Добавить новость

Жители Домодедова отправят гуманитарную помощь в Курскую область

Запасы марганцевой руды в Запорожской области могут избавить Россию от импорта сырья

Москвичей предупредили о ливне, грозе и порывистом ветре в воскресенье

Валерий Коробков: «Самый долгожданный подарок мне преподнесла футбольная «Волга»

Новости по-русски


Новости сегодня

Новости от TheMoneytizer

Лише 3% українців вважають “єОселю” інструментом вирішення житлового питання: дослідження

Фото: лише 3% українців вважають “єОселю” інструментом вирішення житлового питання (freepik.com)

Автор:

Олександр Мороз 45% опитаних українців вважають “єОселю” недоступною, а найбільш ефективними способами вирішити житлове питання в країні вважають соціальну оренду з правом викупу та компенсацію частини вартості державою.

Про це заявила голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії “Слуга Народу” Олена Шуляк, повідомляє РБК-Україна з посиланням на її виступ.

Опитування показало, що 71,5% респондентів вважають, що рівний доступ до житла, обов‘язковість якого прописана на рівні Конституції, не забезпечується. “Найбільше в цьому переконані, громадяни, яким довелося змінювати місце проживання, зокрема ВПО, які мешкають в орендованих квартирах або соціальному житлі, які не відповідають їхнім очікуванням. Підходяще, зокрема з точки зору ціни, знайти може незначний відсоток громадян, в топі причин: дорога вартість оренди та незахищеність орендарів. При цьому, це здебільшого люди, яким від 33 до 55 років – таких майже 80% опитаних. А це саме ті люди, які активно розвиваються, мають дітей та потребують житла для підтримки своєї економічної активності”, – зазначила Шуляк. Водночас парламентарка підкреслила, що серед усіх можливих інструментів вирішення житлового питання найменше довіри у українців до фінансового лізингу – за нього проголосувало тільки 15% опитаних. Суть інструменту у наступному – потенційний покупець обирає житло, лізингова компанія його купує і передає йому у користування. Покупець своєю чергою зобов’язується платити лізингові платежі і тільки після виплати всієї суми отримує право власності на це житло.

Щодо державної програми “єОселя”, зазначила Шуляк, лише 3,2% респондентів вважають її доступною, а більше ніж чверть опитаних взагалі про неї не знають. Частково доступною програму вважають 24,9% респондентів, а 45% вважають, що вона взагалі недоступна.

“Ті, хто був змушений змінити місце проживання, частіше знають про програму, але і частіше вважають, що вона недоступна. Важливо зауважити, що майже 60% респондентів підтримують можливий перегляд умов кредитування “єОселі” для ВПО, який передбачає зменшення ставки та першого внеску”, – повідомила Олена Шуляк.

При цьому тільки 6% вважають, що повністю вирішити житлове питання можна буде за допомогою соціальної оренди, у тому числі, соціальної оренди з правом викупу, а п‘ята частина українців взагалі не вірять у її ефективність. А майже 43% українців вважають, що соціальна оренда житла з правом його викупу вирішить житлове питання хоча б частково.

“Це свідчить про недостатнє розуміння українцями поняття соціальної оренди. Хоча інформаційної кампанії, яка б пояснила, що таке соціальна оренда і як вона працює, фактично поки не було, майже половина респондентів сказали, що запровадження соціальної оренди вирішить проблему житла повністю або частково, що є досить позитивним результатом”, – зауважила Голова Комітету містобудування. Щодо різних механізмів розв’язання житлового питання, які може надати держава, пріоритети, за результатами дослідження, розподілилися наступним чином. Компенсація частки вартості житла – найпопулярніший механізм з результатом 38,4%. Соціальна оренда з правом викупу – другий за популярністю варіант з результатом 37,2%. Соціальні спеціальні програми купівлі житла від органів місцевого самоврядування отримали підтримку у 30,4% респондентів. Розширення програми “єОселя” та перегляд її умов для широкого загалу громадян підтримало 27,2%. Нагадаємо, під час нещодавніх публічних консультацій, які проводилися зокрема для збору пропозицій щодо удосконалення нового житлового законодавства, їх учасники, серед яких були потенційні орендарі, ОМС, експерти, громадські організації тощо, підкреслили, що головною проблемою ринку орендного житла є те, що він неврегульований і неконтрольований. Ця проблема – не результат повномасштабного вторгнення, але його наслідки її тільки поглибити. Загалом, до найбільших проблем ринку оренди житла українці відносять його тотальну тінізацію, відсутність державних програм оренди та незахищеність орендарів. Відсутність регулювання та належного адміністрування орендного ринку призводить до зменшених надходжень податків до міського та державного бюджету. Тому перелік заходів, які можуть це змінити, очолила пропозиція детінізувати ринок орендованого житла. Також учасники обговорення вважають, що державне регулювання орендних відносин є найбільш дієвим механізмом.

Також потрібно створити умови, щоб держава могла субсидіювати орендоване житло. Йдеться про соціальну субсидовану оренду. Окремо слід забезпечити дієвий механізм державного фінансування оренди житла у приватних будівельних компаній в інтересах, до прикладу, сімей загиблих воїнів. Зокрема, створити механізм державно-приватного партнерства.

Источник: www.rbc.ua

Читайте на 123ru.net


Новости 24/7 DirectAdvert - доход для вашего сайта



Частные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России



Smi24.net — ежеминутные новости с ежедневным архивом. Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Smi24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net. Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть —онлайн с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии. Smi24.net — живые новости в живом эфире! Быстрый поиск от Smi24.net — это не только возможность первым узнать, но и преимущество сообщить срочные новости мгновенно на любом языке мира и быть услышанным тут же. В любую минуту Вы можете добавить свою новость - здесь.




Новости от наших партнёров в Вашем городе

Ria.city

Нгамале рассказал об оскорблениях после пенальти в матче РПЛ с «Зенитом»

Борьбу с «серыми перевозчиками» строительных отходов усилят в Подмосковье

В Москве задержали врезавшегося в дом на машине каршеринга подростка

Маломобильным гостям форума-фестиваля «Москва 2030» помогут на «Станции Манеж»

Музыкальные новости

Релиз трека. Релиз новой песни. Релиз сингла. Релиз Музыкального альбома.

«У «Зенита» и второй состав может побороться за место в тройке РПЛ»

50 млн рублей суд не убедили // Бизнесмена Алексея Тайчера оставили под арестом

Сергей Собянин. Главное за день

Новости России

В Москве задержали врезавшегося в дом на машине каршеринга подростка

ФПК назначила дополнительные поезда Белгород – Москва

В Москве возбудили уголовное дело после ДТП с подростками

Артист Грек пожертвовал миллионы на борьбу с искусственным интеллектом, чтобы защитить будущее

Экология в России и мире

Обложка песни. Обложки альбомов песен. Сделать обложку для песни.

Счастливый сотрудник – эффективный сотрудник: как позитивная атмосфера в компании влияет на успех?

Сколько чашек цикория можно пить в день без вреда для здоровья?

«Сады и люди»: что можно увидеть рассказывает Радио Romantika

Спорт в России и мире

Рублев обыграл первую ракетку мира в четвертьфинале «Мастерса» в Монреале

Казахстанский юниор потренировался с теннисистом из топ-10 рейтинга ATP

Калинская снялась с матча третьего круга турнира WTA 1000 в Торонто

Определился соперник Андрея Рублёва в полуфинале «Мастерса» в Монреале

Moscow.media

Большой стадионный концерт MACAN в Москве при поддержке Like FM

Обложка песни. Обложки альбомов песен.

В Самаре за взятку пойдёт под суд один из руководителей Минстроя

Турбодвигатель, АКП и салон на 5 человек: в России появился новый кроссовер











Топ новостей на этот час

Rss.plus






Нгамале рассказал об оскорблениях после пенальти в матче РПЛ с «Зенитом»

Инспекторы ЦОМП дежурят на выставке «Станция Манеж. Московский транспорт 2030»

Между Белгородом и Москвой назначили дополнительные поезда

Необычные проекты реализовали в рамках фестиваля «Лето в Москве. Сады и цветы»