Jeszcze niedawno spadające ceny w sklepach były przyjmowane przez wielu z niedowierzaniem — albo traktowane jako chwilowy trend. Tymczasem mamy kolejne dane od ekspertów aplikacji PanParagon. Ceny znów zaliczyły ostry zjazd.
Problemy finansowe Prawa i Sprawiedliwości wywołane decyzją Państwowej Komisji Wyborczej o odebraniu części dotacji i wstrzymaniu na trzy lata wypłat subwencji doprowadzi do rozpadu partii? Polacy odpowiedzieli, co myślą o takim scenariuszu.
Transakcje zwane przez Amerykanów "once-in-a-lifetime" (można to tłumaczyć, jako jedyne takie okazje w życiu), nie bez powodu tak się nazywają. Wystarczy zapytać Steve'a Eismana. Ten niezwykle zamożny inwestor zarobił fortunę, ponieważ dostrzegł bańkę mieszkaniową, zanim pękła. Jak sam jednak przyznaje, prawdopodobnie nigdy w życiu już tego nie powtórzy.
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zdecyduje w sprawie kluczowej dla polskich frankowiczów, banków, kancelarii prawnych i całego systemu sądowniczego w Polsce. W najbliższych dniach stanowisko w tej sprawie przedstawi polski rząd. Spór dotyczy tego, w jaki sposób kredytobiorcy i banki będą rozliczać się po unieważnieniu umów hipotek frankowych.
Kto odpowiada za VAT, jeśli pracownik oszukał, a więc wystawiał faktury w imieniu firmy, ale bez jej wiedzy i zgody? Odpowiedź brzmi: to zależy. Trybunał Sprawiedliwości UE, a za nim NSA, uznały, że odpowiedzialność poniesie pracownik, pod warunkiem że był prawidłowo nadzorowany. Zdaniem NSA firma powinna m.in. kontrolować komputer pracownika. Czy to możliwe? Odpowiadamy.
Chociaż e-commerce łapie zadyszkę, bo Polacy zaczęli ograniczać wydatki, branża kurierska ma żniwa. Wydajemy mniej, ale kupujemy częściej, co oznacza więcej paczek do dostarczenia — donosi "Rzeczpospolita".
Ministerstwo Finansów zapowiedziało zmiany w opodatkowaniu fundacji rodzinnej. Chce bowiem wyeliminować optymalizacje podatkowe. Eksperci zwracają uwagę, że optymalizacje na fundacje to pojedyncze przypadki, a fiskus już dziś ma instrumenty, jak temu przeciwdziałać i faktycznie z nich korzysta. Dowodem są najnowsze wyroki WSA w Łodzi.
Młodzi dorośli rzadko kiedy zastanawiają się nad swoją przyszłością finansową. O tym, jak będzie wyglądać życie na emeryturze, regularnie myśli zaledwie co siódmy Polak przed trzydziestką — wynika z badania świadomości emerytalnej opisywanego przez "Rzeczpospolitą".
Wielton boryka się — podobnie jak inne firmy z branży — ze spadkiem popytu. Odbija się to negatywnie na przychodach, co przy rosnących kosztach pracy skutkuje słabym wynikiem finansowym. Niewykluczone, że wieluńska grupa będzie musiała przeprowadzić zwolnienia, aby bronić kondycji finansowej.
Kiedyś znakomity, przestronny minivan, dziś to jeden z wielu dostępnych na rynku SUV-ów. Renault Espace zmienił się, by sprostać oczekiwaniom klientów i obecnej modzie. Czy model, który kiedyś stworzył nowy segment także w obecnym wcieleniu sprawdza się w trakcie długich podróży?
Volvo stara się przodować w sprawach ekologii i dlatego od wielu już lat nie stosuje silników większych niż 2-litrowe, a równolegle całkiem szybko rozwija gamę swoich aut na prąd. Wkrótce ma mieć w ofercie tylko „elektryki”. A jednym z nich jest zgrany, kompaktowy model EC40, który jeszcze niedawno był znany jako C40. Czy to pokazane kilka lat temu auto nadal jest warte uwagi?
Firmy windykacyjne postępują inaczej niż banki. Jeśli kupiły dług za jakąś część jego wartości, to są w stanie zaakceptować różne formy spłaty, na przykład przejęcie nieruchomości. Z rozmowy z Dariuszem Petynką, prezesem EOS Poland wynika, że takich transakcji w przypadku kredytów frankowych są już setki. Firmy windykacyjne stają się poważnymi agencjami nieruchomości, tym poważniejszymi, że ostatnio przybyło złych kredytów hipotecznych.
W Polsce nie mamy do czynienia z żadną falą zwolnień. Pracodawcy nadal znacznie więcej zatrudniają — wynika z najnowszego badania Głównego Urzędu Statystycznego. Dane pokazują, że na redukcję jednego etatu przypadają średnio cztery nowe. — Rynek pracy jest w lepszej kondycji, niż często jest narracyjnie opisywany — zwraca uwagę Andrzej Kubisiak, zastępca dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
W obliczu zmian klimatycznych zagrażających tradycyjnym uprawom kakao, branża czekoladowa intensywnie poszukuje nowych kierunków rozwoju. To, co kiedyś wydawało się niemożliwe, staje się realne – produkcja kakao może wkrótce przenieść się z tropikalnych lasów deszczowych do warunków laboratoryjnych.