НАЗК виявило порушення у декларації начальника управління Держенергонагляду в Одеській області Володимира Ткача на 2,7 млн гривень.
Про це редакція 368.media дізналася з обґрунтованого висновку НАЗК, складеного після повної перевірки декларації посадовця за 2023 рік.
Посадовцями агентства були встановлені невідповідності у вартості та місцезнаходженні майна:
Будинок площею 73,7 кв. м, який належить сину посадовця, був задекларований за адресою с. Вигода на Одещині з вартістю 133 тис. гривень. Однак, згідно з даними реєстру речових прав на нерухоме майно, цей будинок розташований у с. Дослідне, а вартість за договорами дарування становить лише 66 тис. гривень. Натомість суб’єкт декларування надав неправдиву інформацію, пояснивши це тим, що використовував середньоринкову оцінку майна.
Будинок рибака площею 225,7 кв. м, який також належить сину, був вказаний з вартістю 1,72 млн гривень і місцем розташування у смт Таїрове. Однак, фактична вартість за договорами дарування – 864 тис. гривень, тобто вдвічі менше. Суб’єкт декларування надав пояснення, однак воно не було враховане через відсутність доказів.
Ще один будинок рибака площею 126 кв. м, який належить сину, був задекларований за неправильною адресою та з вартістю 964 тис. гривень, тоді як за договорами дарування вартість становила 482 тис. гривень.
Ткач зазначив, що його син став власником квартири площею 149,1 кв.м у 2006 році, тоді як реально він набув її у 2013 році.
Суб’єкт декларування надав невірну інформацію про дату набуття права на автомобіль ГАЗ 3110 (2001), зазначивши 2016 рік замість 2004 року, коли він фактично став власником автомобіля.
Було некоректно задекларовано вартість автомобіля TOYOTA RAV4 (2004), яким володіє його син. Вартість мала б бути 170 тис. гривень, але в декларації була зазначена позначка «Не відомо». Інші транспортні засоби, зокрема TOYOTA LAND CRUISER та мопед SPEED GEAR, були або некоректно задекларовані, або взагалі не підлягали декларуванню.
Ще Ткач не вказав, що його дружина має боргове зобов’язання перед банком у розмірі 2,75 млн гривень. Це зобов’язання виникло на підставі кредитного договору, і ця інформація мала бути відображена у декларації.
В декларації не було зазначено дохід сина від роботи у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, у розмірі 477,46 тис. гривень.
Посадовець також не вказав корпоративні права дружини у двох підприємствах: ПП «Елена Плюс» та ПП «Облспецбуд», що є порушенням закону «Про запобігання корупції».
Загальна сума недостовірно зазначених відомостей у декларації перевищує 2,7 млн гривень, що значно перевищує допустимі норми та є серйозним порушенням чинного законодавства. Стосовно Ткача у НАЗК склали висновок про наявність у декларації посадовця порушень за ст.366-2 КК.
Запись НАЗК знайшло в декларації голови Держенергонагляду Одещини порушень на 2,7 млн гривень впервые появилась 368.media.