Зростання очікується головним чином завдяки відновленню виробництва у В‘єтнамі та Індонезії.
Прогнозується, що світовий експорт буде дещо вищим, оскільки зростання у В‘єтнамі та Індонезії з лишком компенсує скорочення поставок із Бразилії. Очікується, що глобальне споживання зросте на 5,1 мільйона мішків до 168,1 млн, причому найбільший приріст очікується в ЄС, США, Китаї. Очікується, що кінцеві запаси скоротяться на 1,5 мільйона мішків до 20,9 мільйона.
Урожай арабіки та робусти в Бразилії прогнозується на рівні 66,4 мільйона мішків, що лише на 100 000 мішків більше, ніж у попередньому році. Прогнозується, що виробництво арабіки збільшиться на 500 000 мішків до 45,4 мільйона, тоді як очікується, що врожай робусти знизиться на 400 000 мішків до 21,0 мільйона. Посуха та високі температури під час розвитку та наливу плодів призвели до того, що врожайність арабіки та робусти впала нижче початкових прогнозів. При майже незмінному обсязі експорт кавових зерен скоротиться на 2,6 мільйона мішків
до 40,5 млн. головним чином через скорочення запасів у минулому році, що знизило загальні поставки.
Прогнозується, що виробництво у В‘єтнамі збільшиться з 2,6 мільйона мішків до 30,1 мільйона, але залишиться нижче рекордного врожаю 2021/22. Початок сезону дощів був сухим, потім у багатьох районах вирощування випали опади та спостерігалися температури нижче середнього. У той час як схожі умови знизили врожайність і продуктивність попередніх двох врожаїв, виробники цього року відреагували на вищі ціни на каву, зібравши якомога більше врожай, в тому числі дрібніші ягоди.
Прогнозується, що експорт кави досягне 24,4 мільйона мішків за рахунок збільшення доступних поставок.