Індекс продовольчих цін ФАО, який відстежує щомісячні зміни міжнародних цін на набір продовольчих товарів, якими торгують на світовому ринку, в червні склав 120,6 пунктів, що збігається з переглянутим показником за травень. Наразі індекс на 2,5% нижчий, ніж роком раніше, і на 24,8% нижчий за піковий показник, зафіксований у березні 2022 року.
Індекс цін ФАО на зернові в червні знизився на 3,0% порівняно з травнем, причому котирування на фуражне зерно, пшеницю і рис знизилися, частково завдяки поліпшенню виробничих перспектив в основних країнах-експортерах.
Індекс цін на рослинні олії, навпаки, зріс на 3,1% порівняно з травнем завдяки відновленню світового імпортного попиту на пальмову олію та стійкому попиту з боку біопаливного сектору в Америці на соєву та соняшникову олії.
Індекс цін на цукор зріс на 1,9% у порівнянні з травнем після тримісячного зниження, значною мірою через побоювання можливого впливу несприятливих погодних умов і мусонів на виробництво цукру в Бразилії та Індії.
Індекс цін на молочні продукти ФАО зріс на 1,2%, а міжнародні котирування на вершкове масло досягли 24-місячного максимуму на тлі зростання світового попиту на короткострокові поставки в умовах високих роздрібних продажів, сезонного падіння поставок молока в Західній Європі і низьких запасів в Океанії.
Індекс цін на мясо практично не змінився в червні, оскільки незначне зростання світових цін на мясо овець, свиней та великої рогатої худоби майже компенсувало зниження світових цін на мясо птиці, зумовлене пропозицією.