав він.
Нагадаємо, у двох областях України виявили випадки захворювання на новий штам коронавірусу FLiRT.