"Z kłamstwami trzeba walczyć, więc dziś kolejna porcja faktów na temat Zielonego Ładu" – napisał były premier Mateusz Morawiecki na portalu X.
Jurek Owsiak zabrał głos po tym, jak policja zatrzymała podejrzanego o groźby pod jego adresem.
"Niech nadzieja rozkwitnie w naszych sercach i niech nasze czasy odnajdą pokój, którego tak bardzo pragną" – życzył Ojciec Święty członkom korpusu dyplomatycznego akredytowanego przy Stolicy Apostolskiej.
Były prezes Orlenu a obecnie eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Daniel Obajtek zabrał głos ws. nowej strategii koncernu.
Prezydent elekt Stanów Zjednoczonych Donald Trump wyraził niedawno chęć przejęcia Grenlandii i kontroli nad Kanałem Panamskim. Republikanin nazwał uczynienie Kanady 51. stanem USA "świetnym pomysłem". Do jego słów odniósł się były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew.
Premier Robert Fico przypomniał, że Słowacja nie jest w stanie wojny i nie musi "tolerować awantur Zełenskiego".
Minister obrony narodowej odwołał szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych generała Artura Kępczyńskiego.
Jarosław Kaczyński, prezes PiS, został zapytany o Jerzego Owsiaka. Polityk w odpowiedzi nawiązał do przeszłości szefa WOŚP.
Do Jubileuszu Młodych w Rzymie pozostało ponad pół roku, ale już szacuje się, że weźmie w nim udział kilkadziesiąt tysięcy Polaków.
Szef Kancelarii Prezydenta RP Małgorzata Paprocka potwierdziła informacje prasowe o liście, jaki prezydent Andrzej skierował do premiera Donalda Tuska ws. premiera Izraela Benjamina Netanjahu. Chodziło o zapewnienie ochrony politykowi podczas obchodów 80. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz.
Tusk zgodził się na wdrażanie paktu migracyjnego, a mainstreamowe media nie chcą o tym mówić – alarmuje europoseł Konfederacji Ewa Zajączkowska-Hernik.
Prokuratura wydała komunikat ws. śmiertelnego wypadku syna Sylwii Peretti. Wskazano sprawcę.
Dziennikarz Wirtualnej Polski twierdzi, że to Telewizja Republika zainspirowała mężczyznę, który groził Jerzemu Owsiakowi.
Rafał Trzaskowski krytykuje Karola Nawrockiego za wypowiedź dotyczącą aborcji i związków partnerskich. – Pan Nawrocki całkowicie popiera średniowieczne prawo – powiedział prezydent Warszawy.
Wiceminister obrony narodowej Cezary Tomczyk zapowiedział złożenie kolejnych zawiadomień do prokuratury na działania Antoniego Macierewicza. Chodzi o okres, w którym polityk PiS był szefem MON. Z mównicy sejmowej padły poważne oskarżenia.
Polki nie rodzą. Migracja, a nie rasizm na granicy może być szansą na wzrost urodzeń – perorowała w Sejmie poseł Klaudia Jachira.
Strategia Orlenu do 2035 r. pt. "Energia jutra zaczyna się dziś" przewiduje m.in., że skumulowane nakłady inwestycyjne z uwzględnieniem inwestycji kapitałowych w latach 2025-2035 mogą wynieść od 350 do 380 mld zł, z czego od 270 do 290 mld zł stanowią nakłady o elastycznym charakterze, umożliwiając aktywne zarządzanie budżetem inwestycyjnym, podała spółka.
Policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o kierowanie gróźb karalnych wobec szefa WOŚP Jerzego Owsiaka. Były premier Mateusz Morawiecki skomentował działania mundurowych. Poseł PiS wyraził nadzieję, że podobną skutecznością funkcjonariusze wykażą się również w innych sytuacjach.
– Krzysztof Bosak byłby lepszym premierem niż Donald Tusk – stwierdził Krzysztof Szczucki. Poseł PiS nie wyklucza zawiązania sojuszu z Konfederacją.
Wicemarszałek Senatu Magdalena Biejat skrytykowała działania Państwowej Komisji Wyborczej ws. subwencji dla PiS. Gorzkie słowa padły również pod adresem partii Jarosława Kaczyńskiego.
Justyna Dobrosz-Oracz podczas programu TVP Info stwierdziła, że PiS sztucznie wywołuje temat drożyzny i "wmawia ludziom, że jest drożej niż było".
Karol Nawrocki skrytykował działania rządu Donalda Tuska w dziedzinie gospodarki. Kandydat na prezydenta wskazał m.in. na zjawisko drożyny. Do jego wypowiedzi odniósł się poseł Trzeciej Drogi Ryszard Petru.
– Nigdy Mateusz Morawiecki nie zgodził się na zapisy Zielonego Ładu w takim kształcie, w jakim są proponowane w tym momencie. Mówię o tych zapisach, które są wymierzone w polskie rolnictwo – uważa poseł PiS Małgorzata Wassermann.
Część państwowych spółek, które w czasach rządów Zjednoczonej Prawicy, zakończyły współpracę z WOŚP, wraca do wspierania fundacji. W tej grupie znalazły się m.in. Orlen, PZU, Poczta Polska czy PKP Intercity.
– Widać, że Domański jest bardzo wystraszony i nie bardzo wie, co zrobić – ocenia Małgorzata Wassermann.