Добавить новость

Депутат Олег Пескарь передал более 200 книг школе № 5 Подольска

Волонтёры АНО «Евразия» возложили цветы к мемориалам в Молдавии, Румынии и России

Более 20 школ в Химках подготовили к новому учебному году

Названы самые популярные ситикары с пробегом в России

Новости по-русски


Новости сегодня

Новости от TheMoneytizer

Землі в розпорядженні Академії аграрних наук скоротилися до 171,9 тис га

Площі землекористування НААН після виконання усіх розпоряджень уряду становлять 221,7 тис гектарів, у тому числі ріллі - 171,9 тисяч га, повідомив в.о. першого віцепрезидента НААН Ігор Гриник.

"Зазначу, що таке різке скорочення призвело до того, що окремі наукові установи взагалі залишилися без експериментальної бази. Це обмежило, насамперед, можливості вчених щодо апробації результатів їх наукових досліджень, адже саме матеріальні витрати за зазначену апробацію брали на себе державні підприємства.

Зазначені зміни вкрай негативно відбилися на можливості наукових установ НААН залучати додаткові позабюджетні кошти за угодами з дослідними господарствами мережі НААН. І це при тому, що фінансування видатків з державного бюджету для виконання статутних завдань у сфері наукової і науково-технічної діяльності Національної академії аграрних наук України на 2024 рік є значно недостатнім і забезпечує лише на 53,0 % потреби", - заявив в.о. першого віцепрезидента НААН Ігор Гриник.

Водночас Гриник каже, що земельних ресурсів, які знаходяться у користуванні науково- дослідних установ, вистачить для проведення наукових досліджень з питань захисту ґрунтів, агрохімії, ґрунтознавства, землеробства, меліорації, рослинництва, кормовиробництва, екології та ведення лише початкового етапу селекції, то ведення наступних етапів селекції і насінництва та племінного тваринництва за умови вилучення земельних ресурсів всіх державних підприємств, здійснити буде практично неможливо, як і ведення подальших ланок насінництва вітчизняних сортів та гібридів сільськогосподарських культур.

"Ми вже не говоримо про необхідність продовження розмноження насіння батьківських форм кукурудзи і соняшнику, насіння ріпаку, насіннєвого матеріалу картоплі, розмноження плодових, ягідних, горіхоплідних та декоративних культур, а також те, що в Академії функціонує 26 державних підприємств, які мають статуси племінних заводів, племінних репродукторів, племінних пасік, які треба забезпечувати високоякісними кормами.

Треба чітко усвідомлювати, що сьогоднішнє припинення ведення вітчизняної селекції і насінництва, як і племінного тваринництва - це незасіяні мільйони гектарів ріллі завтра; через елементарну відсутність насіннєвого матеріалу, знищене тваринництво, яке й без того вимагає серйозної підтримки, що є не лише загрозою продовольчій безпеці держави, а, без перебільшення, великою ймовірністю виникнення подальших неконтрольованих негативних соціальних процесів, основною причиною яких може стати нестача продуктів харчування", - зазначив Гриник.

Станом на 2017 рік НААН мала в розпорядженні 480 тис га.

Національна академія аграрних наук України розпочала свою діяльність як Всеукраїнська академія сільськогосподарських наук 22 травня 1931 р. (з 1990 р. - Українська академія аграрних наук). У нинішньому статусі діє із 6 січня 2010 р. згідно з Указом Президента України № 8/2010 "Про надання Українській академії аграрних наук статусу національної".

Академія є державною самоврядною науковою організацією, яка виконує завдання з наукового забезпечення розвитку галузей АПК України.

Вищим керівним органом Академії є Загальні збори. У період між Загальними зборами керівництво діяльністю Академії здійснює її Президія.

У структурі Академії функціонують шість відділень:

землеробства, меліорації та механізації;
рослинництва;
зоотехнії;
ветеринарної медицини;
аграрної економіки і продовольства;
наукового забезпечення інноваційного розвитку.

Вчені Академії проводять дослідження в галузях ґрунтознавства та агрохімії, землеробства, агроекології, водних проблем і меліорації земель, сільськогосподарської мікробіології, органічного виробництва сільськогосподарської продукції, хмелярства, механізації та електрифікації сільськогосподарського виробництва і технічного сервісу,інженерно-технологічних засад створення екологічно безпечних промислових біотехнологій та обладнання для виробництва і застосування в агробіоценозах препаратів біологічного захисту рослин, а також особливостей динамічних процесів природних і штучних екосистем Біосферного заповідника "Асканія-Нова" та довгострокової перспективи збереження його біорізноманіття.

Читайте на 123ru.net


Новости 24/7 DirectAdvert - доход для вашего сайта



Частные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России



Smi24.net — ежеминутные новости с ежедневным архивом. Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Smi24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net. Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть —онлайн с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии. Smi24.net — живые новости в живом эфире! Быстрый поиск от Smi24.net — это не только возможность первым узнать, но и преимущество сообщить срочные новости мгновенно на любом языке мира и быть услышанным тут же. В любую минуту Вы можете добавить свою новость - здесь.




Новости от наших партнёров в Вашем городе

Ria.city

Ленинградский вокзал станет отправной точкой ВСМ-1

Волонтёры АНО «Евразия» возложили цветы к мемориалам в Молдавии, Румынии и России

В Петербурге появился сервис для покупки авто с пробегом у дилеров

Более 20 школ в Химках подготовили к новому учебному году

Музыкальные новости

В Кремле пройдет праздничный концерт «День знаний в кругу семьи»

Сергей Собянин. Главное за день

День Государственного флага в Росгвардии

«Норникель» оптимизирует производство с помощью «Озера данных»

Новости России

Первая ягода: с помощью нового комбайна фермер из Псковского района собрал урожай черной смородины

В Минэнерго Беларуси объяснили, как БелАЭС позволяет стабилизировать тарифы на электроэнергию

Более 2 трлн рублей составил оборот столичного ИТ-сектора за I полугодие

В Клубе ветеранов и патриотического воспитания в Нагорном районе открылся народный музей

Экология в России и мире

Преображение OUTRIGGER Koh Samui Beach Resort

В центральной части России начинается жара до +37 градусов: какой погоды ожидать россиянам в своем регионе 20-22 августа?

Дети-пациенты Ставропольской психиатрической больницы посетили спортивный комплекс детского центра Family Park.

Мемориальная доска открыта на доме Варткеза Арцруни. Фоторяд

Спорт в России и мире

Экс-глава антидопинговой программы ATP Ингс: «В деле Синнера правила были соблюдены на 100%. Ключевой момент – это его возможности, он привлек лучших юристов»

«Его должны были дисквалифицировать». Ник Кирьос недоволен решением по делу Синнера

Александрова вышла в полуфинал турнира WTA-500 в Монтеррее

В ATP выступили с заявлением о положительных допинг-тестах Синнера

Moscow.media

Почти 60 водопропускных труб отремонтировали на трассе Р-132 в Смоленской области

Финальная в сезоне «Гонка Героев» в Москве. Партнер – ENERGY

Портативный сканер штрих-кодов Heroje C1271 промышленного класса

Представители СЛД «Узловая» филиала «Московский» компании «ЛокоТех-Сервис» поощрены наградами Дорпрофжела











Топ новостей на этот час

Rss.plus






Наградили финалистов конкурса «Лучшие практики наставничества города Москвы — 2024»

Депутат Олег Пескарь передал более 200 книг школе № 5 Подольска

Более 20 школ в Химках подготовили к новому учебному году

Нижегородского адвоката обвинили в покушение на мошенничество