Білорусь утримує вздовж кордону до семи батальйонно-тактичних груп
Про це розповів командувач об’єднаних сил Збройних сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв.
“Нам відомо, що Білорусь є союзником РФ в агресії проти нашої країни. З повітряного простору Білорусі завдавались бомбові та ракетні удари по території нашої держави. Крім цього, вздовж державного кордону Білорусі утримуються до семи батальйонно-тактичних груп. Вже майже пів року тривають систематичні навчання на території Республіки Білорусь, до яких залучені як їхні збройні сили, так і інші складові їхнього сектору безпеки”, – зауважив Сергій Наєв.
Крім того, він зазначив, що готується інфраструктура на території Білорусі. Зокрема, залізничне сполучення, а також аеродромна мережа, яка постійно готується до приймання нових підрозділів, можливо й Збройних сил РФ.
За словами Сергія Наєва, на цей час випадків щодо посилення з боку РФ на території Республіки Білорусь не помічено. Проте він наголосив, що така загроза може відбутися у майбутньому.
Варто зазначити, що невизнаний президент РБ Олександр Лукашенко заявив, що через Білорусь не буде завдано удару по військах РФ. Він також закликав “прикрити” кордон з Україною і, за необхідності, підіймати по тривозі військових і “народне ополчення”.
За словами самопроголошеного президента Білорусі, не варто дорікати йому тим, що вони “збираються воювати в Україні”.
“Нам треба захистити свою вітчизну. І, що стосується підтримки Росії, ще раз підтверджую: через Білорусь – жодного удару в спину, в бік, збоку, з флангів по російських військах бути не повинно. І не буде”, – наголосив він.
Водночас Лукашенко нагадав, що вже доручав пропрацювати на практиці дії військових на кордоні з Україною з урахуванням “досвіду протидії”, а також щодо прикриття кордону.
За його словами, російсько-українська війна є “небезпечною ситуацією” для Білорусі, тому Лукашенко закликав підконтрольний уряд не боятись, а підіймати по тривозі не тільки армію, а й “народне ополчення”, яке нібито формується у Білорусі.
- Мінськ та Севастополь підписали угоду про співпрацю. До цього Білорусь офіційно не визнавала, що тимчасово окупований Крим є російським.
- 8 вересня в Білорусі розпочали командно-штабні навчання військових сил держави, що спрямовані на “звільненню території, тимчасово захопленої противником”.
- 16 вересня, президент України Володимир Зеленський скасував чотири укази про співробітництво деяких областей України з Росією та Білоруссю.