Добавить новость

Гуманитарную помощь для детей Курской области собрали жители Талдома

Москвич подлил жене в косметику средство для очистки труб

Суд в Москве лишил водительских прав ведущего «От винта!» Бориса Репетура

Проверку провели после заявлений об инциденте с коляской в автобусе в Люберцах



«Экономические известия»


Новости сегодня

Новости от TheMoneytizer

Виноробний бізнес працюватиме за новими правилами: що змінить закон про виноградарство

Фото: виноробний бізнес працюватиме за новими правилами (Віталій Носач, РБК-Україна)

Автор:

Олександр Мороз Українські вина незабаром почнуть по-іншому маркувати, але їх виробникам стане простіше виходити на ринки ЄС — у Верховній Раді прийняли у другому читанні законопроєкт, який сприятиме розширенню географії експорту українських вин і кількості нових ринків для українських виноробів.

Про це заявила голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк, повідомляє РБК-Україна з посиланням на її виступ.

Йдеться про законопроєкт №9139, що приводить законодавства про виноградарство у відповідність до вимог ЄС.

За її словами, на шляху євроінтеграції виноробна галузь зіштовхнулась з проблемами, які уповільнюють експорт виноробної продукції на світові ринки збуту. Деякі з них вирішують зміни у законодавстві, яке регулює цю сферу. Зокрема, йдеться про прийнятий сьогодні законопроєкт №9139, який, з одного боку, має привести норми галузевого законодавства про виноградарство у відповідність до вимог ЄС, а з іншого — сприяє дерегуляції галузі виноробства, оскільки замінює застарілі інструменти регулювання ринку. «Наразі українські вина експортуються в 49 країн. Але запровадження нового галузевого законодавства, що відповідає міжнародним правилам виробництва продуктів виноградарства та виноробства, сприятиме збільшенню нових експортних ринків», — зазначила Шуляк. Парламентарка зауважила, що на шляху євроінтеграції галузь зіткнулася з проблемами, які уповільнюють експорт виноробної продукції на світові ринки збуту. Наприклад, Україна на відміну від країн ЄС не має реєстру виробників винограду та вина і кадастру виноградників. Тому, згідно з ухваленим законопроєктом, його створять. Він включатиме відомості про: Виробників винограду;

Виробників виноробної продукції;

Виноградні ділянки;

Обов’язкові декларації та інші дані про виноробну продукцію, передбачені цим Законом. Серед інших важливих змін винного законодавства — терміни та визначення, класифікація сортів винограду та вимоги до виробництва, приведені у відповідність до вимог, прийнятих в країнах ЄС. По суті, наголосила нардепка, йдеться про нові терміни та визначення. Зокрема, вони повинні відповідати географічним зазначенням, аналогічним до сучасних правил в країнах ЄС.

«Йдеться про назви, що означають географічні зазначення які зарезервовані за європейськими виробниками, на кшталт «шампанське» або «коньяк». Справа в тім, що кліматичні умови, ґрунти, сорти винограду, які використовуються, наділяють продукт неповторними властивостями, а згадка на маркуванні про захищене географічне зазначення території, з якої походить продукт, в рази підвищує його репутацію», — повідомила Шуляк.

Так, деякі українські виробники вже почали реєструвати свої географічні зазначення. Наприклад, у поточному році «Виноробна карта України поповнилася новим географічним зазначенням — «Закарпаття/Закарпатське вино». Практика географічних зазначень розповсюджена і в інших українських продуктів — гуцульська овеча та коров’яча бриндзя, мелітопольська черешня тощо

Парламентарка також додала, що згідно з прийнятим законопроєктом, в Україні ще зміниться маркування виноробної продукції, вона стане аналогічною до європейської.

«Цей законопроект важливий для наших виноробів. Ми знаємо їхні пропозиції та зауваження. По суті, зміни, які підтримали сьогодні у Парламенті — спільне рішення між владою та бізнесом, адже ми маємо враховувати питання тих, хто має безпосереднє відношення до реалізації цих змін на ринку», — резюмувала Шуляк.

Раніше, у травні цього року, у Верховній Раді підтримали у другому читанні законопроект «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» (№5473-Д). Він покликаний удосконалити законодавство, що регулює державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції. На прийняття таких законодавчих змін дуже наполягала найбільша асоціація українського бізнесу — Українська рада бізнесу (УРБ), оскільки державне регулювання нехарчової продукції, штрафи та система перевірок в нинішніх складних умовах посилювали тиск на підприємців.

Источник: www.rbc.ua

Читайте на 123ru.net


Новости 24/7 DirectAdvert - доход для вашего сайта



Частные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России



Smi24.net — ежеминутные новости с ежедневным архивом. Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Smi24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net. Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть —онлайн с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии. Smi24.net — живые новости в живом эфире! Быстрый поиск от Smi24.net — это не только возможность первым узнать, но и преимущество сообщить срочные новости мгновенно на любом языке мира и быть услышанным тут же. В любую минуту Вы можете добавить свою новость - здесь.




Новости от наших партнёров в Вашем городе

Ria.city

Актера Бориса Репетура лишили водительских прав за нарушение ПДД

В Подмосковье обновляют переходы у образовательных учреждений

В Подмосковье провели встречу к годовщине битвы на Курской дуге

В Подмосковье почтили память героев Курской битвы

Музыкальные новости

В Сочи подвели итоги конкурса национальной патриотической песни «Красная гвоздика» имени Иосифа Давыдовича Кобзона

Москвичам знаний хватает // Электронно голосовать на выборах в Мосгордуму намерены почти две трети респондентов

Первый раз – в первый класс: Уссурийский ЛРЗ дарит подарки первоклассникам к началу учебного года

Развод, «пластика», одиночество. Как встречает 60-летие Алена Апина?

Новости России

Защитникам Отечества посвящается! В Москве открылся фестиваль «Спасская башня»

Захват и штурм ИК-19: «Слава Богу, ублюдков ликвидировали, но вопросы остались. Неприятные»

Стало известно, почему Армения не решается порвать отношения с Россией

В Подмосковье провели встречу к годовщине битвы на Курской дуге

Экология в России и мире

Как развивается деменция?

IV Московский Курдский Кинофестиваль объявил программу

Финал Кубка России по аквабайку: титул чемпиона завоевал представитель Санкт-Петербурга Анастас Панченко

В центральной части России начинается жара до +37 градусов: какой погоды ожидать россиянам в своем регионе 20-22 августа?

Спорт в России и мире

Потапова пробилась в четвертьфинал турнира в Кливленде

Теннисистка Александрова довольна своей игрой во втором круге турнира WTA в Мексике

Синнер о допинговом деле: «Теперь я в курсе, кто мне друг, а кто – нет. Те, кто хорошо меня знает, понимают, что я никогда не нарушу правила»

В ATP сделали заявление о положительных допинг-тестах первой ракетки мира Синнера

Moscow.media

Готовность нового моста в Мневниках превысила 90%

StarLine S97 CAN FD GPS – на страже вашего спокойствия

Югорскую чиновницу арестовали по делу о махинациях с закупкой 165 автобусов

Следователями столичного СК раскрыто убийство женщины, совершенное 29 лет назад











Топ новостей на этот час

Rss.plus






Роструд начнет формировать список работодателей с нелегальной занятостью

В Москве квартира едва не загорелась из-за зажженных аромапалочек

Актера Бориса Репетура лишили водительских прав за нарушение ПДД

В Подмосковье провели встречу к годовщине битвы на Курской дуге