«Наша громада веде активну роботу зі створення умов для соціалізації ветеранів війни та членів їхніх сімей, а також повернення їх до суспільного життя. На сьогодні в громаді працює фахівець із супроводу ветеранів та членів їхніх сімей, який активно працює з наповнення бази даних, відвідує родини, запрошує на зустрічі із різними громадськими організаціями тощо. Він є представником комунальної установи», – пояснила Інна Гомерська.
Також нещодавно в громаді запрацював офіс «Зроблено в Україні» як частина національної політики, яка реалізується Міністерством економіки України. Тут надаватимуть консультації щодо започаткування або розширення вже наявного бізнесу, інформацію з написання бізнес-планів, допомагатимуть в оформленні документів для участі в грантових програмах, а також надаватимуть інформацію про можливість отримання ваучерів на навчання та компенсацію за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю другої і першої групи та учасників бойових дій.
«Особливу увагу звертатимуть на допомогу в створенні ветеранського підприємництва. У майбутньому громада планує реалізувати важливі проєкти, які будуть направлені на підтримку ветеранів і їхніх сімей, щоб наші захисники якнайшвидше могли повернутися до цивільного життя», – додала депутатка.
Вона також зазначила, що зараз влада громади реалізовує проєкт із відкриття ветеранського хабу. Тут не лише надаватимуть консультаційну допомогу для ветеранів, а і проводитимуть навчання, тренінги, терапії тощо. Крім того, громада працює з міжнародними організаціями та фондами для реалізації низки проєктів, спрямованих на підтримку ветеранів та їхніх родин. Серед таких – реабілітаційне відділення в Баштанській багатопрофільній лікарні, яке вже успішно працює. Його планують розширювати.
Також у громаді працює програма соцзахисту «Турбота». Щороку до Дня захисника та захисниці сімʼям загиблих сплачують бюджетним коштом 5 тисяч гривень, 10 тисяч гривень надають військовим, які були звільнені з полону одразу після звільнення. Окремо передбачені виплати з бюджету для поранених під час бойових завдань – 3 тисячі гривень. Проте Інна Гомерська зазначила, що на наступний рік ця сума буде збільшена.
«Не хочеться говорити прикрі речі, проте наші військові, на жаль, гинуть на фронті. Серед них і мешканці нашої громади. У такому випадку громада надає бюджетним коштом матеріальну допомогу сім’ям військовослужбовців Збройних сил та їхніх формувань, у тому числі добровольчих формувань Баштанської громади, які загинули під час проходження військової служби, на поховання. Громада виплачує 10 тисяч гривень на сім’ю, на дітей до 6 років – 15 тисяч, від 6 до 18 років передбачені виплати в розмірі 20 тисяч гривень. Також громада встановлює флагштоки й компенсує встановлення пам’ятника в сумі до 50 тисяч гривень», – додала Інна Гомерська.
«У державному бюджеті на наступний рік передбачено понад 10 мільярдів гривень на підтримку ветеранів війни. Для нас важливо, аби наші захисники могли повернутися до цивільного життя та отримати всі необхідні послуги. У громадах Миколаївщини процес підтримки ветеранів налагоджується», – наголосив голова облорганізації партії «Слуга Народу», нардеп Олександр Пасічний.
]]>