Добавить новость

Стоп, машина! Скорость автомобилей каршеринга будут снижать принудительно

«Невестой» манула Тимофея может стать Адель из Новосибирска

Эксперт рассказал о неочевидных способах погасить крупный долг по ЖКУ

Собянин подвел промежуточные итоги работы Градостроительного комплекса Москвы



Новости сегодня

Новости от TheMoneytizer

Збитки на 2,4 млрд гривень при розширенні Одеського порту – схема ексзаступника міністра Васькова

Його називали «проєктом століття». Будівництво нового контейнерного терміналу в Одеському порту, яке розпочалося ще з 2010 року, досі не завершено, але призвело до збитків у 2,4 млрд гривень та затоплений хвилелом у Чорному морі. Хто стоїть за цією схемою та скільки вже є кримінальних справ, все це з’ясовувала редакція 368.media  у власному розслідуванні. Новий термінал […]

Запись Збитки на 2,4 млрд гривень при розширенні Одеського порту – схема ексзаступника міністра Васькова впервые появилась 368.media.

Його називали «проєктом століття». Будівництво нового контейнерного терміналу в Одеському порту, яке розпочалося ще з 2010 року, досі не завершено, але призвело до збитків у 2,4 млрд гривень та затоплений хвилелом у Чорному морі. Хто стоїть за цією схемою та скільки вже є кримінальних справ, все це з’ясовувала редакція 368.media  у власному розслідуванні.

Новий термінал

Новий термінал мав виникнути на намивних територіях площею 19,3 га. Для цього потрібно було провести гідротехнічні та днопоглиблювальні роботи, побудувати два причали загальною довжиною 650 м, створити 112,4 тис кв м складів, звести 900-метровий хвилелом.

Старт цієї схеми почався у 2010 році, коли Юрій Васьков був ще заступником директора порту. Саме він відповідав за реалізацію цього проєкту. Оператор контейнерного терміналу «ГПК-Україна» («Гамбург-порт-консалтинг») наступноно року повідомив про участь у намиві контейнерного терміналу, який збільшить його площу майже до 20 га. дочірнє підприємство HPC Hamburg Port Consulting GmbH, вже управляла контейнерним терміналом в Одесі потужністю 700 тис TEU.

Директор порту Микола Павлюк тоді казив, що порт уже вклав у проект Карантинного молу 600 млн гривень, розпочавши будівництво своєї частини. Згідно з меморандумом про паритетне інвестування будівництва, порт мав забезпечити будівництво причалу, а «ГПК-Україна» – заповнення цього причалу піском і зміцнення території.

Будівництво кілька років було піар-майданчиком для чиновників транспортної галузі та уряду. Її показували як парадну картинку – свідчення успішної взаємодії держструктур із іноземним інвестором.

Новий причал ось-ось мав прийняти перші судна з яскравими контейнерами. Однак у червні 2014 року стало відомо про аварію, яка відстрочила введення в експлуатацію нового терміналу на досить довгий термін.

Аварія та Васьков

З липня 2011 по червень 2013 Васьков був виконуючим обов’язки начальника порту, а потів вже став в,о. голови та 1-м заступнком ДП «АМПУ», котре продовжило будівництво.

Тобто фактично він був посадовою особою відповідальною за реалізацію проєкту. За весь цей час сума вкладень в будівництво становила  становила 2,4 млрд. грн. (300 млн доларів). На цей проект ДП «ОМТП» витрачав не тільки весь прибуток, але й брав кредити у валюті.

Проблеми виникли з одним із найважливіших елементів – новим хвилеломом, який частково поринув під воду. Без прикриття хвилолом суду ставити до причалу не можна. Проблема сталась у ківтні 2014 року. На той момент було готово 330 м хвилелому із 900 запланованих. Більше половини від збудованого обсягу – 180 м – опинилося під водою.

Одеський порт як замовник проекту мав два основних підрядники: ТОВ «Мебіус констракшн юкрейн» та українська компанія «Мастбуд». Проект будівництва розробляли у ДП «ЧорноморНДІпроект».

Флот компанії «Мебіус констракшн юкрейн» окрім інших робіт копав котлован для хвилелому об’ємом днопоглиблення 750 тис куб м, укладав георешітки, щебеневу та кам’яну подушку та намивав пісок.

Масиви-гіганти — великі залізобетонні конструкції вагою 2 тис. тонн — порт виготовляв самостійно на судноверфі «Україна», що входить до структури Одеського порту. Їх буксирували в морі та затоплювали у заданих точках, щоб сформувати тіло хвилелому. Нині залізобетонні конструкції просіли.

Доставкою, встановленням масивів та заповненням їх піском займалася компанія «Мастбуд», яка входить до групи маріупольця Михайла Беккера разом з «Містобудівним управлінням «Мостобуд» та «Гідромеханізацією».

На цьому проєкті вкрали багато грошей.  Вся дозвільна документація на будівництво та титули будов оформлені на ДП «Одеський МТП» і не були переоформлені на ДП «АМПУ» як правонаступника. ДП «АМПУ» (яке тривалий час очолював Васьков), як правонаступник, обслуговувало кредит згідно передавального балансу від ДП «Одеський морський торговельний порт» отриманий ще 14.10.2012 року в АТ «Укрексімбанк» в сумі 18 млн доларів під 12,5% річних термін погашення 15.10.2017  та продовжує обслуговувати кредит в ПрАТ «Дочірній банк «Сбербанку Росії» в сумі 62  млн доларів 12%-річних термін погашення 15.10.2017.

Юрій Васьков, зоча й звільнений з посади в Мінінфраструктури, але досі не притягнутий до кримінальної відповідальності.

Кримінальні справи щодо хвильолому

Є декілька кримінальних проваджень щодо робіт з «будівництва 1-ї черги контейнерного терміналу на Карантинному молі за рахунок штучно створеної території».

Саме перше провадження розпочали ще за президентства Віктора Януковича у тодішній подтаковій міліції та Генпрокуратури. Мова йде про №32013110110000570 від 20 грудня 2013 року за ч.2 ст.212 КК. Мова йшла про вчинення ДП «Одеський порт» та двох компаній дій, направлених у період 2012-2013 років на заниження податку на прибуток у сумі 638 тис. гривень та податок на додану вартість у сумі 1,12 млн гривень, щоб ухилитися від їх сплати.

У серпні 2014 року стосовно хвильолому розпочав справу Приморський відділ поліції №42014160490000030 за ч.2 ст.367 КК. Мова йшла про завищення робіт на 527 тис. гривень при проведенні робіт з будівництва хвильолому на 23,85 млн гривень.

Головної справу стало провадження № 22014160000000139, яке Генпрокуратура розпочала 21 липня 2014 року за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364, ч.ч. 3, 4 ст. 358 КК. Мова йшла про реконструкція причалу №7 Одеського порту на 864,3 млн гривень. Підряд отримало ТОВ «Ремонтно-будівельний трест «ЧМП» з пропозицією в 945 млн гривень (з ПДВ). За даними слідства директор компанії за вказівкою начальника служби наземної інфраструктури АМПУ вніс недостовірні дані, щодо обсягів виконаних робіт та вартості товарно-матеріальних цінностей.

Головну справу розпочало у липні 2014 Генпрокуратура №22014160000000139 за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364 КК. Вказувалося, що посадовці АМПУ та Одеського порту разом з підрядниками привласники кошти під час реалізації проекту «Будівництва Контейнерного терміналу на Карантинному молу», шляхом завищення об`ємів закупівлі необхідних для виконання договор товарів та послуг.

Під час реалізації проектних рішень за рахунок штучно створеної території» 26 квітня 2014 року відбулось різке зростання деформацій масивів-гігантів у середній зоні по вісі хвилелому. Масиви-гіганти за № 6 — 9 (відлік від південного напрямку) зазнали осаду та опинилися нижче рівня водної поверхні, масиви-гіганти № 5, 10 вийшли з проектного висотного положення, зазнали подовжнього і поперечного крену. Одеська філія АМПУ вирішила, що причиною досліджуваної позаштатної ситуації під час будівництва хвилелому стали суттєві розрахунково-проектні недоліки. Адміністраця звернулся до підрядника з позовом щодо відшкодування збитків на 145,76 млн гривень, який зщадовільнила перша інстанція.

Ще одну справу відкрило головне слідче управління СБУ 14 травня 2016 року №22016000000000179 ч. 3 ст. 258-5, ч. 5 ст. 191 КК.

Слідство встановило, що протягом 2012-2015 років невстановлені службові особи Міністерства інфраструктури, АМПУ, ДП «Одеський морський торгівельний порт», зловживаючи своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою з власниками та службовими особами ТОВ «Підприємство «Маст Буд» та ТОВ «Мебіус Констракшн Юкрейн» заволоділи чужим майном — державними грошовими коштами, призначеними для виконання робіт по проекту «Будівництво 1-ї черги (гідротехнічні споруди) контейнерного терміналу Карантинного молу ДП «ОМТП» за рахунок штучно створеної території» у сумі понад 25 млн гривень, які в подальшому з використанням суб`єктів підприємницької діяльності, що мають ознаки фіктивності, перевели із безготівкової форми у готівкову чим вчинили їх легалізацію (відмивання) в особливо великому розмірі.

Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що невстановлені особи з числа громадян рф за завданням невстановлених осіб з числа керівництва органів державної влади рф, з метою отримання надприбутків, забезпечують участь російських днопоглиблювальних суден у проведенні днопоглиблювальних робіт у морських портах України та направлення частини отриманих коштів на фінансування діяльності терористичної організації «ДНР» та «ЛНР».

Зокрема, для фінансування терористичної діяльності вказані невстановлені особи використовують діяльність іноземних компаній «Екогідротехніка» (США), Jollanta Group Ltd. (Belize), Krayteks Group Holding Limited» (Cyprus), Rossolast Corporation Ltd (Cyprus), «Kleona Trade LLP» (United Kingdom), «Філікет», та їх банківські рахунки, на які перераховуються грошові кошти вітчизняними компаніями ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв», ПП «Інфлот-Данубіус Ейдженсі», ТОВ «Іріда» , ТОВ «Лігос УА» , ТОВ «Укрзв’язокгідробуд», ТОВ «Компанія «Нові Технології України», ДП «Адміністрація морських портів України», Бердянська філія ДП «Адміністрація морських портів України», Маріупольська філія ДП «Адміністрація морських портів України», які є учасниками ринку закупівлі робіт, що виконуються вищевказаними днопоглиблювальними морським судами.

На виконання злочинних намірів та враховуючи неможливість безпосередньої участі російського суб`єкта господарювання ТОВ «Гідрострой» (Калінінград, РФ) у конкурсних торгах, що проводяться АМПУ, невстановлені особи з числа громадян Російської Федерації налагодили контакт зі службовими особами ТОВ «Техморгідрострой-Миколаїв», ТОВ «Лігос УА», ТОВ «Компанія «Нові Технології України», ТОВ «Укрзв’язокгідробуд», досягши домовленості про участь вказаних підприємств у конкурсних торгах ДП «АМПУ» та залучення для проведення робіт російських днопоглиблювальних суден.

З метою приховування факту приналежності суден до російської компанії ТОВ «Гідрострой» (РФ), а також фактів фінансово-господарських відносин вітчизняних суб`єктів господарювання з цією компанією, службовими особами ТОВ «Техморгідрострой-Миколаїв» та ТОВ «Гідрострой» (РФ) створено (придбано) іноземні суб`єкти господарювання, які зареєстровані у офшорних юрисдикціях, а саме: «Rossolast Corporation LTD» (Кіпр), Krayteks Group Holding Limited (Кіпр), Kleona Trade LLP (Великобританія) та Jollanta Group LTD (Беліз).

У подальшому, грошові кошти, отримані ТОВ «Техморгідрострой-Миколаїв», ТОВ «Лігос УА» від ДП «АМПУ» та його філій за послуги днопоглиблення конвертувалися в іноземну валюту та перераховувалися за межі України на рахунки іноземних компаній для фінансування участі осіб у бойових діях на території Луганської і Донецької областей у складі терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР». З матеріалів кримінального провадження вбачається, що судно- днопоглиблювач (землечерпач) «SEVERODVINSKIY» (ІМО: 6521915), яке знаходяться у територіальних водах України, зареєстроване в Республіці Молдова та належить «Kleona Trade LLP» (Великобританія).

Це не всі схеми Васькова та інших посадових осіб з Одеським портом.  Додамо, що у квітні 2014 року слідче управління МВС розпочало справу № 12014160000000291 за ч.5 ст.191 КК. Мова йде про завершальні роботи з будівництва пускового комплексу №3А причалу №1-з для генеральних вантажів на Андросівському молу для генеральних вантажів. Було укладено договір на суму 87,82 млн гривень. Фактично роботи та послуги які були предметом вказаного договору до теперішнього часу не виконані, а державні кошти перераховані та не повернуті. Ще одну справу №42014050290000020  відкрили у березні того ж року за а ч.4,5 ст. 191, ч.2,3 ст. 212, ч.2 364 КК. У листопаді 2012 року ДП «Адміністрація морських портів України» найняла ТОВ «Мостобудівельний загін № 73» завершити будівництво причалів для генеральних вантажів на Андросівському молу Одеського морпорту. Вартість договору склала 87,82 млн гривень.

 

Запись Збитки на 2,4 млрд гривень при розширенні Одеського порту – схема ексзаступника міністра Васькова впервые появилась 368.media.

Читайте на 123ru.net


Новости 24/7 DirectAdvert - доход для вашего сайта



Частные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России



Smi24.net — ежеминутные новости с ежедневным архивом. Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Smi24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net. Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть —онлайн с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии. Smi24.net — живые новости в живом эфире! Быстрый поиск от Smi24.net — это не только возможность первым узнать, но и преимущество сообщить срочные новости мгновенно на любом языке мира и быть услышанным тут же. В любую минуту Вы можете добавить свою новость - здесь.




Новости от наших партнёров в Вашем городе

Ria.city

РБК: после отмены льготной ипотеки продажи новостроек в Москве упали на 40%

Турэксперт: нельзя ехать на курорт без обратных билетов

Важные события, произошедшие в России в день 8 августа

Дептранс Москвы хочет увеличить штрафы для самокатчиков до 100 тысяч рублей

Музыкальные новости

Дубль Угальде помог «Спартаку» разгромить «Крылья Советов» в матче третьего тура РПЛ

Бизнес коуч просто молчала по часу на созвонах с клиентами, которые заплатили ей 500.000 рублей

Росгвардия обеспечила безопасность во время матча «Спартак» - «Крылья Советов»

Путин попросил Иран о сдержанном ответе Израилю на убийство Хании

Новости России

"Ъ": обвиняемого в хищениях в "Патриоте" Шестерова отправили под домашний арест

Источники: военкор Евгений Поддубный жив и проходит лечение

Новый киноцентр с клубом откроется в Дзержинском к концу года

Собянин подвел промежуточные итоги работы Градостроительного комплекса Москвы

Экология в России и мире

Продвижение Стихов. Раскрутка Стихов. Продвижение Песни. Раскрутка Песни.

Открытие фестиваля «Каспийские сезоны - 2024»

Слесарь СЛД «Москва-Сортировочная» филиала «Московский» компании «ЛокоТех-Сервис» - лауреат Всероссийского фестиваля «Семья России»

Театр «Русский балет» представляет постановку балета  «Щелкунчик» на сцене Михайловского театра

Спорт в России и мире

«Нужен большой титул». Медведев после Олимпиады открывает любимую часть сезона

ATP частично удовлетворила апелляцию Шаповалова. Его оштрафовали, но сохранили призовые и очки

Российские теннисистки Мирра Андреева и Диана Шнайдер проиграли финал Олимпиады, у мужчин золото взял серб Новак Джокович

Борьба нервов: Андреева и Шнайдер уступили на супер-тай-брейке в финале Олимпиады в Париже

Moscow.media

"Чайф", БАЭС, "Оленьи ручьи": что станет достоянием Среднего Урала?

На мосту в Нагатинском затоне завершена установка пилонов

Фотокор ботлихской газеты чудом не подорвался на мине в 1999 году

Konica Minolta Business Solutions Russia и DreamDocs заключили соглашение о партнерстве











Топ новостей на этот час

Rss.plus






"Ъ": обвиняемого в хищениях в "Патриоте" Шестерова отправили под домашний арест

Инновационный препарат для МРТ печени применили в областном онкодиспансере

Бьюти-блогер Горбунова: на отдых лучше не брать вещи «на всякий случай»

Эксперт рассказал о неочевидных способах погасить крупный долг по ЖКУ