Добавить новость

Облачность с прояснениями ожидает москвичей 26 октября

В Петербурге умерла новорожденная девочка, оставшаяся с 22-летней няней-мигранткой

В Минфине РФ предупредили о рисках хранения госрезервов в долларах и евро

Генерал ФТС Беглов признал вину и сотрудничает со следствием



Новости по-русски


Новости сегодня

Новости от TheMoneytizer

Мінагрополітики та вчені розробляють нову політику щодо зрошення після руйнування Каховської ГЕС

Через втрату Каховського водосховища в Україні незначний потенціал для розвитку системи зрошення залишився лише в Одеській та Миколаївській областях. За оцінками, в 2023 в Україні під зрошенням було всього 100 тис. га. Фахівці Інституту водних проблем і меліорації НААН
разом з Мінагрополітики формують нову політику в питаннях зрошення та вважають перспективним розвиток малого зрошення, заявив директор Інституту водних проблем і меліорації НААН Михайло Яцюк.

"До війни у нас поливалося близько 600 тис. га сільськогосподарських земель. За оцінками минулого року, в Україні під зрошенням було всього 100 тис. га. 347 тис. з них ми втратили разом із Каховським водосховищем. Решту - через низку проблем у секторі зрошення та дренажу", - сказав Яцюк.

Планами економічного розвитку півдня України, які уряд обговорював з експертним середовищем до великої війни, передбачалося збільшення площ під зрошенням щонайменше до 1,1 млн га. І Каховське водосховище було ключовим чинником цієї стратегії, пише Укрінформ.

У 2019 році уряд схвалив Стратегію зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року. Стратегія була розроблена спільно з фахівцями Світового банку та програми USAID АГРО.

У 2022 році був прийнятий Закон України "Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель", який надав аграріям можливість об‘єднуватись в ОВК та отримувати меліоративні системи нижнього рівня для спільного розвитку меліорації.

За даними Мінагро, в Україні станом на 2021 рік обліковується 5,48 млн. га меліорованих, у тому числі 2,17 млн. га зрошуваних і 3,3 млн. га осушуваних земель з відповідною меліоративною інфраструктурою (водосховища, магістральні та розподільні канали, захисні дамби, насосні станції, трубопроводи, басейни добового регулювання, колекторно-дренажна мережа та інші гідротехнічні споруди і об‘єкти).

У 2020 році фактично поливалось близько 550 тис. га сільськогосподарських угідь, а двостороннє регулювання здійснювалось на площі близько 250 тис. га.

Існуючі проблеми у водному господарстві та меліорації земель:

незадовільний стан використання наявного потенціалу зрошення та дренажу;
дефіцит природного вологозабезпечення на більш ніж 2\3 території України, його збільшення внаслідок кліматичних змін та зменшення запасів поверхневих вод, придатних для зрошення;
не вирішення законодавчих питань відносно власності на землю, розпаювання земель, механізму передачі меліоративної інфраструктури водокористувачам;
невизначеність правового статусу меліоративних систем і права власності на них;
відсутність фінансової спроможності сільгоспвиробників у відновленні інженерної інфраструктури;
недосконалість механізмів державної підтримки сільгоспвиробників, які вирощують продукцію на зрошувальних землях.

Виконання плану заходів з реалізації "Стратегії зрошення та дренажу на період до 2030 року", затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2020 р. № 1567-р, проведення інвентаризації інженерної інфраструктури міжгосподарських та внутрішньогосподарських меліоративних систем, аналізу використання зрошувальних земель, енергетичного аудиту ефективності насосного обладнання, а також законодавче забезпечення питань розвитку та відновлення зрошення та дренажу сприятиме підвищення ефективності сільського господарства, стимулювання збільшення площ меліорованих земель та збільшення валового виробництва сільськогосподарських культур в умовах змін клімату.

Підвищення стійкості сільськогосподарського виробництва до змін клімату, особливо в південному регіоні України, який найбільше страждає від посухи, потребує розширення площ зрошення та відновлення потенціалу зрошувальних та дренажних систем.

Наразі богарне овочівництво практично зникло, а зрошуване овочівництво трансформувалося в овочівництво за краплинного зрошення.

Інтенсивне садівництво, вирощування ягідних культур в умовах змін клімату можливе лише за умов зрошення.

Зона рисосіяння розширилась до лінії Кропивницький - Дніпро - Донецьк з потенційною площею вирощування рису 200 тис.га на краплинному зрошенні.

Читайте на 123ru.net


Новости 24/7 DirectAdvert - доход для вашего сайта



Частные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России



Smi24.net — ежеминутные новости с ежедневным архивом. Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Smi24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net. Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть —онлайн с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии. Smi24.net — живые новости в живом эфире! Быстрый поиск от Smi24.net — это не только возможность первым узнать, но и преимущество сообщить срочные новости мгновенно на любом языке мира и быть услышанным тут же. В любую минуту Вы можете добавить свою новость - здесь.




Новости от наших партнёров в Вашем городе

Ria.city

Компания «Энерджи Пайп»: Полимерные трубы для надежного водоснабжения

Жителям Подмосковья рассказали о пожарной опасности в лесах с 28 по 30 октября

Предприниматели приобрели на городских торгах более 900 объектов

Ставрополье стало самым технологичным регионом СКФО

Музыкальные новости

Обложка песни. Обложки альбомов песен. Сделать обложку для песни.

Посол Казахстана: Саммит БРИКС в Казани стал несомненным успехом России

Выставка фотохудожника Сергея Воронина открылась в Солнечногорске

Турция предложила замену ушедшей из России американской кинопродукции

Новости России

Снова случилось ЧП в «Оренпарке»: на колесе обозрения застряли люди

В честь Дня образования СОБР в столичном главке Росгвардии наградили отличившихся сотрудников

Ставрополье стало самым технологичным регионом СКФО

Организация «Ночлежка» рассчитала «индекс смертности» бездомных по регионам России

Экология в России и мире

Обнаглевшие фуры: жители ОбьГЭСа просят избавить их от грузовиков-нарушителей на дамбе — что они творят

SMM-специалисты «585*ЗОЛОТОЙ» рассказали, как с помощью конкурса с многоступенчатой механикой и чат-ботом охватить более 1,6 млн человек

Маме Наташи Королёвой надоело в Америке. Она приехала в Россию

Угроза взрыва на борту самолёта: правительство просит платформы социальных сетей удалить дезинформацию и ищет злоумышленников, разместивших посты

Спорт в России и мире

Хачанов победил Накашиму и вышел в третий круг турнира ATP в Вене

Касаткина проиграла 155-й ракетке мира на турнире в Токио

Базель (ATP). 1/4 финала. Рублев сыграет с Шелтоном, Циципас – с Фисом

Карен Хачанов вышел в третий круг турнира в Вене, где встретится с Маттео Берреттини

Moscow.media

ТСД SAOTRON RT41 GUN: практичный, производительный, надёжный

Утвержден обвинительный акт в отношении трех жителей Подольского городского округа, обвиняемых в совершении вандализма совершенного группой лиц

Ежедневно орловчане, поверив злоумышленникам, теряют свои сбережения

Портативный ТСД корпоративного класса Saotron RT-T70











Топ новостей на этот час

Rss.plus






В честь Дня образования СОБР в столичном главке Росгвардии наградили отличившихся сотрудников

Предприниматели приобрели на городских торгах более 900 объектов

Тремор головы у Лукашенко усиливается. Видеофакт

Капсульная коллекция Coccinelle x INUIKII