Jako kierujący mediami redaktorki i redaktorzy zebrani w Radzie Polskich Mediów apelujemy do senatorek i senatorów RP o przyjęcie takich poprawek do ustawy o prawie autorskim, które pozwolą na partnerskie rozmowy z koncernami technologicznymi o sprawiedliwym podziale zysków wynikających z pracy naszych dziennikarek i dziennikarzy - pisze w apelu Rada Polskich Mediów.
"Czy Unia Europejska powinna współfinansować budowę tzw. Tarczy Wschód, czyli umocnienie wschodniej granicy Polski?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
Kandydat Partii Republikańskiej na prezydenta, były prezydent Donald Trump oświadczył, że jego zdaniem prezydent Joe Biden nie wycofa się z udziału w wyborach prezydenckich, pomimo apeli ze strony przedstawicieli Partii Demokratycznej.
Departament Stanu USA poinformował o porozumieniu z Polską na mocy której nasz kraj otrzyma pożyczkę bezpośrednią w ramach programu Foreign Military Financing (Finansowanie Zagranicznych Armii).
Ubiegłotygodniowa wizyta kanclerza Olafa Scholza skupiła uwagę mediów głównie za sprawą kwestii reparacji. Donald Tusk ma w tej sprawie strategiczne dylematy, które przypominają nieco inny temat, budzący emocje opinii publicznej.
Przy Wiejskiej powstanie nowy organ wyspecjalizowany w sprawach najmłodszych. To odpowiedź na ważną potrzebę czy tylko chęć zwiększenia liczby stanowisk?
Nocna prohibicja w Warszawie to jeden ze sposobów na ograniczenie dostępu do alkoholu w Polsce. Swoje pomysły ma też resort zdrowia.
Bez naprawy systemu ochrony zdrowia nie ma co marzyć o wzmocnieniu komfortu leczenia pacjentów – mówi prof. Cezary Szczylik.
Za sprawą Baltic Opera Festival sławna w przeszłości Opera Leśna w Sopocie po latach znów staje się europejską sceną, ale wymaga to uporu i wytrwałości.
„Kryształy”, czyli syntetyczne narkotyki z rodzimych laboratoriów, zasilają krajowy rynek i stały się „towarem eksportowym”. W tym roku policja rozbiła już 33 takie „fabryki”.
Centralne Biuro Antykorupcyjne oficjalnie potwierdziło w warszawskiej prokuraturze, że „w okresie od lutego do czerwca 2018 r. CBA nie prowadziło czynności procesowych wobec Daniela Obajtka, w tym takich, w których uzyskano nagrania z jego gabinetu” – czytamy w uzasadnieniu o odmowie wszczęcia śledztwa, jakie pod koniec czerwca wydał prok. Adam Karbowski z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa, bo czyn się przedawnił – ustaliła „Rzeczpospolita”.